2020 Ekim tüp bebek anneleri beraber bekleyelim.

Benim oğlum da bu ara 10-15 dk emiyor sonra memeyi bırakıyor tekrar arıyor hırslı hırslı ağlıyor veriyorum bu sefer yine 3 sn emip bırakıyor yine aynı şey kısır döngü 🤯 Neden yaptığını anlayamadım 2 gündür böyle.Gaz sancısı var evet ama ilk emerken de vardır niye hep sonradan var mı başına gelen
Memedeki bol süt bitince yapıyorlar sanırım bizde de durum aynı

Merhaba arkadaşlar bende tüp bebek yöntemi ile hamile kaldım 6 haftalık şuan mevcuttaki hastanemi değiştirmek istiyorum ancak endişelerim de var ilaçlar vs tavsiyede bulunabilir misiniz?

Zeytinyağı organikse bile kaynatmadan kullanma asitli olduğu için acıtır o yapıyordur pişik. Ben bepanthol denedim sudocrem iyi geldi pamuk kullanıyorum bende ilk zaman oldu iki kere. Kaka yaptıysa sürüyorum ben yoksa temizliyorum pamukla
Canım zeytin yağını nasıl kaynatıyorsun

Olabilir benimkide hakiki zeytinyağı mamasına katıyoruz iyi geliyor kaka yapmasına
Mama kullanınca kabız mı oluyor bebişler anne sütü çok cıvık yaptırıyor ondan da korkuyor benim ki. Arada atıyo kafam bütün gün emiyo yarım saatte bir uyku da yok gündüz canıma tak etti ağlıyorum bazı günler. İki doktor da verme diyo versem sanki kaka da koyulaşır rahatlar diye düşünüyodym hep

Mama kullanınca kabız mı oluyor bebişler anne sütü çok cıvık yaptırıyor ondan da korkuyor benim ki. Arada atıyo kafam bütün gün emiyo yarım saatte bir uyku da yok gündüz canıma tak etti ağlıyorum bazı günler. İki doktor da verme diyo versem sanki kaka da koyulaşır rahatlar diye düşünüyodym hep
Kilo alımı iyi ise hiç bulaşma mamaya canım..

Kilo alımı iyi ise hiç bulaşma mamaya canım..
Kim kucağına alsa milleti emiyo, bi kaç gündür ellerini şapurdatarak yalıyo. Durup durup bu çocuk aç diyolar. Yarım saat emiyo uyuyo memede yatağına geçiyo 5dk sonra çok uyumuş gibi geriniyo. Zaten çişe kakaya uyanıp duruyo. Tekrar değişiyoruz bezi yine meme istiyo vermeyince yırtıyo ortalığı. Emzik veriyorum uyku için kullanıyo onu da ağzından atıyo dalınca. Süt gelmeyince ayrı. Ağrısı yok gazı yok. Keyif yaparak emsin istiyo. Her seferinde ilk görmüş gibi artık bana da aç mı acaba diye gelmeye başladı ama kilo alımı iyi tok mu tutmuyo ki bilmiyorum hele bugün resmen memede yaşadı ıh oh yapa yapa emiyo uyuyo çekiyorum memeyi açıyo gözlerini yine emsin istiyo normal mi bu

Her gün yapmayabiliyor mamayla kakası sert değil ilk çıkan kakası daha koyu kıvamlı geliyor sonrakiler cıvık üstüme kadar fırtlıyor bazen üst üste bi kaç gün yapıyor bazen 2-3gün yapmıyor mamadan mamaya da değişiyormuş kaka yaparken korkuyor bizimkide tuhaf hareketler yapıyor uykusuzluk en zoru zorluyor insanı uykuyu almış olsak dinç oluruz gözlerim kapanıyor bazı günler zorla açıyorum 🥴

Her gün yapmayabiliyor mamayla kakası sert değil ilk çıkan kakası daha koyu kıvamlı geliyor sonrakiler cıvık üstüme kadar fırtlıyor bazen üst üste bi kaç gün yapıyor bazen 2-3gün yapmıyor mamadan mamaya da değişiyormuş kaka yaparken korkuyor bizimkide tuhaf hareketler yapıyor uykusuzluk en zoru zorluyor insanı uykuyu almış olsak dinç oluruz gözlerim kapanıyor bazı günler zorla açıyorum 🥴
Ben sevmiyorum uykuyu ama yorgunum kemiklerim ağrıyo. E ee ee demekten yanaklarım ağrıdı, beşiği sallamaktan bileğim ayrı ağrıyo, emzirmekten kollarım. Korkuyo dimi kakadan bnmki de öyle ne zaman geçer acaba bu ya

Ben sevmiyorum uykuyu ama yorgunum kemiklerim ağrıyo. E ee ee demekten yanaklarım ağrıdı, beşiği sallamaktan bileğim ayrı ağrıyo, emzirmekten kollarım. Korkuyo dimi kakadan bnmki de öyle ne zaman geçer acaba bu ya
Aynı bende kollarım tutmuyor kucakta gezerken sallıyorum beşikte durmayınca ayakta ayaklar gidiyor bu sefer ağlamadan dursalar ne var yatarak kendi halinde durmuyor kucakta gezmek istiyor bugün hiç uyumadı kısa kısa 5dk uyuyo uyanıyo tuvalete zor gittim.. korkuyo kakadan ağlıyo bazen ıkına ıkına gözleri döndürüp duruyo kaka yapsada gaz hiç bitmiyor 🤦‍♀️

Kim kucağına alsa milleti emiyo, bi kaç gündür ellerini şapurdatarak yalıyo. Durup durup bu çocuk aç diyolar. Yarım saat emiyo uyuyo memede yatağına geçiyo 5dk sonra çok uyumuş gibi geriniyo. Zaten çişe kakaya uyanıp duruyo. Tekrar değişiyoruz bezi yine meme istiyo vermeyince yırtıyo ortalığı. Emzik veriyorum uyku için kullanıyo onu da ağzından atıyo dalınca. Süt gelmeyince ayrı. Ağrısı yok gazı yok. Keyif yaparak emsin istiyo. Her seferinde ilk görmüş gibi artık bana da aç mı acaba diye gelmeye başladı ama kilo alımı iyi tok mu tutmuyo ki bilmiyorum hele bugün resmen memede yaşadı ıh oh yapa yapa emiyo uyuyo çekiyorum memeyi açıyo gözlerini yine emsin istiyo normal mi bu
Kilo alımı iyi ise keyfe duruyo memede ben 1 saat önce mama verdim bir tanesi şuan keyfe memede duruyor 😂
Birde çişli kakalı bezi çoksa hiç gerek yok mamaya..

Aynı bende kollarım tutmuyor kucakta gezerken sallıyorum beşikte durmayınca ayakta ayaklar gidiyor bu sefer ağlamadan dursalar ne var yatarak kendi halinde durmuyor kucakta gezmek istiyor bugün hiç uyumadı kısa kısa 5dk uyuyo uyanıyo tuvalete zor gittim.. korkuyo kakadan ağlıyo bazen ıkına ıkına gözleri döndürüp duruyo kaka yapsada gaz hiç bitmiyor 🤦‍♀️
Gazı çözdüm sanki nazar değdirmeyim de iyi gaz şuan karnı şiş değil. Kendi çıkarıyo ama yaparken korkuyo zaten çişte sıkıntı benimkinin pipi şişiyo yapınca oh çekiyo resmen. Kucak olayı çok zor zaten güçsüzüm gezdir gezdir bi yere kadar eşim geliyo o oyalıyo biraz o bile yoruluyo. Uyku iyice açılıyo sar başa bu sefer :KK43:

Kilo alımı iyi ise keyfe duruyo memede ben 1 saat önce mama verdim bir tanesi şuan keyfe memede duruyor 😂
Birde çişli kakalı bezi çoksa hiç gerek yok mamaya..
Çok çok şükür ilk ay 950 gr aldı. Geçen gittim tarttı bi haftada 350gr almış çok iyi diyo ama sanki anne sütü cıvık ya tok tutmaz ondan emiyo gibime geliyo. Nereye gidiyo o kadar süt bilmiyorum galiba ben emzirmekten yoruldum yemin ederim gündüz bütün gün emmeyle geçiyo

Gaz sancısı olunca hırslı hırslı emiyolar anne sütünün ağrı kesici özelliği varmış. Acısını öyle dindiriyo. Benim canım çıktı bi ara emzirmekten emzik verdim ağzına uyurken kullanıyo en azından dalınca çıkarıyo. Yoksa bütün gün memede dursun istiyodu şu sıralar damlayı da kestim biraz daha iyi sancılar yatağın altına reflü yatağınu koydum 4-5 gündür yüz üstüne alıştırdım. Hem alttan hem üstten kendi çıkarıyo gazını bende işe yaradı
Valla anlayamadım canım yetmiyor mu sütüm kaygısından mahvoldum artık. Yüzüstü bende denedim iyi oluyor dalıyor ama gece uyurken cesaret edemem sanırım ağzı burnu kapanır Allah korusun

Gazı çözdüm sanki nazar değdirmeyim de iyi gaz şuan karnı şiş değil. Kendi çıkarıyo ama yaparken korkuyo zaten çişte sıkıntı benimkinin pipi şişiyo yapınca oh çekiyo resmen. Kucak olayı çok zor zaten güçsüzüm gezdir gezdir bi yere kadar eşim geliyo o oyalıyo biraz o bile yoruluyo. Uyku iyice açılıyo sar başa bu sefer :KK43:
Bi kısır döngü gidiyor öyle valla düzene oturana kadar zor oda kaç sene öte oturur kim bilir 🙊 sünnet olunca geçer belki iyi geliyor diyorlar erkek bebekler de çok sıkıntı oluyor böyle çok hassaslar

Benimkide ayni durumda.. surekli memede emmek istiyor cekince elini istahla emiyor.. kv de bu cocuk ac diyor ama emdikten sonrada kusuyir.. ac olsa kusarmi onuda bilmiyorum..

X