2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Merhaba benim dondurulmus oldu, farkli ilaclar degil aslinda yumurta toplama islemi yapildi 5.gun e kadar beklenildi ondan sonra donduruldu. Yumurta toplamadan sonraki ilk adetle benim islemim yapildi doktora gittim yine 3-4 gun de bir ve estrofem ve progestan diye bir ilac kullandim rahim kalinligi icin. En uygun gunde de transfer icin cagiriyor ve sonra ilaclarada devam ediosun on iki gun icinde belli oluyor. Duruma gore kan sulandiricilar da ekleniyor hemen hemen hepimiz hala kullaniyoruz ☺️ Allahim gonlunuze gore versin insallah 🥰
İnşallah cnm peki hemen sonraki adetle olsun diye siz mi istediniz doktor mu öyle dedi cnm

Kızlar merhaba topiginize baktım da bilgi alabilecegimi düşündüm bende inşallah kasim ayı gibi tedaviye baslicam benim tüp bebej tedavisi ile bı oğlum var 4 yaşında şimdi inşallah ikinci bebeği istiyoruz ama bu sefer başka bı sehirdeyiz başka bı doktor da denicez doktor dondurulmuş koyalım dedi ben dondurulmuş transfer nasıl oluyor bilmiyorum taze trasnfer gibi tedavi sonunda değilde embryolar olsuturup iki ay sonra koyacağız dedi bu durum nasıl olacak ikinci adetten sonra mi koyuyolsr nasıl bı tedavi oluyor nasıl bı ilaç kullanılan bitkisi olsn var mı
Merhabalar. Allah gönlünüze göre versin öncelikle. Benimde dondurulmuş transfer oldu son dakika çıkan bir aksilik nedeniyle. Ben transfere kadar hiç ilaç kullanmadım. Ama transfer olacak ay ilaç kullanan arkadaşlarda oldu. Benim gittiğim doktor adet düzensizliğim olmadığı için doğal adet döngümü takip ederek yumurtalarımı izledi sık sık muayeneye gittim ama. Olgunlaştığını düşündüğünde çatlatma iğnesi vurdu. Ondan sonra da dondurulmuş transferimi gerçekleştirdi. Sanırım kişiden kişiye değişir. Ama bekleyeceğin ilk ay bir şey yapmaz regl olunca muayene olursun ondan sonra vücuduna göre transfer sürecini planlar ilaç olur ya da olmaz değişir.

Daha iyiysen sorun yok Allah ın izni ile 🤲🏻 Neyse duyma onu da artık 😬
Ayrı takılıyorum kuzum yapacak bısey yok 9nda kalktım kahvaltımı yaotım nen o yaatağından 11 de kalkıyor
Sımdı corba ı mı ıcıyroum ablama demsıtım kemık suyu ıle domates corbası onu ıcıyorum kımseye karısmadan odamda dinleniyorum bınyerde anlar ınsallah esımde dedım sabah nasıl getirdiysen sımdı bahane ıle gotur dıe kımseye ıhtıyacım yok evde 2 ayrıı ruh gezmeme dıe
Yaa ben heraksam ıgne alıyorum ya sabah ayrı ılaclar aksam ayrı
Eısm hergekdıgınde dedıgı sey
Deryaaa uyuyooo zatiiiiii
Ulan kadın ılaclarla uyuyorum suan neyı ıspat edıcem sana allah kınayanada dıleyene de versın de anlasın benım yasaıdıgıımı dıcem uıne olan bana olacak susuyorum beyymımın yarısı bos gezuyroum ılaclardan bebegım ııcn endıselenıyroum halen dr bakınıyorum acaba baska dr baska bı care bulabilir mı bana dıe ama yattı gı yerden konusuyor ıste

Ayrı takılıyorum kuzum yapacak bısey yok 9nda kalktım kahvaltımı yaotım nen o yaatağından 11 de kalkıyor
Sımdı corba ı mı ıcıyroum ablama demsıtım kemık suyu ıle domates corbası onu ıcıyorum kımseye karısmadan odamda dinleniyorum bınyerde anlar ınsallah esımde dedım sabah nasıl getirdiysen sımdı bahane ıle gotur dıe kımseye ıhtıyacım yok evde 2 ayrıı ruh gezmeme dıe
Yaa ben heraksam ıgne alıyorum ya sabah ayrı ılaclar aksam ayrı
Eısm hergekdıgınde dedıgı sey
Deryaaa uyuyooo zatiiiiii
Ulan kadın ılaclarla uyuyorum suan neyı ıspat edıcem sana allah kınayanada dıleyene de versın de anlasın benım yasaıdıgıımı dıcem uıne olan bana olacak susuyorum beyymımın yarısı bos gezuyroum ılaclardan bebegım ııcn endıselenıyroum halen dr bakınıyorum acaba baska dr baska bı care bulabilir mı bana dıe ama yattı gı yerden konusuyor ıste
Anlamaz kuzum hele eskiler hiç anlamaz anlayış beklemede inşallah gider o zaman ne diyim. Sana da bir hizmeti yoksa nasılsa ablanlar yakınında yani. Kolay değil o ilaçlar. Dediğin gibi bak sen yine doktor da Allah’ın izni az kaldı kuzum cidden az kaldı inşallah sağlıkla gelsin minikler 🤲🏻

Merhabalar. Allah gönlünüze göre versin öncelikle. Benimde dondurulmuş transfer oldu son dakika çıkan bir aksilik nedeniyle. Ben transfere kadar hiç ilaç kullanmadım. Ama transfer olacak ay ilaç kullanan arkadaşlarda oldu. Benim gittiğim doktor adet düzensizliğim olmadığı için doğal adet döngümü takip ederek yumurtalarımı izledi sık sık muayeneye gittim ama. Olgunlaştığını düşündüğünde çatlatma iğnesi vurdu. Ondan sonra da dondurulmuş transferimi gerçekleştirdi. Sanırım kişiden kişiye değişir. Ama bekleyeceğin ilk ay bir şey yapmaz regl olunca muayene olursun ondan sonra vücuduna göre transfer sürecini planlar ilaç olur ya da olmaz değişir.
Canimki senin durumunu tam anlayamadim

Merhaba benimde dondurulmus oldu 2.adetle basladık e2 seviyesi ve rahim kalinligina bakılıp estrofem baslaniyor dozları ayarlanìor transfere 5 gün kala da progestan okspar corasprin vs ilaclar ekleniyor tabi rahim kalinligi felan hersey yolunda giderse insallah ortalama adetin 25.günü felan transferim olmustu geri kalan surec ayni zaten

Özetle regl ile birlikte transfere kadar sadece muayeneye gittim ilaç kullanmadım canım. Rahim durumuna göre uygun bir tarihte doktor transfer günü belirliyor. Sonrası gereken ilaçlar ve bekleme taze transferden farkı yok canım.

Eşimi çalıştırıyorum ben 😅😬 bir yeri süpürüyor bir saat dinleniyor sinirlerim zıplıyor. Hadi diyorum kalkıyor bir yeri süpürüyor yine aynı 😅😂😂😂 neyse mecbur yapacak bir şey yok. Ben yapayım dedim yok düşüp filan başıma iş çıkarma diyor.
Boşver sesini çıkarma yapıyor ya önemli olan o 😂

Özetle regl ile birlikte transfere kadar sadece muayeneye gittim ilaç kullanmadım canım. Rahim durumuna göre uygun bir tarihte doktor transfer günü belirliyor. Sonrası gereken ilaçlar ve bekleme taze transferden farkı yok canım.
Anladım canım şimdi bakalım bana ne dicek bende bu ay dediğim gibi sadece embryo olusturcam dedi dondurulmuş sans daha çok oluyor dedi bakalım nasıl olacak

Merhaba benimde dondurulmus oldu 2.adetle basladık e2 seviyesi ve rahim kalinligina bakılıp estrofem baslaniyor dozları ayarlanìor transfere 5 gün kala da progestan okspar corasprin vs ilaclar ekleniyor tabi rahim kalinligi felan hersey yolunda giderse insallah ortalama adetin 25.günü felan transferim olmustu geri kalan surec ayni zaten
Oo adetin 25. Gününe kadar sürüyor mu demek kuzum bakalım doktor bana ne dicek

Eşimi çalıştırıyorum ben 😅😬 bir yeri süpürüyor bir saat dinleniyor sinirlerim zıplıyor. Hadi diyorum kalkıyor bir yeri süpürüyor yine aynı 😅😂😂😂 neyse mecbur yapacak bir şey yok. Ben yapayım dedim yok düşüp filan başıma iş çıkarma diyor.
Ahahha. Bi bköfe bak ben yapayım 😁 izin verir mi hiç. Aman yavaş yavaş da olsa yapsın boşver 😊😊

X