2020 yılında Tüp Bebek Yaptıranlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben de bilmiyorum.... Az önce çok ağladı. Mama bile kabul etmedi... Ki mamaya çok düşkün. Sence aşı yeri mi acıyor?? Bugün acımaz yarın acır dediler ama.
Bizim de dün bi ara emzirmek için aldığımda memeyi istemedi ağladı krizler için de resmen normal yani bence

Olduk dün canım calpol verdim yatmadan önce rahat rahat uyudu. Tabi akşam çok ağladı huzursuzdu sürekli uykudan sıçradı sürekli emmek istedi kucakta durmak istedi ama gece güzel uyudu bugün daha iyiyiz
Ay eveet bizimki de hep kucakta durmak istedi. Aspiratör açtım babasına verdim sakinlessin diye... İnşallah gece güzel uyur. Çünkü burnu da hala biraz tıkanık ara ara... Epey iyileşti gerçi de. O uyursa annesi de uyur. Annesi uyursa yarın iyi geçer bla bla bla

Merhaba, benim kızımında yüzünde kızarıklıklar var doktor süt alerjisi yada egzama olabilir dedi hangi losyonu kullaniosun?

Aynen bende penye yelek giydiriyorum.örgü annemlerde kaldığımda giydirmistim bende

Sıcak evde gerek yok örgüye canım zaten.
Ben de bilmiyorum.... Az önce çok ağladı. Mama bile kabul etmedi... Ki mamaya çok düşkün. Sence aşı yeri mi acıyor?? Bugün acımaz yarın acır dediler ama.

Benim oğlanda huysuz ilk saatler uyudu epey, akşam üstü başladı hep kucak istedi. Ateşini hep ölçüyorum yükselmedi ama ben ağrısı olduğunu düşündüm calpol verdim kucağımda uyuyor şimdi.

Banada bacaklarındaki aşılar için buz koyabilirsin dediler koluna dokunma dediler. Bacaklarına baktım şişme yok, olmaz inşallah.
Öyle düşünme bizde eşimle yalnızız. Varken yok olanlarla dolu etrafımız.

Benim panik atak nöbetlerim tuttu bugün dünkü aşıdan sonra başım çatlıo resmen

Bende dün geceden beri baş ağrısı çekiyorum. Aşıda canı yanacak diye gözümde öyle büyüttüm ki ömrümde yaşadığım en şiddetli baş ağrısını yaşadım. Bende hastanede kaldığımız dönemde o damar yolu açmalar kolunu bacağını kaç yerinden acıtıp delmeler koridorda duyduğum ağlama sesleri damar yolu açıldıktan sonraki o bitkin hali travma oldu.. Yazarken bile gözlerim doluyor ve unutamıyorum.

Bu gece kızıma bir haller oldu akşam 5 den beri uyumuyor sürekli ağlıyor ne yapacağımı şaştım

Benim oğlanda aşıdan dolayı muhtemelen sürekli sıçrıyor. Kucağımda uyuttum beşiğine koydum ağlayarak uyandı. Eşimdede bi tavırlar, sinir etti beni. Dişimi fırçalıycam bi bak çocuğa ağlıyor diyorum, bakıyorum ama bişey yapamıyorum susmuyo diyo yüksek tonla konuşarak. Derdi uyku hala, aldım çocuğu salona geldim uyuyor odada beyefendi.

Bu gece kızıma bir haller oldu akşam 5 den beri uyumuyor sürekli ağlıyor ne yapacağımı şaştım
Müzik dinletmeyi denedin mi canım? Anne karnı sesi, süpürge sesi filanda sakinleştirir diyorlar. Geçen benim oğlan gündüz uykusuna bi türlü geçmedi youtubedan bebek uyuması için ninni arattım sözsüz tabi sakinleştirici müzik, 15 dkda daldı.

Ah kıyamam ya bu aşı bile beni nasıl etkiledi nasıl perişanım dünden beri senin o sürecini hayal bile edemiyorum Allah başka bişeyle sınamasın evlat çok farklı bi sevgi tarifsiz

Benim eşim de deli etti bu gece beni salonda çocuk uyutuyoruz ana kucağında hem de beslemeye çalışıyoruz tv sesi açık ışık açık sen uyu bakalım bunca ses de bebek nasıl uyusun keyfinden ödün ver biraz aldım odaya geldim bende çocukları otursun tv izlesin diye.
Denemem mi bizim herşeyimiz o müzik her uykuya dalmadan dinliyoruz zaten emzik müzik ayakta sallama herşey var ama yok çocuk ağlaya ağlaya bi hal oldu sonunda uyudular Şimdi

Aşıdan canım o sıçramalar ya bizim de dün öyleydi ah yavrum korkuyla sıçrıyor demi bi ablamız var ona okuttum sonra rahat rahat uyudu. Bu geceyi atlatın da yarına bişiyi kalmaz Allah’ın izniyle güzel güzel uyusun inşallah annesi

Ah cnm senin bu küçük kızdan çekeceğin var valla. Kucağında ayakta pış pış yap istersen sakinleştiriyor hemde kokunu istiyor olabilir sebepsiz ağlamalara ben böyle çözüm buldum valla

Ah kıyamam ya bu aşı bile beni nasıl etkiledi nasıl perişanım dünden beri senin o sürecini hayal bile edemiyorum Allah başka bişeyle sınamasın evlat çok farklı bi sevgi tarifsiz

Rabbim o günleri düşmanıma bile yaşatmasın, kimseyi evladıyla sınamasın. Ne büyük sevgi, ne sonsuz bi duyguymuş.

Bu eşler hep mi böyle acaba ya.. Benimkide öyle inan ki, oğlan uykuya dalsın diye uğraşıyorum ben o netfilixten dizi izliyor, oğlan uyanmadan yemek yiyim kalkayım diyorum yemek yerken TV izlemek istiyorum diye TV açıyor. Biraz öncede kalkmış oğlum ne kendin uyuyorsun ne bizi uyutuyorsun diyo git yat senlik bişey mi var ki dedim gitti uyumaya devam ediyor..

Onlar uyumuşken sende uyu dinlen canım.

Evet korkuyla sıçrıyor. Hastanede kaldığımız dönemde de hep böyle sıçrardı kuzum benim.. Bende okudum daldı şimdilik. İnşallah yarına iyi olur. Hiç birinin ayağına taş değdirmesin Rabbim.

Ah cnm senin bu küçük kızdan çekeceğin var valla. Kucağında ayakta pış pış yap istersen sakinleştiriyor hemde kokunu istiyor olabilir sebepsiz ağlamalara ben böyle çözüm buldum valla
Hiç sorma ya benim kızım zaten ameliyathanede ortalığı yıkmıştı ağlarken o gün bugündür susmadı perişan ediyor beni neler deniyorum neler canım bi görsen gülersin
Valla hepsi aynı sanırım üretim zamanları aynıysa hayır film zamanı çünkü benim kendime ayırdığım öyle bir vaktim yok onun neden var anlamadım tamam yardımcı sağolsun bırakıyorum uyuyorum dinlendiriyor falan ama ışık açık tv izlerken de bebek uyutulmaz.

Ah şimdide benim uyku gitti işte.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…