Aşılama 2021 NİSAN AYINDA AŞILAMA YAPTIRANLAR

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Merhaba bende iki buçuk senelik evliyim evliliğimizin başından beri bebek istiyoruz eşimin sprem kalitesi sayısı hareketliliği çok iyi
bende polikistik over var birde yumurtalıklarim tembel kasım aralık ayında klomen+ovitrelle tedavisi gördüm sonuç hüsran tabiki daha sonra rahîm filmi çekildim oda temiz çıktı Şubat ayında yine Klomen+ ovitrelle kullandım çok heveslendim birde hsg çekilmiştim dedim bu sefer olacak tabiki yine Yok doktorum artık aşılamaya geçelim dedi Mart ayında sen dinlen dedi stresi at üstünden falan. Dinelndim ve adet olunca gittim adetimin 5 . Günü klomene başladım iki tane 20 mm yumurta ile 1 Nisan'da çatlatma iğnemi vuruldum ve iğneden 36 saat sonra 3 Nisan'da aşılamam oldu şimdi dinleniyorum pek. Bir ümidim yok açıkçası ama bakalım
merhaba canım bende aşılama olacağım bu ay bugünden itibaren gonal f 450 kullanıcam 5 gün pazartesi kontrol aşılama süreci kaç haftayı kapsıyor ?

Merhaba arkadaşlar, bende de ileri düzeyde olmayan polikistik over var, evliliğimin ilk gününden beri korunmadım, evliliğimin 7. ayında hamile kaldım, şuan kızım 5,5 yaşında çok şükür, 2,5 yıl önce tekrar çocuk istedik ancak olmadı, bu süreçte 2 kere klomen+ovetrelle kullandım sonuç alamadım, hsg çekildim normal çıktı, 4 gün önce gonal f iğneye başladım, yarın son iğnem, cuma günü de yumurta takibi başlayacak, duruma göre aşılama veya tüp bebek yapacağız dedi, inşallah hepimiz bebişlerimize kavuşuruz, kızım her gün dua ediyor kardeşi olsun diye
merhaba hayırlısı olsun bende bugün başlıyorum gonal f450 75 ml vurulcam pazartesi kontrole gideceğim süreçten bilgilendirebilir misiniz benide

Canım çok teşekkür ederim, Allah razı olsun hepinizden, dualarımız kabul olsun, aşılama işlemi bitti, çok ağrılı değildi ama aşılamadan 3-4 saat önce kasıklarımda şiddetli ağrı başladı, hâlâ devam ediyor, yumoşlar çatlıyor sanırım ☺️ bu arada çalıştığım için 3 gün rapor yazdı, dinlen dedi, önümüzdeki 5 gün de ilişki olsun dedi
canım merhaba hayırlısı olsun inşallah bebeğin seninle olur bende aşılama olcağım bu ay gonal f 450 verdi bugünden itibaren kullanacağım 5 gün pazartesi kontrol dedi sonraki zaman diliminde neler oluyor aşılama süresi toplam kaç gün içinde oldu :)

merhaba hayırlısı olsun bende bugün başlıyorum gonal f450 75 ml vurulcam pazartesi kontrole gideceğim süreçten bilgilendirebilir misiniz benide
Bende pco var, onun için gonal f450 150 ml vuruldum, 8 gün boyunca devam ettim, aralarda kontrole gittim, birkaç tane yumurtam gelişti, istenilen boyuta gelince Ovitrelle çatlatma iğnesi oldum, 36 saat sonra da aşılama oldum, sizin de herşey yolunda gider inşallah güzel sonuçlar alırız 🙏

1. Aşılamada hiçbir sıkıntı olmamıştı. Günde 2 kere alıyordum.
2. Aşılamada ilaca başladığımın 2. Günü sabah 6 gibi ağrıyla uyandım. Estrofem günde 4 extra birde günde 2 kere de duphaston alıyordum. Diyaframdan tut mide kasık ağrıyordu. Tarif edemem ölüyorum sandım. Doktoruma yazdım ilaçların etkisi olabilir sıcak su torbası koy geçmezse mutlaka muayne edelim dedi. 3 güne geçti çok şükür.
3. De ise aynı doz alıyorum arada ağrı oluyor ama çok nadir sanırım alıştı bünye ilaca 😀 tabi yine aynı ağrı olcak die dikkat ediyorum.
Anladim canim Allah kolaylık versin inşallah mide ağrısı cok kotu ben suan orucum cok şükür suan midemin agrisi kesilmiş insallah devam etmez :KK43:
Aşılamadansa sıkışıklık benim için daha zordu🙈😅
Benim içinde gercekten hele karna bastirmalari sıkısikken oldukca zordu ,🤣

Kizlar merak edenler için, merkezi aradim oruç tutabilirsin her hangi bir sakinca yok dedi iftar sahur arası beslenmeni ayarla dediler o kadar .

Kızlar şuan itibari ile bu ay aşılaması olan 14 kişiyiz (+1 kişi yumurta takibi N Nehir8815 var :). İnş hepimiz olumlu haberler alırız ❤️ istatistik olarak aşılamada şans %15-30 dersek. Enaz 5 kişiden pozitif haber alacağız. İnş hepimiz oluruz tabloya bir sürü kalpler eklerim 🤩🤩
bende varımm henüz olmadım bugün ilaca başlayacağım gonal f 450 :KK68:

Bende pco var, onun için gonal f450 150 ml vuruldum, 8 gün boyunca devam ettim, aralarda kontrole gittim, birkaç tane yumurtam gelişti, istenilen boyuta gelince Ovitrelle çatlatma iğnesi oldum, 36 saat sonra da aşılama oldum, sizin de herşey yolunda gider inşallah güzel sonuçlar alırız 🙏
inşallah çok sağolun hayırlısı olsun hepimiz için peki kaç gün sürdü toplamda tedaviniz yani ne zaman ilaca başlandı ne zaman aşılama oldunuz merak ediyorumda günüm hemen gelsin istiyorum :21: :dua:

merhaba canım bende aşılama olacağım bu ay bugünden itibaren gonal f 450 kullanıcam 5 gün pazartesi kontrol aşılama süreci kaç haftayı kapsıyor ?
Adetinin 13 14 15. Gunleri aşılama olabilir yumurtana bağlı ama iki hafta diyeyim ben sana adet gununle beraber iki hafta

Bana da doktorum 12.veya 13.gün kan testi yaptırmamı söyledi, 26 Nisan'da test yaptıracağım, olumsuz düşünme canım, hayırlısı olsun hakkımızda
Sagol canim Allah razı olsun. Haklısın hayırlısı olsun hepimiz için ve inşallah bi an önce sag salim kucağımıza alırız evlatlarımızı 🙏🙏🌹

inşallah çok sağolun hayırlısı olsun hepimiz için peki kaç gün sürdü toplamda tedaviniz yani ne zaman ilaca başlandı ne zaman aşılama oldunuz merak ediyorumda günüm hemen gelsin istiyorum :21: :dua:
O kadar haklısın ki, zaman geçmiyor sanki, 2 Nisan'da adet oldum, adetin 3. günü yani 4 Nisan'da iğneye başladım, 11 Nisan'a kadar kullandım, 12 Nisan gece saat 23.30'da çatlatma iğnesi oldum, 14 Nisan 11.30'da aşılama oldum, benim toplamda 13 gün sürdü ama kişiden kişiye değişir bu durum, arkadaşın dediği gibi ortalama 2 hafta sürüyor

O kadar haklısın ki, zaman geçmiyor sanki, 2 Nisan'da adet oldum, adetin 3. günü yani 4 Nisan'da iğneye başladım, 11 Nisan'a kadar kullandım, 12 Nisan gece saat 23.30'da çatlatma iğnesi oldum, 14 Nisan 11.30'da aşılama oldum, benim toplamda 13 gün sürdü ama kişiden kişiye değişir bu durum, arkadaşın dediği gibi ortalama 2 hafta sürüyor
çok teşekkür ederim ya inşallah bebeğin seninledir :KK200: :dua:

X