2021 Şubat Anneleri

Canım benim oğlumun da pipi ucu darmış,doktor ucunu ittirip açmak yok ama dedi. SiZe doktor mu önerdi?
Benim oğlumunda darmış çocuk doktoru cerraha yönlendirdi ucunu makasla açtı kesmesi ama makası ilaclayıp ucundan ittirdi oda kanadı tabi :KK43: yapışıklıkta varmış dedi ama şuan iyi çok ağlıyodu ben gazdan sanıyodum ağlamalarını. Ucunuda arada açtır yine kapanır yoksa dedi

Günaydın anneler, biz hastaneden çıktık. Çok şükür ameliyatımız çok iyi geçti. Sonrasında ağrısı da olmadı. Gecesinde de güzel uyudu. Şükürler olsun o delice ağlamaları geçti. Ama hastanede kaldığımız ilk gün ve özellikle geceden ameliyat saatine kadar canımdan bezmek üzereydim. Sabah 6 da emzirmeyi bıraktırdılar. 13.30 gibi ameliyata aldılar açlıktan çok ağladı hiç susmadı bebeğim 🥺 Bir önceki günü de sürekli fıtığı aşağı indiği için çatlarcasına ağlıyordu. Hemşireler bana acıdı da 2 kez aldılar elimden bebişi gezdirip uyuttular. Çok çok zor bir süreçti ama ameliyattan sonra hiçbir şey olmamış gibi gülücükler atmaya başladı oğlum 🥰 Dünyalar benim oldu şükürler olsun.
Bu arada ben hep sütümün yetmediğini düşünüyordum mama veriyordum her gün 3-4 kez 60ar cc. Ve memeden hiç ayrılmadığı için sütüm hiç dolmuyordu geleni emiyordu yetmeyince ağlıyordu. E sancıları da vardı ağlamasın diye yine veriyordum memeyi. Çok yanlışmış. Doktorlar defalarca uyardı. 2-3 saat aralıklı emzirmeye döndüm. Şimdi sütüm daha çok geliyor ve doyuyor. Mamayı bıraktık 2-3 günde. Emzirmeyi kestiğimiz ve ameliyata girdiği zamanlarda 3 saat arayla sağdım göğüslerimi. Her göğsümden ortalama 70 cc süt geldi. Normalde sağdığımda iki göğsümden toplasanız 30 cc anca geliyordu. Vicdanen çok huzursuz oluyordum. Çok üzülüyordum sütüm yetmiyor diye 🥺 İçim rahatladı.
Çok şükürler olsun. Gözün Aydın. Rabbim bir daha sağlık sıkıntısı yaşatmasın kuzucuğuna. Şimdi misler gibi uyuya uyuya eme eme büyüsün

Benim oğlumunda darmış çocuk doktoru cerraha yönlendirdi ucunu makasla açtı kesmesi ama makası ilaclayıp ucundan ittirdi oda kanadı tabi :KK43: yapışıklıkta varmış dedi ama şuan iyi çok ağlıyodu ben gazdan sanıyodum ağlamalarını. Ucunuda arada açtır yine kapanır yoksa dedi
Çok geçmiş olsun kıyamam ona. Sünnet düşünüyor musunuz?
evet benim yeğeniminde dardı doktoru annesine geriye ittirip açmasını önermişti. Bize önerilmedi.erken Sünnet yaptırmanızı tavsiye ederim dedi bir de pişik kreminden pipi ucuna sürün kızarıklık olmasın dedi.

Çok geçmiş olsun kıyamam ona. Sünnet düşünüyor musunuz?
evet benim yeğeniminde dardı doktoru annesine geriye ittirip açmasını önermişti. Bize önerilmedi.erken Sünnet yaptırmanızı tavsiye ederim dedi bir de pişik kreminden pipi ucuna sürün kızarıklık olmasın dedi.
Sünnet için götürdüm aslında cerrah 6 aydan önce ben önermiyorum ucunu açma işlemi yaparak çözmeye calışalım deyince kaldı

Canım bizim bebeninde pipisini sıyırmak istediğinde bir yerde takılıyordu.. yani o kırmızı olan yeri göremiyorduk.. dr a götürdük o baktı zorladı kanatti😫.. pipi ucu darlığı da aynı şey mi bilemedim ama bizimki yapisikmis dr öyle söyledi.. ama biz sünnet ettirdik canım kurtulduk çok şükür..bir hafta oldu artık iyileşti..
Off sizinkini de mi kanatarak yaptılar 😔ben hiç sıyıramam bile böyle şeylerde soğuk kanlı değilim.
Bize de erken sünnet önerdi doktor zaten planımızdı. Araya egzaması girince geçsin bir de onun sıkıntısını yaşamasın dedik.
Allah sağlık sıhhat versin bundan sonrası içinde inşallah.

Sünnet için götürdüm aslında cerrah 6 aydan önce ben önermiyorum ucunu açma işlemi yaparak çözmeye calışalım deyince kaldı
Ben hayatta açamam. Sünnet için gün sayıyorum. Neden 6 aydan önce önermiyor acaba. Hep farklı görüşler olunca bizler de ikilemde kalıyoruz.

Ben hayatta açamam. Sünnet için gün sayıyorum. Neden 6 aydan önce önermiyor acaba. Hep farklı görüşler olunca bizler de ikilemde kalıyoruz.
Cerrah kendisi açtı o şekilde de müdahale edebiliyoruz isterseniz makasla biraz açayım o sizi 6 ay idare eder dedi o şekilde açtı. Bize de elinizde arada geri ittirin derisini dedi. Çocuk doktorları 1 aydan sonra önerir biz cerrahlar önermeyiz dedi dünyaya bi alışsın vs dedi teknik bi sebeb söylemedi açıkcası

Biz de aşıları yaptırdık sabah.
S SkyAsteR canım ben daha hiç sormadan hemşire bebek kilolu iğne ucu da kısa, aşı kas altına tam gitmediği için şişlik yapar korkma” dedi.

50 günlükken yaptırdım lokal anesteziyle inan hiç problem olmadı. Papatya suyu kantoron sürdüm her bezi açışta İltihaplanma yaşamadık. Antibiyotiksiz atlattık. Bir kez pipi içeri kaçınca çıksın halka diye ittirdim onda hafif kanama oldu, dr normal olduğunu söyledi.
Egzama hiç hafiflemedi mi?

Biz de aşıları yaptırdık sabah.
S SkyAsteR canım ben daha hiç sormadan hemşire bebek kilolu iğne ucu da kısa, aşı kas altına tam gitmediği için şişlik yapar korkma” dedi.
Dün veremi yaptırdık gayet iyi, calpol vermedim, şişme olmadı. Dediğin olabilir. Problemsiz geçti ilk ay aşısı gibi.

50 günlükken yaptırdım lokal anesteziyle inan hiç problem olmadı. Papatya suyu kantoron sürdüm her bezi açışta İltihaplanma yaşamadık. Antibiyotiksiz atlattık. Bir kez pipi içeri kaçınca çıksın halka diye ittirdim onda hafif kanama oldu, dr normal olduğunu söyledi.
Egzama hiç hafiflemedi mi?
Sizin yaptıklarınızı ekran görüntüsü aldım ben de uygulayacağım sünnet olduğunda. İkinci oğlum da 2 aylıkken sünnet oldu çok kolay geçti iyileşmesi ben de geçe kalsın istemiyorum bu oğlumu.
Yanakları tamamen geçti alnındaki sonradan çıkmıştı o yüzden iyileşmedi henüz.

Yüz üstünü de denedim kızlar kucağımda zaten tavşan uykusunda sürekli koyar koymaz uyandı bekledim biraz ağladı. Ben nasıl çare bulucam bilmiyorum gece 3 ten beri kucakta duruyo ben de eşim de bittik gözlerim acıyo artık yemek yok ev berbat biz berbat

Akşam saatlerinde olsaydı kolik diyecektim ama gündüz olunca karnı doymuyor olabilir mi acaba? Uykudan şiddetli ağlayarak uyanıyorsa. Benimki de devamlı ağlıyordu. Gaz ve pişik sorununu çözmeme rağmen. Meğersem doymuyormuş. Şimdi mama veriyorum şiddetli ağlaması kesildi.
Yok ağlamıyo bizimkinin derdi kucakta pışpışlama ve sürekli memede kalma. Belki doymuyo olabilir çünkü saat başı emiyo süt dolmuyodur ki

Yüz üstünü de denedim kızlar kucağımda zaten tavşan uykusunda sürekli koyar koymaz uyandı bekledim biraz ağladı. Ben nasıl çare bulucam bilmiyorum gece 3 ten beri kucakta duruyo ben de eşim de bittik gözlerim acıyo artık yemek yok ev berbat biz berbat
Uyutucu muzikler oluyo bebkler icin ondanmi acsanki anakucagi filan varmi yatak yerine onda uyutmayi yatirmayi denesen ?
Cok yavas koy yatagina yada kundak yap

Uyutucu muzikler oluyo bebkler icin ondanmi acsanki anakucagi filan varmi yatak yerine onda uyutmayi yatirmayi denesen ?
Cok yavas koy yatagina yada kundak yap
Beyaz gürültü sürekli açık ve hep kundak yaparım ama kucağımda bile ayaktayken oturunca anlıyo ağlamaya başlıyo derin uyumuyo. Hele yatağa koyunca direk gözlerini açıyo ağlıyo.

X