2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canım ben bulantım olmasını istiyorum. Tüm vücudum sarpa sardı. Hamilelik olmadan önce rafine yağ, un, beyaz şeker, Fast food girmedi benim mideme. Eşim de ben de yıllardır sporcuyuz. Ama ben bu ay böyle bir şey görmedim, ömrümde böyle yemek yemedim😓. İnsanlar hamile kalınca sağlıklı beslenir ben gece açlığa uyanıyorum ve sağlıklı şeyleri canım hiç ama hiç almıyor. Hamilelikten önce kızartma yağı görünce midem bulanırken şuan beyaz ekmek banasım var. 49 kilo ile başladığım bu yolda dün 54 kilo olduğumu gördüm. (Diyetisyenle en fazla 53 e çıkmıştım.) sağlıklı kilo alsam neyse... yani demem o ki mide bulantısı bence koruyor şuan annenin vücudunu ve bebeği, ben malesef pek neler yediğime içtiğime dikkat edemiyorum. Kendimi doktorların gördüğü gibi şanslı hissetmiyorum. Resmen vücudum zehirleniyor gibi..
Emin ol canım bulantı olunca da sağlıklı beslenmiyorsun. Ve sürekli midenin bulandığını, evinden iğrendiğini, çamaşır deterjanı ve sabunun kokusundan bile öğürdüğünü düşünsene. İnanki olmasın bulantın. Keşke benimki de olmasaydı. Kiloyu rahat verirsin. Ama bu bulantı çok fena.

Yorumlayabilen varsa ♥️🙏
C68381ED-12E9-4890-BF92-593BE15270AD.jpeg

Geçmiş olsun çok şükür hafifmiş.. tamam canım ben de hamile kalmadan önce vardı antibiyotik kullanmıştım. Olabilir hakikaten, pazartesi halledeyim. Zaten damacanayı kafama dikmediğim kalmıştı onu da yaparım💪🏻
Ahahah sorma zaten litrelerce su içiyoruz daha ne kadar içecez bilmiyorum yani :KK70: :KK70: Meyve suyu ayran falanda içelim bari yoksa sudan soğucaz bu gidişle :KK70:

Ikisi de ucu pis değnek 🤣için rahat edecekse diyetisyene bir git, kendine engel olabileceksen, aklıma baska bisey gelmedi ilk 3 ay vucutta sasiriyor sonra duzene girer insallah🙏
Bir işe pek yarayacağını zannetmiyorum. Ne yemem gerektiğini baya biliyorum 😩 inşallah iştahım güzel şeyler ister ve sizin de biran önce geçer mide bulantılarınız.

Merhaba kızlar, nasılsınız
Ben gecen haftalarda kotuydum bulabtılardan dolayı ama daha iyi hissediyorum artık. Dr kontrolünden dönüyoruz her sey yolunda ❤️🙏🏼
Nub teorisine göre cinsiyet tahmini olan var mı?? Çok merak ediyorum alışveriş yapmak istiyorum artık😊
Ben nub bilmiyorum ama erkeğe çok benziyoor canım hayırlısı olsun inşallah:KK68:

Emin ol canım bulantı olunca da sağlıklı beslenmiyorsun. Ve sürekli midenin bulandığını, evinden iğrendiğini, çamaşır deterjanı ve sabunun kokusundan bile öğürdüğünü düşünsene. İnanki olmasın bulantın. Keşke benimki de olmasaydı. Kiloyu rahat verirsin. Ama bu bulantı çok fena.
Kilo değil aslında derdim zararlı gidalar, biraz takıntılıydım bu konuda.. boyuma göre zaten 58 kilo olmam lazım. İnşallah sizin mide bulantılarınız geçer benim de eski beslenme düzenim tekrar yoluna girer.

Merhaba kızlar, nasılsınız
Ben gecen haftalarda kotuydum bulabtılardan dolayı ama daha iyi hissediyorum artık. Dr kontrolünden dönüyoruz her sey yolunda ❤️🙏🏼
Nub teorisine göre cinsiyet tahmini olan var mı?? Çok merak ediyorum alışveriş yapmak istiyorum artık😊
Nub biraz araştırdım oradaki çıkıntılı 30 dereceden fazla eğimliyse erkek diyorlar canım yanlış anlamasıysam😂 yani bilen biri de düzeltebilir erkek gibi canım rabbim sağlıklı şekilde kucağına almayı nasip etsin.

Nub biraz araştırdım oradaki çıkıntılı 30 dereceden fazla eğimliyse erkek diyorlar canım yanlış anlamasıysam😂 yani bilen biri de düzeltebilir erkek gibi canım rabbim sağlıklı şekilde kucağına almayı nasip etsin.
Evet bende oyle okudum, his olarak erkek hissediyorum ben de zaten ama cevremdeki herkes kiz diyor bakalim😊

Merhaba kızlar nasipse bende eylül annesi olacağım. Hem 3 senenin sonunda olduğu için hem de geçtiğimiz yıl bir düşük olduğu için bir hayli panik içinde geçiyor hamileliğim.. Geçen hafta doktor kontrolünde 8+2 olmuş kalp atışı var her şey güzel dedi çok şükür, ama ultrason görüntüsü kafamı kurcalıyor aynı haftalarda başka ultrasonlarda daha bebek şeklinde gibi benimki neden böyle anlamadım. Gerçi bir sorun olsa doktor söylerdi sanırım, benim gibi olan var mı? Bu arada karından bakıldı..
Merhaba benim de bugün doktor kontrolum vardı. Ultrasona göre 8+5. Ben de bebek görüntüsü görürüm diye bekliyorum ama böyle yuvarlak tombik bir şey göründü. Gelişimi gayet iyi dedi doktorum.

İçinde folik asit varsa sorun olacağını sanmıyorum benimkinde de hem folik asit hem omega var bana omega için çok erken gelmişti. Yakın eczacı arkadaşım ilerde verdikleri omega 1000 mg senin şu an kullandığın ilacın içindeki 250 mg yani sana zarar verecek bir miktar değil dedi ben de hem ona hem doktoruma güvenip devam ettim.
ben de içiyorum canım dediğin gibi hepsi düşük doz herhalde.

Canım ben bulantım olmasını istiyorum. Tüm vücudum sarpa sardı. Hamilelik olmadan önce rafine yağ, un, beyaz şeker, Fast food girmedi benim mideme. Eşim de ben de yıllardır sporcuyuz. Ama ben bu ay böyle bir şey görmedim, ömrümde böyle yemek yemedim😓. İnsanlar hamile kalınca sağlıklı beslenir ben gece açlığa uyanıyorum ve sağlıklı şeyleri canım hiç ama hiç almıyor. Hamilelikten önce kızartma yağı görünce midem bulanırken şuan beyaz ekmek banasım var. 49 kilo ile başladığım bu yolda dün 54 kilo olduğumu gördüm. (Diyetisyenle en fazla 53 e çıkmıştım.) sağlıklı kilo alsam neyse... yani demem o ki mide bulantısı bence koruyor şuan annenin vücudunu ve bebeği, ben malesef pek neler yediğime içtiğime dikkat edemiyorum. Kendimi doktorların gördüğü gibi şanslı hissetmiyorum. Resmen vücudum zehirleniyor gibi..
Mide bulantısı çok kötü hiç istemeyin :KK43: ben de bulantılarımdan dolayı bir şey yiyemiyorum. Bebeğimi besleyemiyorum diye üzülüyorum. Su bile midemi bulandırıyor. Mutfağıma giremiyorum. Her yer pis kokuyormuş gibi geliyor. Telefon ekranına bakınca bile midem bulanıyor. Evde vakit geçmiyoe bu şekilde. 12. Haftama gireyim de kurtulayım diye gün sayıyorum. Kiloyu doğumdan sonra verirsiniz inşallah. Şu an yiyin için gebeliğin keyfini çıkarın. 🤗

Aman kofi sağlıklı olsunda şu kanama alanından bi kurtulum da 20 gündür yatıyorum😒ama malesef alan kaybolmuyor
Kaybolur çiçeğim inşaallah. Kaçıncı haftaya çıkmışsın. Bişey olmaz Allah'ın izniyle. Ne zaman kontrolün? Görürsün belki cinsiyeti

X