2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kızlaaaaar çok şükür içimi rahatlatacak haberlerle döndüm perinatolojiden. İki ayrı doktor iki kere ölçtü. Sık nefes alıp verdikleri için karın çevresini doğru yakalamak zor dediler. Neyse biri baktı her şey normal görünüyor dedi. Bana seni neden buraya yönlendirdiler bebek küçük mü diye dedi bilgim yok dedim. Diğerine dedi bir de gelip sen bak ben normal görüyorum dedi. Neyse o da geldi ölçtü baya doppler de baktı. Akımları filan karın çevresi boy vs. normal dediler. Kiloları da normal denildi. Suları da. Neyse beni getiren asistana sordular bu hastayı neden getirdiniz diye. Ciğer geliştirici iğne vurup vurmamakta kararsız kaldık görüş almak için getirdik. Kolestaz var hasta da erken doğum planlayalım mı diye bakıyoruz dedi. Yani bütün endişem beklemelerim buymuş ciğer geliştirici iğneye karar vermeleri için. Tabii bir de enzimler düşecek mi de varda. Şükür bebeklerden yana bir sıkıntı görmediler 🤲🏻🤲🏻🤲🏻 Benim en büyük endişem oydu. Neyse bebeklerden yana bir sorun görünmediği için biz önermiyoruz bu durumlarda iğne ama diğer durumları doktoru değerlendirir dediler. tiny miracle tiny miracle
Kuzumm cok sukur cok sevindim saglikli olmalarina 🤲 ciger gelistiriciden de korkma onlem amacli olman gerekiodu demekki ☺️ Haftasonu sık dişini inşallah pazartesi çıkartırlar kuzum benim 🥰

37 diye duydum canım
Daha bekletmiyorlar dimi. Çünkü benim doktor da 36 ya kadar dedi.
Sağlık ocağındaki ebe 36.haftaya kadar ilk amacımız diyince ben de durursa sıkıntı olmadan, normal miadına kadar durabiliyor demekki dedim ama doktor 35 diyince dedim daha fazla beklemiyorlarmı. Yeri daralıyor diye

Ah canım sağ ol içimi rahatlattın 🥰
Hepsı rısk faktorune gore tedbır yavrum olabılecek sıkıntılara karsı keske hıc dr hastane ıgne ılac vs olmadan normal hamılelelr gıbı gecursek ama maalesef bıraz sasrıntılı gecııryoruz
Ben hep dıyroum hayalımdekı hamılelık boyle degıldı hıc aklıma gelemzdı dıe
Ozellıkle dhaa evel 2 normal dogum yapmıs bırı olarak okadar zorlandım kı herseyın ustuste gelmesi
Sımdı toparlanmaya calısıyroum
Bızbırbrıımızden guc alıryoruz kuzum
Sımdıkı enndısem dun kı dr un rısklısın kanama vs gecırebıkrıısn vs demesı
Mevlam ınsallah onuda hayırrlı atlatmammı nasıp edıcek bılıyorum
Sende en son zamanakrına stres yukleme kuzum herseyelrı cok ıyı ınsallahh bırdan sıra ıle payalsıcaz evlatlarımıza kavustuk şükür dıe 🤲🥰

Sağlık ocağındaki ebe 36.haftaya kadar ilk amacımız diyince ben de durursa sıkıntı olmadan, normal miadına kadar durabiliyor demekki dedim ama doktor 35 diyince dedim daha fazla beklemiyorlarmı. Yeri daralıyor diye
Ben bi 37 +5 lerde felsn dogum yapan okudum sayfalarda ama riskli bence de kendimi düsünüyorm tek oldugum halde dr bana bile 38 i gecirmeyelim dedi gerci su probleminden sonra böyle konustu bide 5.denememiz felan deyince riske atmak istemedi galiba

Ben bi 37 +5 lerde felsn dogum yapan okudum sayfalarda ama riskli bence de kendimi düsünüyorm tek oldugum halde dr bana bile 38 i gecirmeyelim dedi gerci su probleminden sonra böyle konustu bide 5.denememiz felan deyince riske atmak istemedi galiba
Bana da 37 dolsun alalım dedıler kuzu
Unsılın den dolayı

Aminn ınsallah benım asıl kendı dr um hep 35 36 olsun da derdi
Bide tüp bebek olunca bence riske girmek istemiyorlar kilo vs yerinde olunca almak istiyorlar gibi geliyor bana bana dr ilk hedef 32 sonra 36 demisti bakalim Allahtan hayirlisi insallah hepimizde surda bebislerimze sag salim kavustugumuzuda konusuruz

Benim bandanalar da geldi ama eksik gelmiş sinir oldum yazdım insta dan😂 bir bana vurdu gıcıklıkları bir daha da vermem sipariş 😂

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    84,5 KB · Görüntüleme: 33
Riske giriyor demekki ondan sonra ben hep içimde besleyip büyütmek istiyorum anlaşılan😂

Yok strese giriyormuş bebekler yerleri olmadığı için yani hiç bir şey olmasa bile riske atmamak adına bekletmiyorlarmış. Benim doktorum da hedefim 36 dedi.

Aslında 37 37+5 kadar bazen bekliyorlar canım bir sıkıntı olmadığı müddetçe benim doktorumda 36 ya kadar bekleyeceğiz dedi sonrasında büyük ihtimal duruma göre ilerleyeceğiz

Aslında 37 37+5 kadar bazen bekliyorlar canım bir sıkıntı olmadığı müddetçe benim doktorumda 36 ya kadar bekleyeceğiz dedi sonrasında büyük ihtimal duruma göre ilerleyeceğiz
Hadi hayırlısı olsun ya hayırlı vakti ne ise. Yaklaştıkça tedirginleşiyorum sanırım ben de ondan az daha az daha 🤭

X