2020’de ikiz annesi olacaklar :)

Canım perşembe sabah doğduk cumartesi çıktık hiç kuveze girmediler. prematüre almadım keşke hastane çıkışı ve bir kac takim yerine prematüre alsaymışım. kayboluyor bebeler içinde inşallah kiloları daha çok çıkar senin 🙏🙏 bence bir iki alabilirsin çünkü özel hastane idi doğum aklıma gelmedi benim hiç kendilerinin foto çekimi oldu bir kaç kere minikler büyük kıyafette iyice küçük cıktı 🙄🙄
Bende almamıştım ama eşimi göndereyim de alsın 🙈 benim ağrılarım oluyor çıkmıyorum dışarı artık doktora giderken sadece :))) sende sağlıkla büyüt bebişlerini canım 🙏🏼 Anne sütü yetiyor mu iki bebeğe yoksa mama takviyesi yapıyor musunuz ?

Merhaba arkadaslar belirtileriniz nelerdi agir mi gecti mesajlarinizi okumak istedim ama 1k gosteriyor hepsini okuyamam :/ lutfen belirtilerinizi, kac haftalikken ogrendiginizi, normal mi tedavi ile mi paylasirmisiniz benimle? Kisacasi ikizi tekilden ayiran hersey nelerdi?
A Altibirlik61 sonbaharss sonbaharss Minicooper16 Minicooper16 L Ljdsbk poncikvegece poncikvegece __Eva_ __Eva_ M Mucizelerinibekleyen S Sunset5 E ecemufk 88lagertha88 88lagertha88 S survivor118
Bunu yanitlayabilmem icin onceden bir bebek sahibi olmam gerekiyordu ilk hamileligimde ikizlerime oldu, benimki tup bebek.. hamileligim ikiz oldugu icin biraz daha sert agir kanamali gecti.. olacagindanmiydi tuo bebek olusundan mi yoksa ne dr umda bisey diyemedi... ama her anlamda daha zor.. daha sancili bir surec ikiz annelerini beklior.. kontroller tarama testleri detayli ultrasonlar herbiri ayri guzelligi var hemde korku dolu acaba bebeklerim nasil? Sikintilari varmi? Diye aklin cikmaya basliyor.. 18 ten sonra hatta 16 da ven hissettim tekmeleri hafiften sinra daha siddetli bazen tekne atip bazen atmayinca acaba ne ldu biseyimi var?? Kan testleri idrar kulturleru ve sinucunda biseyler eksik yada fazlami ona gore ne yapilmali... koca bir surec... ikiz gebelik oluo tek yumurta ise daha riskli olabiliyor... Allah herkesin yardimcisi olsun... son haftalardada bebekleri tasimak bayag yorucu hale gelebiliyor.. hareketlerin kisitlanabilio.. yerleri daralio felan kaburga agrisi nefes darligi cekebikiosun... ama anne olma dusuncesi ve bebeklerine kavusma dusuncesi seni her daim hayata tutunduruyo🙏🏻♥️♥️ Muhtesem bir sey Saglicakla kucagimiza aliriz insallah ve tum anne adaylari icin ins🙏🏻🙏🏻

Bunu yanitlayabilmem icin onceden bir bebek sahibi olmam gerekiyordu ilk hamileligimde ikizlerime oldu, benimki tup bebek.. hamileligim ikiz oldugu icin biraz daha sert agir kanamali gecti.. olacagindanmiydi tuo bebek olusundan mi yoksa ne dr umda bisey diyemedi... ama her anlamda daha zor.. daha sancili bir surec ikiz annelerini beklior.. kontroller tarama testleri detayli ultrasonlar herbiri ayri guzelligi var hemde korku dolu acaba bebeklerim nasil? Sikintilari varmi? Diye aklin cikmaya basliyor.. 18 ten sonra hatta 16 da ven hissettim tekmeleri hafiften sinra daha siddetli bazen tekne atip bazen atmayinca acaba ne ldu biseyimi var?? Kan testleri idrar kulturleru ve sinucunda biseyler eksik yada fazlami ona gore ne yapilmali... koca bir surec... ikiz gebelik oluo tek yumurta ise daha riskli olabiliyor... Allah herkesin yardimcisi olsun... son haftalardada bebekleri tasimak bayag yorucu hale gelebiliyor.. hareketlerin kisitlanabilio.. yerleri daralio felan kaburga agrisi nefes darligi cekebikiosun... ama anne olma dusuncesi ve bebeklerine kavusma dusuncesi seni her daim hayata tutunduruyo🙏🏻♥♥ Muhtesem bir sey Saglicakla kucagimiza aliriz insallah ve tum anne adaylari icin ins🙏🏻🙏🏻
Canim rabbim saglikla kucagina almayi nasip etsin insaAllah benim 1 oglum var bu ikinci gebeligim daha cok cok yeni 4+5 gunluk suan merak ediyorum bende acaba olabilir mi diye klomen kullandim yumurta catladiginda her iki tarafta da agri hissettim bu yuzden umutlaniyorum galiba

Canim rabbim saglikla kucagina almayi nasip etsin insaAllah benim 1 oglum var bu ikinci gebeligim daha cok cok yeni 4+5 gunluk suan merak ediyorum bende acaba olabilir mi diye klomen kullandim yumurta catladiginda her iki tarafta da agri hissettim bu yuzden umutlaniyorum galiba
Klomenle ikiz gebe olanlarda var... ama 6. Haftanda keseleri gorursun eger ikizse.. yinede doktorlar umutlandirmaz ve 7. Hatta 8. Haftada kalp atisi gormeden ikiz gebelik diyemeyiz derler.... senin haftan cok cooook yeni... iki gunde bir bhcg baktirdiginda oranlarin iki katindan daha fazla artis olsa bile ikiz gebelige yormak sacma demisti bana doktorum... yani belki iliskilendirilebilir ama oyle olucak diye bisi yok demisti dr um bana... sen olcturdunmu??

Bende almamıştım ama eşimi göndereyim de alsın 🙈 benim ağrılarım oluyor çıkmıyorum dışarı artık doktora giderken sadece :))) sende sağlıkla büyüt bebişlerini canım 🙏🏼 Anne sütü yetiyor mu iki bebeğe yoksa mama takviyesi yapıyor musunuz ?
anne sütü üstüne mama canım süt bugün belirgin artmaya basladi ama daha minikler ememiyorlar çok iyi, iki kere sağdım öyle verdim genelde emziriyorum ama süt artsın diye

anne sütü üstüne mama canım süt bugün belirgin artmaya basladi ama daha minikler ememiyorlar çok iyi, iki kere sağdım öyle verdim genelde emziriyorum ama süt artsın diye
Kac dakka emebildi ilk basta? Simdi kac dk emebilio? Mama ne onerdi dr? Senden allah razu olsun valla yine girip yazabilion bizlere akil verip tecrubelerini oaylasiyosun cok cok onemli benim icin ... cok tesekkur ederim kuzum 🙏🏻

Son düzenleme:
CAnım çok teşekkğr ederim o kadar işinin içinde bize de yazmaya çalışıyorsun hakkını helal et .... miniklerin misss kokusunuda içine çek benim yerime

Klomenle ikiz gebe olanlarda var... ama 6. Haftanda keseleri gorursun eger ikizse.. yinede doktorlar umutlandirmaz ve 7. Hatta 8. Haftada kalp atisi gormeden ikiz gebelik diyemeyiz derler.... senin haftan cok cooook yeni... iki gunde bir bhcg baktirdiginda oranlarin iki katindan daha fazla artis olsa bile ikiz gebelige yormak sacma demisti bana doktorum... yani belki iliskilendirilebilir ama oyle olucak diye bisi yok demisti dr um bana... sen olcturdunmu??
Yok canim hic olcturmedim direk usg de gorurum diye hastaneye gitmedim bu cuma 5+2 olucam cuma gunu gitmeyi dusunuyorum kontrole karindanbgorunmese bile vaginal usg den gorunur diye dusunuyorum gorunur mu sizce

Yok canim hic olcturmedim direk usg de gorurum diye hastaneye gitmedim bu cuma 5+2 olucam cuma gunu gitmeyi dusunuyorum kontrole karindanbgorunmese bile vaginal usg den gorunur diye dusunuyorum gorunur mu sizce
kan verdinmi canım 5+2 de vajinal görünür sanırım benim 6+1 de karından görünmüşlerdi

Kac dakka emebildi ilk basta? Simdi kac dk emebilio? Mama ne onerdi dr? Senden allah razu olsun valla yine girip yazabilion bizlere akil verip tecrubelerini oaylasiyosun cok cok onemli benim icin ... cok tesekkur ederim kuzum 🙏🏻
Canım benim göğüs ucum büyük zor aldılar ilk az emdiler güçlendikçe şimdi uyanıksalar uzun emiyorlar ben 15 dk altında biraktirmiyorum bazen 20 bazen 30 dk ugrastiriyorum yoruluyorlar çünkü dinlene dinlene devam ediyoruz 😊😊 valla alıştım bu topige bakıyorum birde 2019 anneleri olana 😁😁 mama hipp sma similac dedi bu arada hastane aptamil verdi eşim de almış şimdi kutu bitsin değiştireceğim

5+2 de gozukmez zannimca... yani6. Haftanda bnce oteki hafta cumayi bekle☺️☺️

Canım benim göğüs ucum büyük zor aldılar ilk az emdiler güçlendikçe şimdi uyanıksalar uzun emiyorlar ben 15 dk altında biraktirmiyorum bazen 20 bazen 30 dk ugrastiriyorum yoruluyorlar çünkü dinlene dinlene devam ediyoruz 😊😊 valla alıştım bu topige bakıyorum birde 2019 anneleri olana 😁😁 mama hipp sma similac dedi bu arada hastane aptamil verdi eşim de almış şimdi kutu bitsin değiştireceğim
Ayyy kuzucummmm canimsinn sennn.. cok guzelll anne oldun eminim🤩🤩🤩 cok duygulaniyorum ugrasina, cabana bebelerle hayal edince.. masallah sana... guclu kuvvetli olmak lazim yardimcin varmi? Bebekelrinin mis kokulu gobisinden optumm😘😘😘

Ayyy kuzucummmm canimsinn sennn.. cok guzelll anne oldun eminim🤩🤩🤩 cok duygulaniyorum ugrasina, cabana bebelerle hayal edince.. masallah sana... guclu kuvvetli olmak lazim yardimcin varmi? Bebekelrinin mis kokulu gobisinden optumm😘😘😘
Annem var canim rahatsız yaşı da var sağ olsun mutfak ev konusunda bize bakmaya çalışıyor ilerde yalnız bakacağım yazında bakıcı seneye is başı hayırlısı artık inşallah bakımları kolay olsun bebelerimizin. Doyamıyor kokularına insan teyzesi 😍😍😍 bu arada canım ben hastaneden son çıkarken ağrı kesici iğne yaptırdım 1 buçuk saatlik yola çıktık eve gelirken korse de taktım yolda rahat ettim o günü de ağrısız geçirdim. dönüşte yolun olmayacaksa bile son bir ağrı kesici yaptır tavsiyem. birde süt için çok emzirdim rahmi kastirip ağrı yapıyor ama ilk andan itibaren verdim memeyi ve uçları da acıyor tek bebek gibi değil malum yara oldu. göğüs kalkanı aldım e bebekten mycey ucuz çok iyi geldi muhakkak al lansinoh göğüs kremini de canım hastane cantana koy unutma 😊😊

Son düzenleme:
X