2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Aslında olay bebeği sıcak tutmakta yavrum havlu ısıtıp sarsan da olur bence kiraz çekirdeği de çok uzun süre sıcak kalmıyormuş diye yorumlara baktım ama bilmiyorum ben şimdilik gerek görmedim. İhtiyaç dahilinde bakarız artık 😬 yaa ben annem bulursa öllük istedim toprak ısıtıp koymayı istiyorum becerebilirsem bilmiyorum 🤷🏻‍♀️
Öllük ne oluyor canım?

Yaa kızlar bana bi akıl verin hele benim bu esim karıstırdı göbek bagı düsene kadar zıbın giydirme diyor yandan baglamalı alalım daha rahat olur diyo siz ne dusunuyorsunuz
Yaa ben almadım ama zıbınlarını giysireceğim yaa nolcak ki. Sonuçta kurumadan düşmez o giysi onu koparıp alcak hali yok. Ama alim dersen e bebekte bağlamalılar var üst. 2li pakette 20lira falandı sanırım

Yaa kızlar bana bi akıl verin hele benim bu esim karıstırdı göbek bagı düsene kadar zıbın giydirme diyor yandan baglamalı alalım daha rahat olur diyo siz ne dusunuyorsunuz
Kuzum giydiriyorlar ya zıbın o yandan kapamalı olanları kullanan yok pek hatta bir annenin videosunda ebesi çıkar gerek yok buna demiş çantadan çıkarttırmış ben de çok bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ kızlardan biri doktor muayenesine giderken kullandım hemen göğsünü açıyordum dedi.

Kuzum giydiriyorlar ya zıbın o yandan kapamalı olanları kullanan yok pek hatta bir annenin videosunda ebesi çıkar gerek yok buna demiş çantadan çıkarttırmış ben de çok bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ kızlardan biri doktor muayenesine giderken kullandım hemen göğsünü açıyordum dedi.
Valla bilmemek ne zor ismis anneler gelsin bi fikir verirler heralde😅

Yaa ben almadım ama zıbınlarını giysireceğim yaa nolcak ki. Sonuçta kurumadan düşmez o giysi onu koparıp alcak hali yok. Ama alim dersen e bebekte bağlamalılar var üst. 2li pakette 20lira falandı sanırım
2 tane almistm zatende yinede bi bakim bakalim zibinlar zaten bol gelir diye dusumuyorm bn 4 kg doguracak halim yok heralde😅

Öllük ne oluyor canım?
Valla kuzum başka adıda olabilir hani türküsü bile var. Eledim eledim diye. Özel bir toprak türü eskiler biliyor beyaz bir toprak kazıp çıkarıyorlar bazı bölgelerde onu ocakta ısıtıp eskiden bebekleri onda yatırırlarmış. Ocakta hem mikrobik bir şey varsa ölsün hem de onu azıcık soğutup ama hala sıcak kundağa seriyorlar üzerine pamuklu bez üzerine bebeği yatırıp kundaklıyorlar ve bezlemiyorlar da bebeği. Kışın özellikle yaparlarmış çişi toprak çekiyor. Açtıklarında işte ıslananı alıyorlar gerekirse yine ısıtıyorlar biraz zahmetli ama ne gaz ne pişik bebekler yumoş yumoş uyurmuş

Bunlar da anaya şifa niyetine dua edin fayda göreyim kızlar el kol uyuşukluk ve ağrısı gün güne artarak ilerliyor. Bitkisel tedavi araştırdım bunları deneyeceğim

Eklentiler

• IMG_20211026_224801.jpg
    IMG_20211026_224801.jpg
    93,1 KB · Görüntüleme: 23
Ahan da bunlar kızlar😁😁
Cok guzeller 😍😍
Baglamali kullanmıştım ben yeni doganda rahat oluyor canim..hastane çıkışının içine atlet niyetine 1 2 tane ince olanlardan alin bence🥰

Kız eşim yapıştı onlara ben çok sevdim bunları dedi. Dedim ama biz uyku arkadaşı aldık bezden olsun bunları büyünce de oynarlar yataklarına koyarız. Kıramadım çok heves etti. Hiç oyuncak falan almadım zaten ben, plastik de hiç sevmem mesela
Nur bu oyuncaklar kaç TL

X