2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Anne sütü alan bebeklerinizin kaka sayısı kaç kizlar?40 günlük iki günde bir yapıyor acaba az mı besleniyor bezler cisli ama bizde hafif meme reddi var hala inatla biberon vermemeye çalışıyorum ama bazen günde iki veriyorum 60 ya da 90 ml yenilmek istemiyorum mamaya ama bazen fena inadı tutuyor memeyi yaklastirdikca ağlıyor o kadar biberon da dayamadım anlamiyorum burada hem meme hem mama nasil redsiz gidiyorsunuz?ten temasina baslicam artik

Biz de emzirme+mama olarak gidiyoruz. Henüz meme veya biberon reddi yaşamadık, inşallah yaşamayız da. Benim meme acı/ağrı/yara sorunsalımdan sebep biberona ağırlık verdiğim bile oldu. 2-3 gün sağdım sırf mesela, hep biberonla verdim. Baştan beri de Avent kullanıyorum. Ama özel bir şey yapmadım hiç.

Kızlar bebeğim ishal oldu.Çok korkuyorum😢 dr.ile görüştüm bugün bardaktan boşanırcasına yağmur yağıyordu daha fazla üşütmemek için götüremedim yarın kaka tahlili vericez.Flagly başladık moralim sıfırlandı resmen.Düzelir inş. yeşil sulu kaka yaptı bugün habire yapıyo resmen.Nasıl oldu nereden kaptı hiç bilemiyorum hijyenede çok dikkat ederim oysaki.Kendimi suçlamaya başladım.😔

Dur daha karalar bağlama kız. Tabi keşke olmasa hatta inşallah olmaz ama neler neler olacak daha hastalık, ateş vs. Çözümsüz dert olmasın yeter ki. Kış bebesi bunlar, ne kadar dikkat etsen de kapmıştır bi yerden. Doktor yönlendirecek nasılsa, sıkma canını. Geçmiş olsun.

Kizlar bebeğim abisinden mikrop kaptı öksürük hapşırık vardı 3 yaş oğlumda bana da bulaştı oksurmekten sezeryan dikisim ağrıyı artık bebeğimde de çok kötü öksürük vardı yeni doğan yoğun bakıma yatırıldı akciğer enf. Çıktı antibiyotik başladılar inşaallah toparlar bian once daha 1 aylık yavrum 🥺

Aaah canım ne denir de hafifletilir ki acın 🥺 Ne desek boş. Söylemesi kolay tabi ama güçlü olmaya çalış. İyileşip gelecek inşallah ve hiç bir sorun olmayacak umarım. Geçmiş olsun

Kızlar bebeğinizi hıçkırık tutunca emzirmeden başka yaptığınız bişey var mı ,benimki hıçkırık tutunca çok sinirleniyor ememiyor bile
Sallıyorum uyuyunca geçiyo uyumazsa emziriyorum tabi
Ben hicbisi yapmiorum canım.Hickirik tutunca sakinleşio,bagiriosa bagirmayi bırakio🤭🤭
Bizimki inatla ağlıyo ondan dolayı daha çok hava yutmuş oluyo 🤦‍♀️😄
Sakinleşiyor mu 😟😊😊O da iyiymiş canm .Benim ki bekliyor emzireyim diye emzirmezsem basıyor yaygarayı.Annem limon ver bir damla dedi Tabikide hayır dedim 😃
Ona kalsa şimdiye ek gıdaya başlatmıştı bile 😄
Bizim eskiler de diyolar yemeklerin suyundan versen az bişey diye onlar 40 i dolduktan sonra öyle yapıyorlarmış önceden 😄 tabiki de vermem o öncedendi
Anne sütü alan bebeklerinizin kaka sayısı kaç kizlar?40 günlük iki günde bir yapıyor acaba az mı besleniyor bezler cisli ama bizde hafif meme reddi var hala inatla biberon vermemeye çalışıyorum ama bazen günde iki veriyorum 60 ya da 90 ml yenilmek istemiyorum mamaya ama bazen fena inadı tutuyor memeyi yaklastirdikca ağlıyor o kadar biberon da dayamadım anlamiyorum burada hem meme hem mama nasil redsiz gidiyorsunuz?ten temasina baslicam artik
Her bezi idrarlı kakayı da 3 günde 1 yapıyo bizimki ebeye sordum sadece anne sütü ile besleniyosa 4 5 gün yapmayabilir demişti
Kızlar bebeğim ishal oldu.Çok korkuyorum😢 dr.ile görüştüm bugün bardaktan boşanırcasına yağmur yağıyordu daha fazla üşütmemek için götüremedim yarın kaka tahlili vericez.Flagly başladık moralim sıfırlandı resmen.Düzelir inş. yeşil sulu kaka yaptı bugün habire yapıyo resmen.Nasıl oldu nereden kaptı hiç bilemiyorum hijyenede çok dikkat ederim oysaki.Kendimi suçlamaya başladım.😔
Çok geçmiş olsun canım geçen hafta kabız olmuştu benim bebeğim hepsi de çok zor hastalıktan nefret ediyorum 😞
Valla anlamadim gitti son bir haftadır kaka sayımız düştü ondan önce surekli yapardı ilk ay da 1200 aldi ve çok az mama desteğiyle bu hafta sağlık ocağına götürüp bi tartiya alicam kilo alımı ne durumda diye...eşim memeyi 8stemedikce ver mama diyor ama direniyorum ben yine de
Kilo alımı normalse mamaya hiç gerek yok

Biz de emzirme+mama olarak gidiyoruz. Henüz meme veya biberon reddi yaşamadık, inşallah yaşamayız da. Benim meme acı/ağrı/yara sorunsalımdan sebep biberona ağırlık verdiğim bile oldu. 2-3 gün sağdım sırf mesela, hep biberonla verdim. Baştan beri de Avent kullanıyorum. Ama özel bir şey yapmadım hiç.

Dur daha karalar bağlama kız. Tabi keşke olmasa hatta inşallah olmaz ama neler neler olacak daha hastalık, ateş vs. Çözümsüz dert olmasın yeter ki. Kış bebesi bunlar, ne kadar dikkat etsen de kapmıştır bi yerden. Doktor yönlendirecek nasılsa, sıkma canını. Geçmiş olsun.
Ben çektim üzerime sanirim hep korkuyordum Red olur mu diye?yarin doktora gidicem kilosuna bakayim bir de emzirme danismani soracağım hastanede

Kızlar bebeklerinizin meme tercihi var mı? Benimki sol memeyi istiyor sağı daha az emiyor. Bunu yaşayan var mı?
Benimki de dünden beri sol memeyi emmiyor tutmuyor bile. Burun tıkanıklığı da yok neden tutmaz ki memeye götürdüğüm an itiraz ediyor gözlerime bakıp ağlamaya başlıyor

Kızlar bebeklerinizin meme tercihi var mı? Benimki sol memeyi istiyor sağı daha az emiyor. Bunu yaşayan var mı?
Benimki doğduğundan beri belirgin bı şekilde solcu😂😂😂😂daha hastanedeyken farkedip bebek hemsiresine sormuştum ben.Bebeklerin favori memeleri olur hep onu emmek isterler.Siz ısrarla diğerini de verin dedi.

Çok geçmiş olsun. Allah şifa versin canım biran önce evine gelsin kuzu kavuştursun sizi Rabbim.Oğlumda çok hastalanan bi çocuk bu yüzden korkudan tekrar anasıfina başlayamadık.Hastalandım hafif geçti maskeyle emziriyordum.
Bende maske taktm ama bebekle aynı gün hapsurup öksürmeye basladk

Bunu yazmak icin girdim suan yazini okuyunca agliyorum 😥 dun disari ciktim kizim evdeydi esimle. Ben cikinca uyanmis kosa kosa geldim cok aglamis. Geldim oksuruyor emin olamadim cok agladigindan mi acaba dedim. Sabaha kadar uyumadim diyebilirim anne sutu iyi gelir diye surekli emzirdim 😟 cok uzgunum sesi bile kisildi cok agladigindan mi hasta oldugundan mi bilmiyorum 😥 aksam esimle doktora gidicez cunku tek basima gidecek kadar guclu hissetmiyorum kendimi hic iyi degilim cok korkuyorum. Dun esimin kucaginda olmasina ragmeb var gucuyle agliyordu ben aldim durdu. Alirlarsa kuveze yavrum ne yapar ben ne yaparim diye agliyorum.. Ozur dilerim senden alinti yaptim senide uzmek istemedim ama anlamadigim internetten cok baktim kuveze alinan gormedim baska ama banada gecen doktor kuveze alinabilir hasta olursa demisti neye gore 😥 acayip kotuyum. Ne diyor doktor kac gun kalirmis ne kadar sure gorebiliyorsun ? İlk kizimda kalmisti. 3. Gun almislardi benden o ana gidiyorum. İlk 3 gun hastaneden eve gelmiyoduk diyebilirim ona ragmen gunde 1 dk hatta dahada saniyeler icinde gormemize izin veriyorlardi. Sonra emzirmeye azicik izin vemislerdi 5 gun kalip cikmisti yavrum cok kotu gunlerdi. Ve simdi bu kadar kokumuza alismisken daha zor geliyor 😥 diger anlamadigim seyde komsum o zamanlar demisti ki benim oglum kuvezdeyken bize oda verdiler bende refakatci kaldim oyle yapan hastane var mi istanbulda bildiginiz var mi 😥 dua edermisiniz bize 😥
Benim oğlum kuveze sığmıyor diyebilirim ona rağmen kuvezde kıyafet yok ya usurler diye kuvezde kuvez sıcacık solunumu gözle takip ediyorlar kaç gün kalacağı belli değil ne zaman toparlarsa dün iyi diye servise çıktı geri nefes alamıyor diye yoğun bakıma gitti

Benim oğlum kuveze sığmıyor diyebilirim ona rağmen kuvezde kıyafet yok ya usurler diye kuvezde kuvez sıcacık solunumu gözle takip ediyorlar kaç gün kalacağı belli değil ne zaman toparlarsa dün iyi diye servise çıktı geri nefes alamıyor diye yoğun bakıma gitti
Allah sifa versin saglikla bir an once kavusun insallah gorebiliyormusun
Kötüyü çağırma inşallah öyle bir şey olmaz Allah şifa versin Ceren e :KK43: 🤲🏻 Üzme kendini :KK43:

geçmiş olsun belki normaldir ya da ufak bir üşütmedir inşallah yarın temiz çıkar tahliliniz :KK43:
Cok sukur sadece grip dedi cuma gunu tekrar cagirdi canim
Canim noldu şimdi okudum discideyim aglattin beni.Yapma böyle bitanem.Biz sakin olmazsak minicik bebeklerimiz ne yapar.Hissederler tedirginliği kişi,uzuntumuzu.Bisey olmicak Allah'ın izniyle.Sesi ağlamaktan kısılmış olabilir.Bizden güçlü maşallah sesleri.Nolur kendini harap etme.Hicbisey olmicak.Guzel kalbini ferah tut.Beni de etiketler misin doktordan sonra.Merak ediorum prensesini.
Canim benim sagol 🥰ne tatli msj boyle 🥰 cok sukur grip dedi seside o yuzden kisilmis insallah gecer ilac versemde faydasi olmaz gribe dedi sadece sprey verdi burnuna cuma tekrar gidicez.
Benimde disci ihtiyacim var normal kontrol muyfu dolgu falan var mi

Allah sifa versin saglikla bir an once kavusun insallah gorebiliyormusun

Cok sukur sadece grip dedi cuma gunu tekrar cagirdi canim

Canim benim sagol 🥰ne tatli msj boyle 🥰 cok sukur grip dedi seside o yuzden kisilmis insallah gecer ilac versemde faydasi olmaz gribe dedi sadece sprey verdi burnuna cuma tekrar gidicez.
Benimde disci ihtiyacim var normal kontrol muyfu dolgu falan var mi
Coook sevindimmm😍😍😍merak ediodum sizi.Hadi gözünüz aydın.Cabucak iyileşir minnosun hiç merak etme.Allah onları korusun,gozetsin.Bizlere de güç kuvvet versin🌸Laminem düşmüştü onlar yapıştırılır canım.Ama gebelikte çok fazla çürük oluştu bende ve dökülmeler yaşadım parça parça.Onlar da ocakta yapılmaya başlanacak.

X