2020’de ikiz annesi olacaklar :)

Sevgili Nil,
Size de çok geçmiş olsun..🤲Karın sertleşmesi yine arada oluyor. Nefes alıp verirken bile zorlanıyorum.
Nidicard ı, damarlar gevşesin diye verdi. Dün ki kontrolden sonra 8 saatte 1 adet içiyorum. 6 saatte 2 adet çok yordu beni. Pazartesi günü NST iyi çıkarsa azaltıp kesme durumu var. Uygulama haftamı 31+ 4 olarak gösteriyor. Ben bu hafta işlerini çok anlamıyorum. Biri sorduğunda artısıyla söylüyorum. 32 hafta mı oluyorum acaba ?
Benim de eşim mecburen göreve gidiyor pazartesi günü. Kayınvalidem yanımda, annem uzakta nasipse o da gelecek.
Rabbim hayırlısı ile doğru zamanda bebeklerimizi sağlıklı olarak kucağımıza almayı nasip etsin🤲Sizde bol bol dinlenin..💐

Size de çok geçmiş olsun..🤲Karın sertleşmesi yine arada oluyor. Nefes alıp verirken bile zorlanıyorum.
Nidicard ı, damarlar gevşesin diye verdi. Dün ki kontrolden sonra 8 saatte 1 adet içiyorum. 6 saatte 2 adet çok yordu beni. Pazartesi günü NST iyi çıkarsa azaltıp kesme durumu var. Uygulama haftamı 31+ 4 olarak gösteriyor. Ben bu hafta işlerini çok anlamıyorum. Biri sorduğunda artısıyla söylüyorum. 32 hafta mı oluyorum acaba ?
Benim de eşim mecburen göreve gidiyor pazartesi günü. Kayınvalidem yanımda, annem uzakta nasipse o da gelecek.
Rabbim hayırlısı ile doğru zamanda bebeklerimizi sağlıklı olarak kucağımıza almayı nasip etsin🤲Sizde bol bol dinlenin..💐
Eşlerin yanımızda olmasi bile en büyük destek ben gece hastaneye tek gittim yatış verince elim ayağıma dolandı . Bir gün sonra gece geldi .gitmez yine umarım 🤞 haftayı bende 29+5 tim 30 dedim düz . Uygulamalar da direk 1 hafta sonra diyor burada bile ☺️ Aynen ya dayansın kuzular korkutmasınlar bizi

Merhaba
Bizim ikizlerde ek gıdaya geçişe az kaldı.
sizlerin ki nasıl??
hamilelik nasıl gidior
Ek gıdaya geçenler neler gerekli ve en kullandiğiniz ve memnun kaldıklarınız ürünler neler yazıp paylaşabilir misin ??

Herkese merhaba
İkizler artık 4 aylık sağlık ocağı kan ilacı verdi internete de paraben içeriyo diolar sizler kullandınız mı ??

Merhaba, bizimkilerin de 4 aylarına 1 hafta var. Ben internette biraz araştırdım da mümkün mertebe kabız yapmayan, paraben vs içermeyen, dişleri çürütmeyen. 1-2 ilaç buldum, aşıya gidince soracağım, ona göre alacağım. İlaç tavsiyesi yasaklı olabilir diye yazamadım size adlarını.

Merhaba ikiz anneleri benim bebisler 20 gunluk oldu.ama cok zor ikisine bakmak hele iksi birlikte aglayinca ne yapacagimi bilemiyorum.var mi tavsiyeleriniz .tek basima nasil bakicam bunlara😕

Merhaba ikiz anneleri benim bebisler 20 gunluk oldu.ama cok zor ikisine bakmak hele iksi birlikte aglayinca ne yapacagimi bilemiyorum.var mi tavsiyeleriniz .tek basima nasil bakicam bunlara😕
Bunu bende çok merak ediyorum korkmuyorum desem yalan olur bende tek ilgileneceğim 🤷‍♀️

Bunu bende çok merak ediyorum korkmuyorum desem yalan olur bende tek ilgileneceğim 🤷‍♀️

Nacizane tavsiyem ilk 6 hafta ya da 3 aylık olana kadar yanınızda birisi olsun, özellikle de ilk bebeğinizse. Sağlıkla sıhhatle doğsun, büyüsün bebekleriniz. 😊

Nacizane tavsiyem ilk 6 hafta ya da 3 aylık olana kadar yanınızda birisi olsun, özellikle de ilk bebeğinizse. Sağlıkla sıhhatle doğsun, büyüsün bebekleriniz. 😊
3 ay kayınvalidem olur ama ne kadar yardımcı olur göreceğiz 🤷‍♀️🤷‍♀️ Aynen sağlıklı olsunlar da her şey olur inşallah 🙏🏻

Merhaba bizde bugun ogrendik yani kesin diyemem ama tek plasenta gorunuyor dedi. Kan akislari guzel yani bir sorun yok ama biz sasirdik cunku iki embriyo transfer edilmisti biz ikisi de tuttu diyorduk. Riskleri neler merak ettim ben 20+1 im bugun. Senden hangi testleri istedi doktorun? Bu zamana kadar nasil anlasilmadi cok sasirdik acikcasi
Mesajınızı tesadüfen gördüm bizim de tüp bebek çift embiryo transfer edildi çift kese var zar ile ayrılar ama tek Plesanta varmış riskleri varmış sizde durum nedir

Mesajınızı tesadüfen gördüm bizim de tüp bebek çift embiryo transfer edildi çift kese var zar ile ayrılar ama tek Plesanta varmış riskleri varmış sizde durum nedir
Bize öyle olabilir dedi ama bu en iyi 8. 9 . Haftalarda anlaşılır demişti perinatolog bize o haftalar da hiç böyle bşe diyen olmadı . Şimdiye kadar normal gitti durum öyle olunca kan akışına kilo farkında falan bakıyorlar sanırım . Bizim kiloları aşağı yukarı aynı gitti bu zamana kadar . Doktor bazen iki plasenta birbirine kenetlenip tek plasenta gibi görünebilir dedi . Büyük ihtimal senin ki de öyle dedi . Ben burdan birisiyle daha konuşmuştum ona da aynı şey denmiş doğumda plasentalar aynı yere yerleşmiş tek plasenta gibi görünmüş ama iki plasenta varmış yani . Benim doktorumun dediği gibi .bir de yukarda yazmışsınız biri kız biri erkekmiş tek plasenta durumunda farklı cinsiyet olmuyor demişti sanki perinatolog emin değilim ama . Benim ikisi de erkek olunca tek plasentadan şüphelenmişti . Bunu doktor mu dedi size

Hepinizin bebişleri hayırlı olsun inşallah bişey soracagım hcg test sonuç değerleriniz neydı bende bugun verdim kan 4 gün geciktim degerim 541.4 cıktı gunune gore sankı fazla deger acaba ikiz gebelikmi diye düşündüm ama bişey gormedık ultrasonda daha yeni dedi doktor

Senin de hayırlı olsun bebeğin ☺️Benim adete 2 gün kala 300 tam adet günüm de değerim 720 idi . Kandan çok anlaşılmıyor demişti doktor . Keseleri beklemiştik biz

X