2020’de ikiz annesi olacaklar :)

Merhaba biberon tercihleriniz ne oldu ? Araştırıyorum normal mi olsa antikolik mi ? Bir de biberonların ikisi de aynı mı aldınız Farklı mı ?
Aynı aldım cam aldım aventin antikoliğini kullandım ama yine de gazlı bir oğlum vardı ilk 3 ay

Sürekli takipteyim canım bakalım pazartesi gideceğim ama

2 aylık ikiz annesi olarak tecrübelerimi paylaşmak istedim Benim ikizlerim prematüre doğdular 31 haftalık 25 gün küvözde kaldılar. Eve geldiklerinden buyana reflü yataklarında yatıyorlar. Bizimkiler küçük oldukları için emzirmede istikrarlı olamadık malesef mama+sütle devam ettik biberonla besleniyorlar. Lansinoh biberon kullandık çok kolay kavradılar. Şu an aşırı gaz problemimiz olduğu için kızım için dr browns antikolik aldık malesef tutmadı bebeğim. Şimdi Tomme tippe antikolik biberon aldık bebeğim için şuanlık deneme aşamasında memnun gibiyiz gaz olayımız azalsın lansinoha devam edeceğiz inş. Lansinoh anne memesine çok yakın olduğu için Yenidoğan’da çok başarılı fakat gazlı bebekler için yetersiz kalıyor.
mama olayımız aptamil prematüre mamadan sonra oldukça sıkıntılı geçti. aptamil çok gaz yaptı Sma aşırı kabızlık yaptı bebeklerim 1 hafta mahvoldu resmen ıkınmaktan. En son Bebelac Gold denedik bir umut bebeklerim çok sevdi çok kolay sindirilen bir mama kakamız düzene girdi. Yeni annelere önerim mamayı asla ağzını kapatıp çalkalamayın çok gaz oluyor. Kaşıkla karıştırıp biberonu kapatın. Çok fark ettiriyor. Evde joie serine 2 in 1 salıncak aldık hayat kurtarıyor resmen bebekler sallanarak uyuyor birini beslerken diğerini orda oyalayabiliyoruz yoksa evde çığlıklar kopuyor ikinci salıncağa evde yer olmadığı için joie Dreamer ana kucağı aldık gittiğimiz yerlere taşıyabiliyoruz bebekler arada kestiriyor
Bebek arabası olarak joie aire twin aldık tam yatar pozisyonu var oldukça memnunuz açıkçası çokta bizim için önemli değildi ama aldıktan sonra aşırı beğendim seneye yaza inş çokça kullanırız maşallah joie reklamı yapar gibi olmuşum resmen Bunlar benim deneyimlediklerim kızlar hepiniz sağlıkla kucağınıza alırsınız inş yorgun ama harika günler sizi bekliyor Resimlerini ekledik deneyimleyip memnun kaldıklarımı.

Ne guzel tecrubelerinizi paylasmissiniz bizimle inanin cok kiymetli bilgiler bizim icin teşekkürler...

Kızlar mrb Hepinize Hayırlı güzel sağlıklı hamilelik diliyorum inşAllah skıntısız sağlıklıca kucağımıza alırız bebişlerimizi Doğum yapanlarada allah bağışlasın Rabbim analı babalı büyütsün diyorum.. bi sorum olacak ikiz olduğunu nasıl anladınız ?

Ultrasonda kalp atışlarını dinlemeye gittiğimizde gördük 7. Haftada

5 hafta ilk dr gidiş çift keseyi gördük 7 hafta kalp atışlarını duyduk

Kızlar 28. Haftamdayım. Sanki bebeklerin hareketleri önceki kadar çok değil. Hareket var tabi de önceki kadar çok değil . Yer darlığından mı acaba diyorum . Ben mi çok dinliyorum kendimi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…