2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ah o enfeksiyondan ne çektim insanı hayattan soğutuyor hatta bir ara kronikleşmişti düşük çıkınca şaşırdım kesin yüksektir diye düşünüyordum. Aç karnına da içmek çok zor be troit hapımı içerken su içiyorum midem ayağa kalkıyor hemen
Evet çok bulandırıyor mideyi ama mecbur içiyorum. Enfeksiyonun ilerlemesi daha korkutuyor

Her devlet hastanesi yapıyor mu bilmiyorum benim eğitim araştırmaydı son gittiğim. Şansıma belki burda yaptırırım dedim kadın doğum hastanesi sonuçta iyi olur dedim ama hiç yer yokmuş. 4-5 haftalıkken sıra almak gerekiyormuş. Yer bulamadım. Ama hastaneyi arayarak öğrenebilirsin yapılıyor mu yer var mı diye
Beğendiğim birkaç devlet hastanesindeki kadın doğum uzmanının randevularını baktım ancak hiç yok sanırım bayağı bir yoğunluk var 🙄 Pandemiden dolayı sanırım eskiden bu kadar yoğunluk yoktu anlamadım artık randevu alınmıyor devlet hastanesinde hiç bir bölüme :KK64: pazartesi günü ilk iş devlet hastanelerini arayıp sorarım şansım varsa randevu alabilirim 🙈 olmadı mecbur özelde yaptıracağım cevabınız için teşekkür ederim:KK36:

Kızlar bir şey soracağım 11. haftada ikili test yaptırmak için doktorum çağırdı özel hastanede yaptırmak yerine devlet hastanesi eğer yapıyorsa ikili testini devlet hastanesine yatırmak istiyorum. İkili testi yaptıran var mı? devlette mi özel değil mi yaptırdınız her devlet hastanesinde yapılıyor mu acaba bilgisi olan var mı?

Araştırma hastaneleri yapıyor sanırım ama onlarda da sıra bulmak zordur çok erken davranmak lazım ki tam denk gelsin haftasına

Beğendiğim birkaç devlet hastanesindeki kadın doğum uzmanının randevularını baktım ancak hiç yok sanırım bayağı bir yoğunluk var 🙄 Pandemiden dolayı sanırım eskiden bu kadar yoğunluk yoktu anlamadım artık randevu alınmıyor devlet hastanesinde hiç bir bölüme :KK64: pazartesi günü ilk iş devlet hastanelerini arayıp sorarım şansım varsa randevu alabilirim 🙈 olmadı mecbur özelde yaptıracağım cevabınız için teşekkür ederim:KK36:
Aramışken detaylı ultrasonu da sor istersen. İkili testten çok daha maliyetli o 🙈belki denk gelir

benim adet tarihime gore 4+5 ama olmam gereken 5+0 erken yumurtladim da gec te deil🤔🤔
Bir kaç günlük farklar olabilir. Sonrasında yakalar gününü. Siz her zaman son adet tarihini dikkate alın. Mesela benim son randevumda 10+2 olmam gerekirken 10+5 uyumlu çıktı. Doktor birkaç gün önde ya da geride olması önemli değil dedi.

Aramışken detaylı ultrasonu da sor istersen. İkili testten çok daha maliyetli o 🙈belki denk gelir
Her hafta yeni şeyler öğreniyorum :KK23: detaylı ultrason bu gerçekci gibi görüntüsü olan ultrason sanırım değil mi 😅 onuda sorarım en azından ikisinden birini yaptırayım ya😄

Yaptırıp yaptırmamk konusuda mı ?
Evet pek sıcak bakmıyor yaptırmama aslında şu sebepten, çok evhamlı biri oldum yüksek riskli çıkarsa çok stres yaparsın sen diyor falan filan işte. Haftam gelince doktor ense kalınlığı burun kemiği falan hepsine baksın ona göre bir karar veririz dedik en son

Her hafta yeni şeyler öğreniyorum :KK23: detaylı ultrason bu gerçekci gibi görüntüsü olan ultrason sanırım değil mi 😅 onuda sorarım en azından ikisinden birini yaptırayım ya😄
Detaylı ultrason çok önemli bütün organlarına tek tek bakıyor doktor parmaklarına damarlarına. 20.haftadan sonra yapılıyor sanırım aradığında onu mutlaka sor bakalım yapıyorlar mı

Evet pek sıcak bakmıyor yaptırmama aslında şu sebepten, çok evhamlı biri oldum yüksek riskli çıkarsa çok stres yaparsın sen diyor falan filan işte. Haftam gelince doktor ense kalınlığı burun kemiği falan hepsine baksın ona göre bir karar veririz dedik en son
Aslında benimde aklımdan geçmiyor değil. Arkadaşımın kuzenide hamileyken baktırmamış. Risklide olsa olmasada doğurucam nasılsa demiş. Ama yaptırmasamda vicdan azabı çekerim gibi yapılması gerekn bir test ve ben yaptırmadım falan diye içim içimi yer diğer türlüde 😄🥲

Aslında benimde aklımdan geçmiyor değil. Arkadaşımın kuzenide hamileyken baktırmamış. Risklide olsa olmasada doğurucam nasılsa demiş. Ama yaptırmasamda vicdan azabı çekerim gibi yapılması gerekn bir test ve ben yaptırmadım falan diye içim içimi yer diğer türlüde 😄🥲
Yakınımda kaç tane doğum yapan varsa sordum hepsi yaptırmadım dedi ya biri de mi yaptırdım demez hatta diyorum eşim mi ayarladı bu insanları naptı😀

Yakınımda kaç tane doğum yapan varsa sordum hepsi yaptırmadım dedi ya biri de mi yaptırdım demez hatta diyorum eşim mi ayarladı bu insanları naptı😀
Ahahaha 🤣🤣 bu fenalığı yapmamıştır diye düşünüyorum eşin 😂
Yani allah korusun riskli çıkarsa ne yapılıyor sadece bilgi amaçlımı yapılıyor test acaba

İkilide genelde cinsiyet tahmini yapıyorlar ya ben o yüzden yaptırıyorum 😄yoksa dediğin gibi her halükarda doğuracam zaten

X