2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bana doktorum probiyotik icerikli bi folik asit verdi. Bide caniniz cekmezse bn turşu delisiyim. Probiyotik cok aldigim icin sanirim hic sorun olmadi

Allah razi olsun cok sagolun hepiniz

Kuru kayısı yiyebilirsin. Mesela süt beni çok rahatlatır. Sende nasıl olur bilmem ama tabii onuda ılık içebilirsin korkma canım ama zorlamada kendini

Canim ben sabahlari kahvaltidan once ılık suyla 2 tane kuru kayisi yiyip kahvalti yapiyorum ve aksama dogru ara ogunde kefir tuketiyorum. İkisininde faydasini goruyorum cunku normaldede hep kabizdım kayisili bitki cayi icerdim fakat hamilelikte zararli oldugu icin bu sekilde yapiyorum :)

Aslında onu da araştırmak istiyorum hic bi bilgim yok sigortaya para ödeyip hastaneye ödemiyor muyuz sistem nasıl hic bilmiyorum
Benim özel sigortam vardı Alianz ama gebelik kapsamında değildi o da 9000 tl civarı bir sayı verdi ve muayene sayısı falan azdı hastanenin imkanları ve 8300tl daha cazip geldi

Merhaba duphalac şurup alabilirsiniz hamilelikte günde 4 kere kulllanılıyor. Ben gece yatmadan içiyorum sabah rahat ediyorum. Bir de öğlen içiyorum. Kendinize hiç eziyet etmeyin çok rahat edeceksinizz

Merhabalar, umarım herkes iyidir. Gebeliğinde 8. Haftasında olan kimler vardı? Kontrole giden oldu mu? Bizim bugün 8+3 oldu. Doktor kontrolüne gittik her şey yolunda çok şükür. 11+3 de perinatoloji uzmanına yönlendirdi , detaylı ultrason yapılacak ense kalınlığına bakılacak, sonrasında 2 li ve 3 lü test yapılacak. Bir de kan testini yaptıracağız amniosenteze gerek var mı yok mu diye. Progestron iğnelerim de bitti çok şükür, fitile 3 hafta daha devam edeceğim bir de corasprine devam edeceğim. Benden son durum böyle, haberlerinizi bekliyorum sevgiler

Merhaba bende 8+2 deyim..cuma günü gidip gerekli kan testlerini yaptıracağım.doktoru görebilirsem o gün bir gideceğim..şu 10. Haftadaki özel kan testini yaptırmayı düşünüyorum.perinatoloğa neden yönlendirme yaptı ki o haftada?yaşdan dolayı mı?tüp bebek mi?ben 35 yaşındayım,risk faktörü görebiliyor bu yaştan sonrasını doktorlar.
20-24 hafta arası detaylı ultrason olur ya genelde.organ gelişimine bakılır vs..
Benim mide bulantısı ile başım dertte.2 hafta önce başladı,kusma yok ama alttan alta hep bulanıyor..birkaç gündür sadece tost yiyebiliyorum,o yüzden eşim bu akşam gelirken prilam alacak bakalım nasıl olacak

İnşallah orada düşünüyorum daha henüz doktorumla tanışmadım. Doktor tavsiyesi veremem henüz.
Anladim canim hayirlisi ile saglikla gelir bebisin ins ben doguma yetisemez isem goztepeye bahcelievlere donerim hayirlisi bakalim rabbim ne gosteriyor ozaman

Gözün aydın. Bende 8+2yim ama geçen hafta gittim en son 12de gidicem tekrar. Detaylı ultrason 20li haftalarda diye hatırlıyorum sana erken bakılmasının bi nedeni var mı

Selam, 6. Haftada bende de olmustu. Diyetisyenim aksamlari 9da bir meyve yememi ve 1 bardak kefir icmemi soylemisti. Eger bu da cozum olmazsa doktoruna sor onlar bazen takviye veriyor demisti. Ben doktora sormaya gerek kalmadan kefir ile hallettim. 1 bardak kefir 3 tane gun kurusu kayisi yedim. Hala arada aksamlari kefire devam ediyorum.

Bende bugün 8+3 teyim geçtiğimiz cuma doktora gittim çok şükür her şey yolunda dedi Sonrakine 12+0 da gideceğim inşaAllah gün sayıyorum şimdi

Bende vanda görev yapıyorum :) Erbil hocanın özel muayene ücreti ne kadar ? Ben daha doğru düzgün bir doktor belirleyemedim.

Merhaba, umarim herkes saglikli bir sekilde kucagina alir bebisini bende 9+4 deyim. 1 hafta once kontrole gitmistim cok sukur hersey yolunda. 13.haftada yeniden gidecegim testler icin. Zaman hic gecmiyor :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…