2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Şimdi çıktım yeni tahliller ve ultrason istedi ve aslında safra asitleri testini yapacak bir yer yok dedi. Sabah ki doktorun yarım günahını almışım. Ama bu tahlillerde yetersiz dedi. Kaşıntı önemli bir belirti bu ilaçla kesileceğinin garantisi yok ama kolestaz için verilen güvenilir kabul edilen bir ilaç dedi istersen kalan tahlilleri de yaptır. Duruma göre bakalım ekşi baharatlı yeme şampuan kullanma sade su ile duş al. İlaç sadece baskılar kesin çözüm doğumdur. Yani doktorunuz ile sıkı takip içinde olup eğer daha da yükselecek olursa doğum gerçekleştirilmeli dedi. Esasen sendeki etkiler geçici kalıcı bir sorun bırakmaz ama bebekler için riskli bir durum dedi 🥺😞☹️ O yüzden en uygun yakın tarihte doğum olması önemli. İstersen ilaca başla. Bana sorarsan başla ama ilaçtan tedavi etmesini bekleme sadece baskılayacak hiç bir ilaçta yüzde yüz masum değil senelerdir veriliyor bu ilaç esasında sorun da yaşamadık ama sizinle de paylaşmam gerek dedi ve zaman kazanmak için dedi ilaç aslında. Biraz rahatlama sağlar dedi. Bende bu tahlilleri de vereyim sonra başlayayım dedim. Yarın tahlil vereceğim sonra ultrason. Ultrason için biraz bekletirler ama yaptırabilirsen iyi olur dedi. Ilık duş önerdi sabır göstereceksin dedi ☹️
Anladm canım en iyisi tahlillerden sonra doktorunla görüsmek galiba bebekler icin en uygun olan zamanda en kısa sürede almak bi 2 3 hafta daha gecer insallah bebisler de iyi olur önemli olan kadin dogum nasil yaklasacak konuya 12 sine miydi randevun

Kız vakumlu hurcu orda nasıl acican sonra🤔valla bi elimi süremedim bavula niyeyse simdide hic canım istemiyor arkadasima cok uzuldm yeni dogum yapti beni hep cesaretlendiren kızdi bode biz koronerde calisiyoruz babasida koronerde calistigi yerde ex oldu cok etkilendim böyle olunca uzun süre kendime gelemiyorm bi kaybetme korkusu geliyor icime heran birine bisey olacak gibi hissediyorm cok korkuyorm🙁
/QUOTE]
Kız nasıl nasıl açıcam pıss diye şişiyo ya açılınca.
Ahh canım benim yaa. Yeni doğum mu yapmıştı bir de😔
Allah sabır versin hepsine zordur çok zordur. Ama çok strese sokma kendini aman bak sen de kritik dönemdesin çok üzme kendini

Şimdi çıktım yeni tahliller ve ultrason istedi ve aslında safra asitleri testini yapacak bir yer yok dedi. Sabah ki doktorun yarım günahını almışım. Ama bu tahlillerde yetersiz dedi. Kaşıntı önemli bir belirti bu ilaçla kesileceğinin garantisi yok ama kolestaz için verilen güvenilir kabul edilen bir ilaç dedi istersen kalan tahlilleri de yaptır. Duruma göre bakalım ekşi baharatlı yeme şampuan kullanma sade su ile duş al. İlaç sadece baskılar kesin çözüm doğumdur. Yani doktorunuz ile sıkı takip içinde olup eğer daha da yükselecek olursa doğum gerçekleştirilmeli dedi. Esasen sendeki etkiler geçici kalıcı bir sorun bırakmaz ama bebekler için riskli bir durum dedi 🥺😞☹️ O yüzden en uygun yakın tarihte doğum olması önemli. İstersen ilaca başla. Bana sorarsan başla ama ilaçtan tedavi etmesini bekleme sadece baskılayacak hiç bir ilaçta yüzde yüz masum değil senelerdir veriliyor bu ilaç esasında sorun da yaşamadık ama sizinle de paylaşmam gerek dedi ve zaman kazanmak için dedi ilaç aslında. Biraz rahatlama sağlar dedi. Bende bu tahlilleri de vereyim sonra başlayayım dedim. Yarın tahlil vereceğim sonra ultrason. Ultrason için biraz bekletirler ama yaptırabilirsen iyi olur dedi. Ilık duş önerdi sabır göstereceksin dedi ☹️
Kuzum üzülme, önce tahlillerini yaptır Dr unla da görüş 🙏🏻 çok şükür 34. Haftayı gördük 🌸 allahın izniyle 1 2 hafta daha durursa ikizlerin normal doğum haftasında oluyorsun 🙏🏻

Kilya cım yaa. Erken doğumun önüne geçebilmek için ilacı kullanman da gerek maalesef. En azından baskılansın alevli döneminden kurtul. Allah sabır versşln gerçekten 1 ay daha sabır versin inşallah bolca yardımcın olsun 🤲🏻🤲🏻

Canım benim hakkınız da hayırlısı olsun inşallah ☹️ Kadın doğumcunla acil görüş bence ilacı kullandırtır sana ayrıyetten de ciğer geliştirici iğne yaptırır belki bebekleri erken alma riskine karşı 🤲 Allahım çok büyük en iyisi en sağlıklısı olsun inşallah ❤️

nurselek nurselek öyle kafamı dagitmak istiyorum ama ne bilim icimden cıkmıyor hicc..
Bendeki hurclar süpürgeyle cektirip kapanöyor süpürgesizde acılmıyor ya🤔
Benimki böyle yavrum. Bi aparatla bu çıtçıtlı yer kapanıyor süpürgeyle vakumlanıyor. Açarken de o çıtçıtından açılıp pıss böyle

Eklentiler

• 16364720451408227938803405634904.jpg
    16364720451408227938803405634904.jpg
    124,5 KB · Görüntüleme: 27
Kızlar ya bana dün gelen kızlardan bir tanesi hastaydı önce annesi sonra bu şimdide babası olmuş corona testleri negatif ama şimdi haber geldi babalarını yoğun bakıma kaldırmışlar ciğerlerde sıkıntı var oksijeni düşmüş falan 😐 korktum bende acaba testte çıkmıo da koronalar mı diye bi yandan da adamcağıza üzüldüm offf Allah a emanet olalım hepimiz

Kızlar ya bana dün gelen kızlardan bir tanesi hastaydı önce annesi sonra bu şimdide babası olmuş corona testleri negatif ama şimdi haber geldi babalarını yoğun bakıma kaldırmışlar ciğerlerde sıkıntı var oksijeni düşmüş falan 😐 korktum bende acaba testte çıkmıo da koronalar mı diye bi yandan da adamcağıza üzüldüm offf Allah a emanet olalım hepimiz
Kızın aşısı varmıydı kuzum

Anladm canım en iyisi tahlillerden sonra doktorunla görüsmek galiba bebekler icin en uygun olan zamanda en kısa sürede almak bi 2 3 hafta daha gecer insallah bebisler de iyi olur önemli olan kadin dogum nasil yaklasacak konuya 12 sine miydi randevun
Aynen 12 sinde randevum yani esasında kadın doğumcunun karar vereceği bir şey dedi. Doktorum ilacı kullanabilirsin dedi. Geri dönüş yaptı ama safra değerlerine de baktır dedi işte. Safra enzimlerinden billurubin filan bakılıyor ama esas teşhisi koyan asitlere Türkiye de sayılı yerde bakılıyor o yüzden bizde kaşıntıya ek enzim yüksekliği var ise kolestaz diye değerlendiriyoruz dedi. Sabah adama ne saydırdım 🙊 neyse ne bileyim ya valla altı üstü kan tahlili değil mi anlamıyorum nesi bu kadar zor ve ender. Neyse yapacak bir şey yok bebeklerim iyi olsun Allah’ım ne olur onları etkilemesin 🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻

Kızın aşısı varmıydı kuzum
Aşılı kız biontech ama annesi öğretmen ilk onla başlamış işte kızda da koku kaybı olmuş ateş olmuş korona testi yaptırmış negatif üstünden de üç beş gün geçmiş bana geldi ama hala öksürüyodu maskesini hiç çıkarmadı 🤷🏻‍♀️ Ayy Allah a emanet napiyim artık ben nasıl diyebilirim gelmeyin diye onların düşünmesi lazım kayınpederim kayınvalidem delirdi niye geliyolar diye de işte babaları böyle olunca üzüldük çok

Aşılı kız biontech ama annesi öğretmen ilk onla başlamış işte kızda da koku kaybı olmuş ateş olmuş korona testi yaptırmış negatif üstünden de üç beş gün geçmiş bana geldi ama hala öksürüyodu maskesini hiç çıkarmadı 🤷🏻‍♀️ Ayy Allah a emanet napiyim artık ben nasıl diyebilirim gelmeyin diye onların düşünmesi lazım kayınpederim kayınvalidem delirdi niye geliyolar diye de işte babaları böyle olunca üzüldük çok
Yaa Allah yardım etsin en başta da. Aşıları boşa mı olduk biz yaa bu ne offf. Bi de negatif çıkıp yoğun bakıma giriyor insanlar iyice şaşırdık ne olacağını yaa. İçin rahat etsin dersen Bi kaç güne sen de ver test

Benım dr usg de dun dedı bana erken gelmeye meyıllı dıe progestan baslattı bakalım bıbyerlerden tıpayı acıp gelecekler ınsallah da saglıkla gelsınler hem anne hem bebek ınsallahh 🤲
Sağlıkla gelsinler yaa. Yine hareketlendi bizim grup Allahım son zamanlarımız hayırlısıyla vakitlice dopurmayı nasip etsin

Benim doktor o kadar rahat davraniyo ki , doğum için hiç birşey demiyo , ondan galiba ne ben ne doktorum daha doğuma hazır değiliz 😂
Ama haftaya gidince soracam herşeyi canıma tak etti😂
Sor sor bazılarının ağzından kerpetenle laf alınıyor. En azından takribi bir gün verir

X