2020 yılında Tüp Bebek Yaptıranlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kızlar bebişlere masal kitabı felan aldınız ya da ne zaman alacaksınız . Okumaya ne zaman başlamalıyız acaba
Kitaplar için daha erken cnm şarkı ve ninni söylenebilirsin bu aşamada siyah beyaz zeka kartları var ben onlardan aldım onları gösterip doğaçlama o an için hikaye uyduruyorum anlatıyorum. Azcık daha büyüsün de bi d&r yaparız artık

Aynen yaa daha oyuncak zamanları var.o zaman heryerden bişey çıkacak dağınıklığa hiç gelemezdim.bir tane bardak bile salonda kalsa gıcık olurdum.senmisin gıcık olan amaann minikler sağlıklı mutlu olsun da bunlarada alışırız başka çaresi yok

Ha yok canım o zaman emzirmeye devam et zaten doymazsa ağlar huzursuz olur bize şu anlik ihtiyaç yok kilo alımı iyi demişti duruma göre ilerleyen zamanlarda bakarsın

Bende evi temizliyorum arkamı dönüyorum dağınık. Bizde hep salondayız bi yerde emzik kutusu bi yerde biberon battaniye omuz bezi ağız mendili derken heryer heryerde..

İyi olacaksın tabii.
Bende düşündüm 120 versem mi acaba diye sonra 90 verdim galiba yetersiz geldi tekrar istedi bir daha bende senin gibi 120 yapayım canim benimde iştahlı maşallah seninki gibi

Benim oğlan çok açsa 140 bitiriyor valla. Ama süt ve mama farklı olabilir doyuruculuk olarak.
Kızlar bebişlere masal kitabı felan aldınız ya da ne zaman alacaksınız . Okumaya ne zaman başlamalıyız acaba

Bende dün ona baktım daha zamanı var gibi. Konuşuyorum ama masal kitabına 3 aydan sonra geçeriz galiba.
Kızlar ya bide bizde dil bağı var kesilmesi gerekiyor çünkü çok önde hiç duydunuz mu çevrenizde bu sorunla karşılaşan nasıl iyileşme süresi acaba

Benim kardeşimde vardı kesilmedi. 20 yaşında bi sorun yok.

Önde miydi canım kardeşinin bizim ki bariz önde kesilmeyecek gibi değil dedi doktor biberonla bile cuk cuk sesi geliyor

Aynen şarkı ninni sürekli söylüyorum konuşuyorum onunla anlıyormuş gibi pür dikkat dinliyor beni zeka kartlarını bende sipariş verdim. Masal kitabı da biraz araştırıp alacağım

Gördüğüm her şeyi alaşım yapasım geliyor

Aynen şarkı ninni sürekli söylüyorum konuşuyorum onunla anlıyormuş gibi pür dikkat dinliyor beni zeka kartlarını bende sipariş verdim. Masal kitabı da biraz araştırıp alacağım
Bence masal kitabı yerine kukla al el ve parmak kuklaları sonra aç Google’dan oku hikaye ve masalları kuklaları da kullandın mı oh misss bebekler için içinde farklı materyaller olan kitaplar var onlardan al istersen sesli ve dokunma becerilerini geliştiren kitaplar. içinde çocuk geçen her şey ne kadar pahalıymış şimdi bi kez daha anladım valla. Tabi yine almak istersen al ama naçizane fikrim

Kızım güzelce erkenden uyudu.ohh ne güzel bende uyurum diyordum ama önceden hiç duymadığım alıştığım için hiç umursamadığım eşimin horlamasi yüzünden uyuyamıyorum yaaa kızım uyanacak diye sanki diken üstündeyim.stresten panikten uyuyamıyorum ve hemen hemen her gün kızım uyandığında onuda alıp salona taşınıyorum orda uyuyoruz birlikte şu an kafayı yiyecek gibiyim eşimin horlamasina

Benim eşimde çok horluyordu öyle böyle değil bende kaç kez yanından kaçıp salonda uyuduğum günleri bilirim. Hatta yataktan odasından salona gelirdi ses o kadar yani düşün sonra doktora gittik bademcikleri neredeyse küçük bir böbrek gibi büyümüş horlamanın sebebi buymuş ameliyatla alındı Temmuz ayında o gün bugündür rahatladık ve bunu Doğumdan önce yaptırmış olmamız büyük kolaylık oldu bizim için o horlamaya bebek uyanırdı yani kesin bende onun oracıkta boğazına çökerdim herhalde

Ne iyi olmuş valla doğumdan önce bu dertten kurtulmussunuz.ben artık alışmıştım hiç duymuyordum bile ama bebekten sonra takık hale geldim.guya benim eşimde burnundan ameliyat oldu kemik var dediler nefes yolunu açtık dediler ama hiç birşey farkermedi.bakalim bı hastaneden check up satın aldı.ona gittiginde horlamasinida söyleriz bademciklerinede bakılır nasılsa.gerci benim eşimin kilo problemi de var.ondanda olabilir

Ben de zeka kartları aldim. Tummy time yaparken onları gösteriyorum. Bir de el kuklalari var bilegine takılan oyuncak var. Oyun halimiz da var onda oyuncaklara patlatiyor bizimki.

Benim eşim de horluyor burnu tıkalı zor bi ameliyat geçirmesi lazım hem estetik hem KBBci girmeli ve pahalı da imkan da yok güvenilir doktor da yok. Gençliğinde düştüğü için burnu zaten ameliyatlı ve his kaybı da var ufak bi bölgede. Haliyle horluyor...Biz de halledemedik ama çözüm şu oldu onun çalışma odası var müzisyen olduğu için, o orada yatıyor şimdilik. Bizim kedi de onun yanında duruyor... Bakalim nasil ne zaman tekrar bir arada yatacagiz...

Eşine oda yap benim gibi

Canım imkansız benimki sadece mama öğünde 60 ile doymaz galiba takviyesi 60 CC saatine bende dikkat etmeye çalışıyorum bazen 3 saati bulmuyor bile ya

Aslında bizimki de bazen 60 ile doymuyor... 60 üzerine 30 yapıyorum. Ama bazen de yetiyor. Değişiyor... gündüz daha çok yiyor tabi.

Eşine oda yap benim gibi
Bizimkide çocukken düşmüş kırmış 18 yaşından sonra ameliyat olabilir demiş doktor ancak evlendiğimiz zaman olabildi.guya horlamasi kesilir falan dediler ama hiç bı fark olmadı.ben artık kilosuna bağlıyorum.

Odayı terk eden kızımla ben oluyorum evimiz iki odalı zaten.ufak bir evimiz var.bir odamız boş şimdilik.papaganimiz, kızın eşyaları falan orda.o yüzden ayrı odada yapamıyorum.ancak salonda yatabilir ama onuda yapamadık.kızımda alışacak galiba babasının horlamasina.bende çektiğim stresle kalacagim

Evet öyle demişler bizimkine de 18 yaşından sonra ameliyat olsun. Olmus da biz evlenmeden ama basarisiz galiba yani... Horlama ve tıkanıklık devam... Bizim ev büyük çünkü küçük şehirde yaşamak böyle bi şey... Burda evler hep dev gibi.

Görümcemin oğlu da olmuş onu ama daha minikken sanırım. Bilmiyorum iyileşme süresini ama bence Google da vardır.
Aynen bize de doktor 3 4 aylıkken yapılması daha iyi dokular hemen yenilendiği için dedi çokta küçük kıyamıyorum da bilmiyorum ya yaşına kadar beklemicez bakalım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…