2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar tam 4 yaşında bitane kuzum var benim .canım oğlum.. dün annaannesi parka götürmüş. Orda bi kız çocuğu varmis .Oglum anneme . Annem böyle kardeş getirecek demis. Annemde arda gibi Getirsin demis ( yani erkek) yok diyormuş boyle getirecek . :) sanirim kiz istiyor . Biz suanda yavaş yavaş alıştırmak icin kardeşin olsun mu . Kardeş olgusundan bahsetmeye başladık. 2.yada daha fazla bebegi olacaklar nasil bi yol izlemeyi düşünüyor annelerimiz merak ettim

Karanfilli naneli sakız çiğneyin birde kazınma artınca karın boşluğuma midemin altına baskı yapıyorum öyle duruyorum asidik durumdan birşey yiyince mide bulantısını artırmış oluyorum buyüzden baskı yapıyorum helede uykuya geçmek için
Sakız hazmı kolaylaştırıyor bana da iyi geliyordu ama 2 gün çiğnedikten sonra araştırdım içindeki aspartam yüzünden zararı olabilir demişler 🤯 nolur nolmaz diye onu da bıraktım 😑

Ahh 🙁 bundan bir iki hafta önce böyle bir mesaj yazmıştım bende ev kokuyor bana diye kapıya çıkıyorum giriyorum koşa koşa lavaboya giriyorum buzdolabı desen artık samimiyeti kestim onunla zaten 🙁 ben her gün temizlik yapardım takıntılıyım biraz bu konuda ama şimdi ohooo aldı başını gidiyor 🙁 prilam a başladım bende ama yine de akşam istifra ettim.. moralini yüksek tutmaya çalış canım bir çogumuz yaşıyoruz bunu inşallah daha keyifli günler yakın🤲🏻💕
sabır sabır inşallah ama insan bi süre hayattan soğuyor gerçekten

Yarınki kontrolü beklerken bu sabah kanamam başladı. Koşturarak dr gittim.
Bugün 7+0 takvime göre. Kese olması gerektiği kadar büyümemiş. Yolk kesesi var hala altında biraz kanama alanıyla. Bebek ise yok hala.
Progestan iğne yaptılar, ilaç olarak da verdi sabah akşam. Yatak istirahati dedi.
Haftaya salı tekrar kontrol dedi. %10luk ihtimalle o zamana oluşabilirmiş. İlaca rağmen kanama durmayıp düşük de olabilirmiş. Nedense umudum yok her ne kadar Allahtan ümit kesilmese de.

Kızlar tam 4 yaşında bitane kuzum var benim .canım oğlum.. dün annaannesi parka götürmüş. Orda bi kız çocuğu varmis .Oglum anneme . Annem böyle kardeş getirecek demis. Annemde arda gibi Getirsin demis ( yani erkek) yok diyormuş boyle getirecek . :) sanirim kiz istiyor . Biz suanda yavaş yavaş alıştırmak icin kardeşin olsun mu . Kardeş olgusundan bahsetmeye başladık. 2.yada daha fazla bebegi olacaklar nasil bi yol izlemeyi düşünüyor annelerimiz merak ettim
Mesaj yazamadan cevaplaya bastim yanlislikla 🤭
Benim de 5 yasinda ve 1 yasinda iki oglum var. Kardesi dogdugunda 4 yasinda idi. Biz olabildigince gec soylemeye calistik cunku cocuklarda zaman kavrami bu dönemde henuz oturmamis oluyor. Eger kardesi olacagini bilirse, "neden hala kardesim gelmiyor ", "ne zaman gelecek" gibi bir tutum icine giriyorlar. Sabirlari olmuyor. Bu da icten ice kardeşe kizma, ofkelenmeye sebep oluyor. Aslinda mumkunse 5 aylik flan olduğunda soylenmeli. Bir de " kardesin oldugunda seninle oyun oynayacak sana arkadas olacak" gibi soylemler de yanlis oldugunu söylüyor uzmanlar. Tam aksine "dogdugunda kucucuk olacak buyumeye ihtiyaci olacak, konusamadigi icin bir sikintisi olduğunda aglayacak kendini anlatamayacak" gibi net ifadelerle bakima ihtiyaci olan bir bebegin gelecegini bilmeleri gerekiyormus. Yoksa hani gelince benimle oyun oynayacakti diyorlar bu sefer😅 Allah yardımcin olsun canim. Tatli bir süreç. ♥️☺️

Seninde erkek o zaman 😁😁😁 ya duymuştum bir şekilde görünürmüş diye rüyalarda ama böyle çıkacağı hiç aklıma gelmemişti 🤔🤔😁😁
Bende buradan etkilenip gecz ruyamda kanamamin olduğunu gördüm 😱
Kızlar bana aile hekimliği tetanoz yapılabilir sana doktoruna sor dedi de . Korkuyorum yinede ikiz olduğu icin hamilelikte tetanos yaptırma durumu olan var mı acaba ?
Her gebeye yapiliyor canim
Yarınki kontrolü beklerken bu sabah kanamam başladı. Koşturarak dr gittim.
Bugün 7+0 takvime göre. Kese olması gerektiği kadar büyümemiş. Yolk kesesi var hala altında biraz kanama alanıyla. Bebek ise yok hala.
Progestan iğne yaptılar, ilaç olarak da verdi sabah akşam. Yatak istirahati dedi.
Haftaya salı tekrar kontrol dedi. %10luk ihtimalle o zamana oluşabilirmiş. İlaca rağmen kanama durmayıp düşük de olabilirmiş. Nedense umudum yok her ne kadar Allahtan ümit kesilmese de.
Hakkinda hayirlisi ne ise o olur insallah🙏

Mesaj yazamadan cevaplaya bastim yanlislikla 🤭
Benim de 5 yasinda ve 1 yasinda iki oglum var. Kardesi dogdugunda 4 yasinda idi. Biz olabildigince gec soylemeye calistik cunku cocuklarda zaman kavrami bu dönemde henuz oturmamis oluyor. Eger kardesi olacagini bilirse, "neden hala kardesim gelmiyor ", "ne zaman gelecek" gibi bir tutum icine giriyorlar. Sabirlari olmuyor. Bu da icten ice kardeşe kizma, ofkelenmeye sebep oluyor. Aslinda mumkunse 5 aylik flan olduğunda soylenmeli. Bir de " kardesin oldugunda seninle oyun oynayacak sana arkadas olacak" gibi soylemler de yanlis oldugunu söylüyor uzmanlar. Tam aksine "dogdugunda kucucuk olacak buyumeye ihtiyaci olacak, konusamadigi icin bir sikintisi olduğunda aglayacak kendini anlatamayacak" gibi net ifadelerle bakima ihtiyaci olan bir bebegin gelecegini bilmeleri gerekiyormus. Yoksa hani gelince benimle oyun oynayacakti diyorlar bu sefer😅 Allah yardımcin olsun canim. Tatli bir süreç. ♥️☺️
Evet evet bizde böyle anlattık, birlikte büyüyeceğiz kardesini gibi, doğduğunda da herşeyine dahil ederek kardeşe alistirdik simdi ayri kalmaya dayanamiyorlar, hep birlikteler 😀

Şuan buyuk oglum 5 yaşında. Henuz kardesi olacagini bilmiyor mesela😊 çok şükür uysal bir cocuk. Kardesini de cok seviyor ama erkenden ona tekrar abi olacagini soyleyip, sabirsizliga suruklemek istemiyorum. 9 ay beklemek bizim icin bile uzun bir surec ona haksizlik edermisim gibi geliyor soylersem.💛

Amin inşallah 🙏
Kendime boşa mı eziyet ediyorum diye düşünmeye başladım.
Dua etmekten baska elimizden. birsey gelmiyor malesef, dua et bol bol, her serdz bir hayr, hee hayr da bir ser olabilir bunu unutma bazen dua edeekende yanlis edebiliyoruz bizim icin hangisi hayirliysa o olsun demek lazim, neyin hayirli oldugunu bilemeyiz, dualarim seninle hersey guzel olsun insallah hayirlisiyla🙏

Dua etmekten baska elimizden. birsey gelmiyor malesef, dua et bol bol, her serdz bir hayr, hee hayr da bir ser olabilir bunu unutma bazen dua edeekende yanlis edebiliyoruz bizim icin hangisi hayirliysa o olsun demek lazim, neyin hayirli oldugunu bilemeyiz, dualarim seninle hersey guzel olsun insallah hayirlisiyla🙏
Çok sağol 🙏
Ben de hep hayırlısı olsun derim. Belki de dünyaya gelmemesi gerekiyor. İğneler ilaçlarla şansımı zorluyormuşum gibi geliyor. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun inşallah.

Çok sağol 🙏
Ben de hep hayırlısı olsun derim. Belki de dünyaya gelmemesi gerekiyor. İğneler ilaçlarla şansımı zorluyormuşum gibi geliyor. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun inşallah.
Canim Allahtan ümit kesilmez, Allah ol derse tum sebepler bir araya gelir ve olur.. kaderde yoksa da ne yaparsak yapalim...nasip gercekten. İnsan bu sureci yasarken cok zor geliyor. Cok iyi anliyorum seni..hakkinda hayirlisi olsun. Dua edecegim ben de💛

Bulantıya çözüm yokmu kızlar.. Çok fenayımm😔
Doktor prilam Dr adında ilac yazdı bana biraz iyi geldi canım hamileler icin bi ilac, eczaneden recetesiz de alabilirsin aile hekimine veya doktoruna da yazdirabilirsin. Onun dışında tuzlu çubuk kraker yeşil elma naneli sakız gibi şeyler kısa vadeli iyi geliyor

Kızlar toksoplazma testi yaptirdim dun simdi e nabizdan baktimda igg - igm - her ikiside eksi diyor evde kedim var endiselenmemi gerektircek bi durum var mi anlayanlar cevap verebilir mi nütfen :KK43:

Canim Allahtan ümit kesilmez, Allah ol derse tum sebepler bir araya gelir ve olur.. kaderde yoksa da ne yaparsak yapalim...nasip gercekten. İnsan bu sureci yasarken cok zor geliyor. Cok iyi anliyorum seni..hakkinda hayirlisi olsun. Dua edecegim ben de💛
Allah hepinizden razı olsun. Sağlıkla huzurla kucağınıza alın inşallah minnaklarınızı..

X