2020 Ekim tüp bebek anneleri beraber bekleyelim.

günaydınnn

A Aysira46 doktor neye karar verirse ona göre hareket edeceğim canım. ilk bebişte yapılmıştı yükleme. bunda kendisi yapmayacaktım dedi. şimdi bugn itibariyle daha dzenli yemeye geçiyorum.beyaz ekmeği çıkardım menülerden. öğlen tahıllı gevrek meyve süt tercih edeceğim. kiloyu dengede tutmam lazım

Doktorunu dinle tabi canim riske atmamak lazim allah kolaylik versin ben yeme icme konusunda cok bir düzen tutturamadim

Masallah canim tombis olacak insallah senin bebis bebim 22de 470 grm demişti
Şekerli şeyler yiyince bebek iri oluyormuş canım doktor o yüzden şekerli şeyler ve meyveyi yeme dedi. Sebze ve et ye dedi. Günlük yarım saat yürüyüş şart yoksa doğumun zor olur dedi. İnşallah normal kilosunda olur.

Dikkat et o zaman canim yürüyüş ıyi oluyor ileriki zamanlarda el ayak şişmesi oluyor onlarida engeller bol ve yürüyüş bebislerimiz saglikli olsunda kilolu zayif hic onemli degil

Kızlar ben yürüyüş yapamıyorum hemen tıkanıyorum ya yapmicam heralde biraz yorulunca rahim kaşları geriliyo herhalde bugün gezdim biraz suan kasıklarda gerilme hissediyorum. Sizde de var mı böyle şeyler ben mi evham yapıyorum

Ben hergun olmasada 2 gunde 1 1 saat yürüyorum canim cok yoruldugum zaman 10 dk oturup dinleniyorum yürüyüş bana cok iyi geliyor yoksa kabız oluyorum bide midem şişiyor yurumedigim gun uyuyamiyorum sabaha kadar 10 kez uyaniyorum yürüyüş sonu deliksiz bir uykum var vucudunu alistir canim ilk zamanlar belki zorlanirsin

Günaydın kızlar nasil gidiyor kilo durumlari ne alemde ara ara soruyorum kendimi kiyasliyorum cok kilo almaktan korkuyorum 6 kilo aldim 78.5 oldum elim ayagimda sislik falan yok cok şükür daha zorlanmıyorum karnim cok aşırı büyük degil hafta ya kontrolum var bakalim doktorum ne diyecek

Ben de 62.5 ile hamile kaldım şuan 67.5 kilo oldum canım . 5 kilo aldım şimdiden vatandan millete hayırlı olsun

Gittim kuzum rahim ağzı normal dedi ağrılarım için magnezyum progesteron ve adalat verdi kasılma önleyici yat hep nolur nolmaz dedi 30.haftaya kadar maksimum önlemle yaşa zaten değerli bebek zor olmuş diyo çok geriliyorum valla şu iki ay da geçse bi

Bana da magnezyum vermisti duzenli kullanmadim.
Eger sabah bacagima kramp girerse ozmn butun gun karnimin alti agriyor. Hatta dun korktum doktora gittim ultrasonda hersey normal kan ve idrar verdim bugun sonuc alacagim ama kesin magnezyumdan benim .bugun kramp olmadi agrida yok karnimda
Sana hangi magnezyumu verdi?

Efermag önerdiler kuzum bana.kramp oluyorsa ondandır ya magnezyum iç düzelir bence.benğm sürekli alt karnımda vajinama doğru baskı oluyor bi de tüm karnım daima çok sert sancı gibi sertleşir yumuşamıyor ama hep sert.şükür rahim ağzı şimdilik iyi ama ben hep yatışa geçtim nolur nolmaz diye korkumdan doktorum da ivf ikiz hiç zorlama kendini diyor riske atmamak için mantıklı geldi ama çok da bunaldık zaten aylardır covid yüzünden gebeyim diye işe gitmiyorum evden çok Az çıkıyorum şimdi evde sürekli yatınca sorun değil ama beynimi kemiriyor düşünceler vakit geçmiyor Stres oluyorum
hepimiz sağlıkla son zamanlara gelelim inşallah

Bu arada bebişler dün 70-80 gram farklılardı yine ama doktor grama bakma haftalara bak dedi küçük olan haftama göre bir hafta geride çok olmadığından önemli değilmiş bi de kızlar biraz küçük olur dedi doğrudur inşallah

Kesin kiz mi
Benim biri haftasiyla uyumlu digeri 1hafta ya yakin onde.Ben de ikisi arasindaki fark acilir mi diye korkuyorum ama iki haftaya kadar normalmis.
Ben de biraz hareketliyim doktorlar birsey demiyor diye ,insallah yanlis birsey yapmiyorumdur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…