2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhaba kızlar, ben Tatvan da yaşıyorum da,ordaki devlet hastanesinde önerebileceğiniz bir doktor var mı bildiğiniz?

Arkadaşlar merhabalar herkese, yaklaşık 3 hafta önce hamile olduğumu öğrendiğimden beri takip ediyorum sohbetlerinizi. Benim geçen yıl bu zamanlar bir bebek kaybım oldu 8.haftanın içindeyken. Keseyi gördük, bebeği gördük fakat kalp atışı hiç olmadı, doktorum düşebileceğini söyledi, ardından birkaç gün sonra kanamayla beraber kaybettiğimi sanıyorum ve sonrasında doğum doktorum hastanede kürtaj işlemi de yaptı. İlk gebeliğimde kayıp yaşayan arkadaşlarım olmuştu etrafımda açıkçası bir süre sonra normal karşılayabildim durumu. Tekrar denediğimizde aynılarını yaşamam diye düşünmüştüm fakat bu sıralar yine aynı süreçleri yaşıyoruz maalesef. 5.haftanın içindeyken keseyi gördük, doktorum düşük önleyici iğne, ilaç, kan sulandırıcı ilaç verdi ve 15 gün sonra kalp atışı duymalıyız dedi. Bu hafta 7.haftanın içindeyken kalp atışı duyma ümidiyle gittik fakat bebeği gördük ve kalp atışı yine alamadık. 10 gün sonra tekrar görelim, nadiren de olsa kalp atışı geç olabiliyor dedi. Burada hep konuştuğunuz şu yakıcı kan sulandırıcı iğneden verdi, ilaçlara devam dedi. İkinci kere yaşamak galiba zor geldi, kronik bir durum olduğu düşüncesi de yerleşiyor biraz sanki. Umuyorum nadiren olan o şey bizimkidir ve 10 gün sonra bir sürpriz olur, iyi haberlerle gelirim. Hepinize sağlıklı gebelikler dilerim.

Rabbim korktugunuza uğratmasin zor gercekten, çok örnek var 8-9. Haftaya kadar kalp atışı olmayan son hafta olan, pozitif düşünmeye çalışın çünkü doktor tüm önlemleri almış elinizden geleni yapiyosunuz sonrası tevekkül artık.. inşallah sağlıkla ilerler

Tabiki de herkesin kendi tercihi ben herkes bizim gibi yapsin demiyorum zor bir surec

Tatlim cok gecmis olsun umarim guzel haberlerle gelirsin buraya
Canim benim oncelikle kan sulandiricilara gec kalmis olabilirsiniz belki
Ya da ben kan sulandirici kullandigim halde kaybettiklerim oldu evet ben de pihtilasma hastaligi vardi ama doktorlarin atladigi genetik bir rahatsizligim daha varmis onu ogrendik
Vucut bebegi istemiyor katil hucre denen bir rahatsizlik cd56 diye bir sey ben de bu cok yuksek cikti iki gebeligimde de prednol kullandim oncesinde ve 7 haftalik olana kadar

İnsallah guzel haberlerinizi bekliyoruz. Kronik oldugunu dusunmeyin sakın. ben de 7+2 de duyamayip 8+6 da kalp atisi duymustum oglumda.gec dollenme olabiliyor.

(Antiparantez şunu belirtmek isterim; Eger olumsuz sonuclanirsa farkli tahliller isteyecektir doktor. Birkac arkadasimda seker direnci çıkmıştı meger o dusuge sebep oluyormus. detayli tahlil yaparsiniz..bazen doktorlar gozden kacirabiliyor bazi degerlere bakmiyorlar.. Süreci ayni doktorla gotururseniz daha sağlıklı olacaktır) tabi bunlara insallah gerek kalmaz. Allah korktuklarıniza ugratmasin.

Prilam kullananlar bana doktor akşam 2 tane iç dedi.bu saate kadar iyiydim.ama şimdi yine bulantım var .1 tane içip yemek yesem olur mu? Sonra 1 tanede yatarken içsem nasıl olur?çok açım ama yiyemiyorum bulantıdan

AYnı şeyi bende yaşıyorum 8.haftadayım ve hafif hafif karın ağrım oluyor ama geçiyor.geçen hafta yok gibiydi dün gece yine oldu biraz

Teşekkür ederim, sağolun, evet biz de öyle umarak bekliyoruz.

Çok teşekkür ederim sağolun, sanıyorum doktorlar 2 ya da 3 tekrarlayan düşük olmadan derinlemesine bir tetkik yapmıyor ve daha yüzeysel önlemlerle düzgün bir gebelik oluşumu bekliyorlar. Bahsettiğiniz türden bir rahatsızlık ya da daha başka bir neden olabilir bende de tabi düşüğe neden olan, doktorumuz da, eğer tekrar bir kayıp yaşarsak gebe kalmadan evvel bir dizi tetkik yapıp sonuçlanmasını bekleyelim dedi. Beklicez görücez artık.

Teşekkür ederim, evet kalp atışını geç duyanları gördüm burda da ve genelde geç döllenmeden bahsediliyor, biraz teselli etti beni fakat benim döngüm 26 gün sürüyor ve ovülasyon testiyle 11.gün yumurtlama olduğunu biliyorum. Dediğiniz gibi doktorumuz kan pıhtılaşması, kromozom vb. testler isticeni söyledi kayıp olursa, demek artık problemin ne olduğunu anlama sürecine giricez. Aynı doktora devam ederim diye düşünüyorum ben de bu süreçte, tekrar teşekkürler..

Tebrik ederimmSadece şimdilik yok belirtiler bende erken öğrenip aa ne güzel diyordum kii 7. Hafta başladı bulantılarım Ama tabii çok hafif atlatanda oluyor. İnşallah çok olmaz bulantıların

Prilam kullananlar bana doktor akşam 2 tane iç dedi.bu saate kadar iyiydim.ama şimdi yine bulantım var .1 tane içip yemek yesem olur mu? Sonra 1 tanede yatarken içsem nasıl olur?çok açım ama yiyemiyorum bulantıdan

bana doktorum geçmiyorsa günde 3 e çıkalım dedi dün. Gece 2 sabah 1 tane. Prospektüsünde yine de geçmiyorsa öğleden sonra da 1 kez alabilirsiniz yazıyor. Doktoruna danışıp doz arttırman daha mantıklı bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…