Gebeliğe Hazırlık 2021 EKİM 🤰🤱 Gebeyim Gebesin Gebeyiz 🧿🧿🧿

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
1 kez klomen 1 kez de gonal-900 ile doktor kontrolünde yumurtlama takibi yaptık ama sonuç negatif. 2 yıl önce de biosteron, artmed vitamin takviyesi ve cyclo progniova ile 5 ay süren bir tedavi uygulandı adet düzenim altüst oldu.

Amh, FSH kaçtı? Kaç folikül vardı alttan ultrasonda?

Allah nasip eder insallah şöyle düşün en azından 2 evladın var ben de ikinciyi istiyorum nasipse olur rabbim isteyen herkese nasip etsin

Amh, FSH kaçtı? Kaç folikül vardı alttan ultrasonda?
Amh 7 ay önce 0.010 fsh 25.36. Folüküllere karından ultrasonla bakıldı 3-4 folükül kolomen tedavisinde 1 adet dominant yumurta gelişti çatlatma iğnesi ile çatlattık 2 hafta sonra adet oldum yani negatif ile sonuçlandı. Ardından 1 buçuk ay sonra bu kez gonal f 900 iğnesi ile yumurtlama takibi yapıldı folüküller 10- 12 mm de kaldı daha fazla gelişmedi. Biraz dinlen dedi doktor bir bakarsın kendiliğinden 1 tane yumurtan gelişir gebe kalırsın. Ovulasyon testi ile takip edebilirsin dedi. Zaten gebelik için kaliteli 1 yumurta ve kaliteli i 1 sperm yeterli. Beslenmeme dikkat etmemi, stresten mümkün olduğunca uzak durmam gerektiğinden bahsetti. Çok çabuk istiyorsam ileri tüp bebek tedavisiyle deneyin dedi. Zaten 2 çocuğumuz olduğu için tüp bebek düşünmüyoruz çünkü tüp bebek tedavisi ile de pozitif sonuç almayabiliriz.

Çok şükür ki evladın varmış.
Olsada olmasada kafaya takılacak durumda değilsin.
Ganolf arkadaşımda vuruldu onda sonuç oldu,herkesde aynı sonuç olmuyor.
Benimde değerlerim sana yakın tüp bile zor dedi Dr, bende düşünmüyordum zaten.

Adetine ne kadar var?
Kalça ağrın olur muydu önceki hamilelikleri sen önce?

Kalçada tek taraflı kramp şeklinde ağrılarım oluyordu. Özellikle bel ağrıları kasık ağrıları, alt ağrısı erken gebelik belirtilerinde oluyordu. 6.haftadan itibaren de mide bulantıları, tiksinme

Kalçada tek taraflı kramp şeklinde ağrılarım oluyordu. Özellikle bel ağrıları kasık ağrıları, alt ağrısı erken gebelik belirtilerinde oluyordu. 6.haftadan itibaren de mide bulantıları, tiksinme
İns tekrar nasip olur, kaç aydır deniyorsun?
Benim bir yıla yakın, rezerv az, inş nasip olur.
Adetime beş gün var, sağ kalçam ağrıyor, bacağıma vuruyor,
Yumurtlamam ağrılı geçmişti bitince o ağrılarda gitmişti, bugün bu kalça ağrım var.

25 Ekim de yaptığım Ovulasyon testi pozitif çıktı normalde 5 gün sonra adet olmam gerekiyor. Çünkü ovulasyon testi pozitif çıktıktan 2 hafta sonra illaki adet oluyorum.

Amin. Allah seninkini de gebelikle neticelendirsin. İnşaAllah yaşadığın bu ağrılar gebelik ağrılarıdır. 1 yıldan fazladır bazı aylar ovulasyon testi ile deniyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…