2020 Ekim tüp bebek anneleri beraber bekleyelim.

Kuzular anca girebildim. İyiydi bebeğim şükür ama doktor bağırsaklarında parlaklık olduğunu söyledi. Gebeliğin başlangıcında kanaman oldu mu dedi bana ki buraya da yazmıştım bol kanamalı lekelenmeli geçti şu 4ayım. Evet dedim. Bazen sonradan geçiyor parlaklıklar dedi. Sonra anlatırken down sendromlu olduğunda da böyle olabiliyor dedi. Amniyosentez öneririm dedi. Ne yapacağımı şaşırdım var mı böyle bir durum yaşayan? Malum karnımdaki diğer bebekler tamamen kaybolmadığı için sonuçlar doğru çıkmaz diye tarama testi de yapılmadı bana hiç.
Kuzum amniyosentez riski çok çok azmış iyi doktorda yaptırınca yüzde bir bile değil kuzenim yaptırmıştı doktoru yüzlerce yaptım bi tane bile düşük olmadı demişti ona.bence o kadar riskli bi işlem değil kafana takılacaksa yaptırırdım ben olsam.ama kafama o kadar takmam olumlu düşünebilirim downsa da asla aldırmam diyorsan da ayrıntılıyı iki farklı kişiye yaptır bence onun sonucuna göre bakarsın sonra.çok geçmiş olsun ama ayrıntılıda başka bi yerinde bişey çıkmazsa risk düşer baya herhalde tek şeyle olmuyor genelde.bir yakınımın da ikilisi çok riskli çıktı o da iyi bir ayrıntılı usg sonrası rahatlamıştı inşallah senin de öyle olacak ❤️

Kuzular anca girebildim. İyiydi bebeğim şükür ama doktor bağırsaklarında parlaklık olduğunu söyledi. Gebeliğin başlangıcında kanaman oldu mu dedi bana ki buraya da yazmıştım bol kanamalı lekelenmeli geçti şu 4ayım. Evet dedim. Bazen sonradan geçiyor parlaklıklar dedi. Sonra anlatırken down sendromlu olduğunda da böyle olabiliyor dedi. Amniyosentez öneririm dedi. Ne yapacağımı şaşırdım var mı böyle bir durum yaşayan? Malum karnımdaki diğer bebekler tamamen kaybolmadığı için sonuçlar doğru çıkmaz diye tarama testi de yapılmadı bana hiç.
Canimm hamileligin biyunca zaten cok sey yasadin bi suri islem gecirdin amniyosentez de bi islem sonucta hem sen hem bebek strese gircek. Kaldiki sonucta bi tek down sendromlu olup olmadigini ogrenceksin aldrcak misin o zman ? Aldirmayi dusunuosan bisey diyemem ama onun disinda riske grmeye degmez bnce. Ve kac kisiye down sendromlu deyip de saglikli bebis doguran anneler var. Saglikli denip de down sendromlu doguran kadinlar da var. Doktorlarin da bilgsi bi yere kadar.

Kizlar bugun 20+3 360 gr olmusuz detaylidan ciktim sukur sagsalim her sey yolunda cok stresliydim hic uyku yoktu kac gundur ya her seyi inceledi bi sıkıntımiz yok dedi cok hareketliydi zaten çişini yaparken bile gordum tontis oglumu yaa 🤩🤩 darisi size inşallah
MasaAllah canim gozunaydin rahatladin artik 😍 cok sevindim senin adina 😊 oksapara devam edio musun onunla ilgili bisey dedi mi ?

Dun bi yerde okumustum ayni sekilde kalbinde parlaklik gorulmus amniyosentez yapilmis bsy cikmamis hatta kız perinatologa gittim dogumdan snra 6 ay icindr kapanır demişler hep bi sknti olmamis. Sonucta amniyosentezde risk bence detayliyi bekle iyi bir perinatolog yardımcı olur. Kanama olunca hamilelikte ne gibı etkisi oluyomus ki onu sordu acaba bnm iki kere pembe leke geldi yani tup bebekte hepimizin basından geçti hemen hemen. Bugun su detaylıyi da atlatsam offf
Canım kanama olduysa bebek o kanı yutuyormuş karnımızda ve bağırsakta o görünüyormuş. Evet bende çok okudum bir sorun olmamış ama doktor evham yaptırdı bize :KK43:

canım ölçümler sağlıklıysa ense burun vs hiç kafanı bulandırma.bir perinatolog bul ayrınrılı için sonra karar verirsin.
Canım ölçümlere sağlıklı demişti burun kemiği var ense kalınlığı iyi demişti 11.hafta sorun yok demişti. Sonra dün ellerine ayaklarına parmaklarına baktı sorun yok yine ama direk amniyosentez diyince biz kötü olduk :KK43:

Kuzum amniyosentez riski çok çok azmış iyi doktorda yaptırınca yüzde bir bile değil kuzenim yaptırmıştı doktoru yüzlerce yaptım bi tane bile düşük olmadı demişti ona.bence o kadar riskli bi işlem değil kafana takılacaksa yaptırırdım ben olsam.ama kafama o kadar takmam olumlu düşünebilirim downsa da asla aldırmam diyorsan da ayrıntılıyı iki farklı kişiye yaptır bence onun sonucuna göre bakarsın sonra.çok geçmiş olsun ama ayrıntılıda başka bi yerinde bişey çıkmazsa risk düşer baya herhalde tek şeyle olmuyor genelde.bir yakınımın da ikilisi çok riskli çıktı o da iyi bir ayrıntılı usg sonrası rahatlamıştı inşallah senin de öyle olacak ❤
İnşallah canım2 ayrı doktora görüneceğim.Bilmiyorum neyden korktuğumu gerçekten.. Sabaha kadar uyuyamadık eşimle başım çok ağrıyor. Tüp bebek doktoruma da durumu anlattım verifi testi önerdi o da.Bir sonraki kontrolüm detaylı usg olacak o zamana kadar hiç bir şey yaptırmayacağım sanırım.

Canimm hamileligin biyunca zaten cok sey yasadin bi suri islem gecirdin amniyosentez de bi islem sonucta hem sen hem bebek strese gircek. Kaldiki sonucta bi tek down sendromlu olup olmadigini ogrenceksin aldrcak misin o zman ? Aldirmayi dusunuosan bisey diyemem ama onun disinda riske grmeye degmez bnce. Ve kac kisiye down sendromlu deyip de saglikli bebis doguran anneler var. Saglikli denip de down sendromlu doguran kadinlar da var. Doktorlarin da bilgsi bi yere kadar.
Beni o kadar iyi anlamışsın ki tam olarak yaşadığım bu. İsyan etmiyorum ama çok çaresiz kalıp ağlıyorum sürekli akşamdan beri. Doğuma kadar sürekli bunu kafamda tutmaktan çok korkuyorum. Stres stres stres bu gidişle erken doğmayacak çocuk da erken doğacak Allah korusun 😔

MasaAllah canim gozunaydin rahatladin artik 😍 cok sevindim senin adina 😊 oksapara devam edio musun onunla ilgili bisey dedi mi ?
Ben biraktm canim oksapari hap kullaniyorum ecopirin yeter dedi iki doktorumda ilk iki dusuk erken diye gerek görmediler. 16. Haftadan snra bitti suan sadece vitamin var bende

Kizlar bugun 20+3 360 gr olmusuz detaylidan ciktim sukur sagsalim her sey yolunda cok stresliydim hic uyku yoktu kac gundur ya her seyi inceledi bi sıkıntımiz yok dedi cok hareketliydi zaten çişini yaparken bile gordum tontis oglumu yaa 🤩🤩 darisi size inşallah
Cok şükür canim cok sevindim masallah büyümüş tontisin rabbim saglikla kucagimiza aldırsın bende haftaya gidecem insallah

Ben biraktm canim oksapari hap kullaniyorum ecopirin yeter dedi iki doktorumda ilk iki dusuk erken diye gerek görmediler. 16. Haftadan snra bitti suan sadece vitamin var bende
Aaaa ne guzel biraktirmislar canim benimkisi doguma kadar kullanacan diyor iğneler artik eziyet gibi oluyor heryerim mosmor kollarimda dahil

Canim icin rahat edecekse nifty testi tarzi bi test yaptirabilirsin

Aaaa ne guzel biraktirmislar canim benimkisi doguma kadar kullanacan diyor iğneler artik eziyet gibi oluyor heryerim mosmor kollarimda dahil
Bn de kullancam canim ayni durumdayim mosmor oldu karnim vurcak yer kalmadi aglicam artik acisindan nerdeyse. Bude ignesi kalin midir nedir baya acitio girerken. Tedavi basindaki hormon igneleri hic canimi acitmiodu. Sen koldan da mi vuruosun ? Ojsaparin prospektuste sadece karindan vurun dio o yuzden bn hep ordan yapiorum yoksa bacaga gecicem

Canim icin rahat edecekse nifty testi tarzi bi test yaptirabilirsin
Ümit hoca verifi testini söyledi sanırım benzer bişey. Sana soracaktım hatta benim hala üçüz gebelik olarak düşünülüyor ya testler açısından sende tüm rahatsızlıklara bakılabildi mi bir de doğruluk payı düştü mü çoğul gebelik olunca? Ne kadardı bir de ücreti

Bn de kullancam canim ayni durumdayim mosmor oldu karnim vurcak yer kalmadi aglicam artik acisindan nerdeyse. Bude ignesi kalin midir nedir baya acitio girerken. Tedavi basindaki hormon igneleri hic canimi acitmiodu. Sen koldan da mi vuruosun ? Ojsaparin prospektuste sadece karindan vurun dio o yuzden bn hep ordan yapiorum yoksa bacaga gecicem
Canım ben geçen ay olsalar bulamadım enox aldım onun iğnesi daha inceydi oksapar daha kalın özellikle çıkartırken çok acıtıyor

Beni o kadar iyi anlamışsın ki tam olarak yaşadığım bu. İsyan etmiyorum ama çok çaresiz kalıp ağlıyorum sürekli akşamdan beri. Doğuma kadar sürekli bunu kafamda tutmaktan çok korkuyorum. Stres stres stres bu gidişle erken doğmayacak çocuk da erken doğacak Allah korusun 😔
Canim doktorlarin her dedgine bu kadar takilma bana da ilk hamileligimde bir suru felaket senaryosu sundular kurtaj bile teklif ettiler bn hic birine kulak asmadim. Dediklerinin hicbiri de olmadi. Allaha sigin o ne derse o olur.

X