2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar kanaması olanlar size bir sorum var. Geçen haftasonu yoğun kanama vardı. İğne ilaç kullandım. Neredeyse bitmşti. Dün yürüyüş yaptım. Baktım gece gene kan gelmiş. Sabah fark ettim. Bugün de dışarda işlerim vardı. Kanama devam ediyor. Sizlerin de böyle mi. Dinlenince geçen yürüyünce artan kanama ne demek olur ki?

Kızlar kanaması olanlar size bir sorum var. Geçen haftasonu yoğun kanama vardı. İğne ilaç kullandım. Neredeyse bitmşti. Dün yürüyüş yaptım. Baktım gece gene kan gelmiş. Sabah fark ettim. Bugün de dışarda işlerim vardı. Kanama devam ediyor. Sizlerin de böyle mi. Dinlenince geçen yürüyünce artan kanama ne demek olur ki?
Benim ara ara geliyor ama sürekli devam etmiyor, ilk defa gecen gün gece gelmişti, bitti sandim. Bir baktım sabah yine gelmis. O gün de merdiven inip çıkmıştim. Doktor dinlen dedi, işimi sordu hatta, cok fazla ayakta durma dedi. Fazla ayakta durmuyorum, yürümüyorum.

Bol bol dinlen, gerekmedikce koşturma. Doktoruna da danış. Bir şey önerir belki. Ama bildiğim kadarıyla tek çözüm dinlenmek.

Canım istemesi yok direkt yiyorum 😂 kızartmalar beyaz ekmek ve unlu mam. Tatlılar paketli gıdalar vb..Gün içinde tek sağlıklı şeyim su😂 Belki ben abartıyorumdur ama şöyle söyleyeyim son 6 7 yıldır şekerli-unlu hiçbir ürün tüketmedim. Özellikle kendimi de tutmadım, sevmiyordum. O yüzden şimdi sevmeye, deli gibi yemeye başlayınca ani bir etki yaptı vücuduma beynime . İradem aşırı zayıf. İnşallah dediğin gibi olur canım 3 ay biter bitmez şu da kesilir. Yoksa devasa bir toksin kütlesi halinde sona gidicem.
Ben mide bulantısına rağmen geçen haftalar bol ketçaplı hamburger yeme isteği geliyordu yedimde ama bu haftaya 9 girdiğimde istek kayboldu arada kendime soruyorum istek gelmiyor😂 genelde bende beşinci aydan sonra geliyordu bende unlu şeyler pek tüketmem ama bu sefer erken haftalarda geldi midem bulana bulana yiyorum herşeyi zevk denen birşey yok istek var ama ağza girince hayalkırıklığı.

E715FBA1-2DC5-432D-AD9A-E5729ABDE608.jpeg

Kızlar karından görüntü sizce cinsiyetiii ne ❤️

Ay çok heyecanlandımm bi an önce gelsin o günler :) benim kedim bide cocuklari hic sevmiyor haha hemen saklanip kaciyor onlardan benim disimda kimse onu sevip dokunmasın istiyo 😂
Benim kedim de öyle, bana çok düşkün. Benden başkasına sevdirmez, elletmez, öptürmez. Evde misafir sevmez, çocuk sevmez. 😂😂😂Bakalım bebeğimiz doğunca ne yapacak

Kızlar kanama işi çok canımı sıkıyor. Kendi kendimi telkin ediyorum bir çocuğum var çok şükür. Hem belki sağlıksız diyorum. O zaman düşse daha hayırlı olur. Sürekli tuvallete kan takibi yapıyorum. Artık ne olacaksa olsun ya. Hiçbir şey düşünemz oldum. Kan kan kan sürekli bu.

Canım ben bulantım olmasını istiyorum. Tüm vücudum sarpa sardı. Hamilelik olmadan önce rafine yağ, un, beyaz şeker, Fast food girmedi benim mideme. Eşim de ben de yıllardır sporcuyuz. Ama ben bu ay böyle bir şey görmedim, ömrümde böyle yemek yemedim😓. İnsanlar hamile kalınca sağlıklı beslenir ben gece açlığa uyanıyorum ve sağlıklı şeyleri canım hiç ama hiç almıyor. Hamilelikten önce kızartma yağı görünce midem bulanırken şuan beyaz ekmek banasım var. 49 kilo ile başladığım bu yolda dün 54 kilo olduğumu gördüm. (Diyetisyenle en fazla 53 e çıkmıştım.) sağlıklı kilo alsam neyse... yani demem o ki mide bulantısı bence koruyor şuan annenin vücudunu ve bebeği, ben malesef pek neler yediğime içtiğime dikkat edemiyorum. Kendimi doktorların gördüğü gibi şanslı hissetmiyorum. Resmen vücudum zehirleniyor gibi..
Ben de sizin gibiyim neden böyle oldu anlamıyorum. Tüm kış sebzelerinden tiksindim, çiğ kuruyemiş, yaptığım badem sütleri aynı şekilde. Gluteni şekeri sütü bırakmıştım. Şimdi canım acayip tatlılar fast foodlar istiyor. Çok sevdiğim sebzeleri şu an hatırlamak bile istemiyorum zorla yemeye çalışıyorum midem bulantım çok az ama aşırı bi tiksinme var nasıl olacak böyle ben de bilmiyorum 😊

Ayy birebir aynı şeyleri yaşıyoruz burnuma sürekli sarımsak sogan kokusu geliyo acayip tiksindim, sanki düşük riski varmış gibi paso yatiyorum sürekli bulantı hali var, çıkarmıyorum da ama istah sıfır, prilam iciyorum cok etkilemiyo. Sen de kullaniyo musun
Evet ben yatmadan 2 tane gündüz 1 tane alıyorum ama yine kötüyüm. Sarımdak bana da kokuyor geçen gece bu oda sarımsak kokuyor diyorum eşime yok diyo. En son ıslak mendili burnuma tıkadım da öyle uyudum 😆

Kızlar kanama işi çok canımı sıkıyor. Kendi kendimi telkin ediyorum bir çocuğum var çok şükür. Hem belki sağlıksız diyorum. O zaman düşse daha hayırlı olur. Sürekli tuvallete kan takibi yapıyorum. Artık ne olacaksa olsun ya. Hiçbir şey düşünemz oldum. Kan kan kan sürekli bu.
Benim önceki gebeliğim onikinci haftaya kadar kanamalı geçti burda önemli olan zannımca bebeğin haftasını takip etmesi ve kalp atış hızının iyi olması bir çok kromozom anormalisi ihtimalini ordan kaldırıyor doktorlar buna dikkat ediyor önemli gidişat bende korkuyodum kanı görünce ama daha ciddi korkular yaşatmasın

Evet ben yatmadan 2 tane gündüz 1 tane alıyorum ama yine kötüyüm. Sarımdak bana da kokuyor geçen gece bu oda sarımsak kokuyor diyorum eşime yok diyo. En son ıslak mendili burnuma tıkadım da öyle uyudum 😆
Ben de kolonya koklaya koklaya alkolik olcam 😂 eşim kaldırdı en son zararı olcak diye çünkü genzimi yakana kadar kokluyodum

Benim kedim de öyle, bana çok düşkün. Benden başkasına sevdirmez, elletmez, öptürmez. Evde misafir sevmez, çocuk sevmez. 😂😂😂Bakalım bebeğimiz doğunca ne yapacak
Ya misafir gelince resmen kedinin modu düşüyo hatta her gece karnima yatıp kendini sevdirme seansı var ve eşim onun karnina yatmiyo diye bana uyuz oluyo haha 😂 bebegime zarar vermeyecegine adım kadar eminim ama insan suphe merak korku heyecan hepsini bekliyo valla 😂😂

X