Gebeliğe Hazırlık 2020 Anne Adayları

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
ya bende öyleyim , biri bana a üstündeki yeni mi güzelmiş dese bile utanırım öyle şeyden. Aile yapıları öyle, o 3ay içinde tanıştı evlendi. Ben 1,5 yıl sonra evlendm , tanımak istedim vs... Annesi Siz nişan yapmıyonuz mu dediğinde , kredisi var bitmesine 2 ay kaldı dediğimde sende hep çulsuzları buluyosun demişti , aile yapısından kaynaklı sanırım.
Tobe yaa . Ailecek kafadan catlaklar demk . Senden uzak Allha yakin olsnlr. Herkes gonlunun ekmegini yer.

Kızlar size birşey soracağım eğer kanda gebelik bakıldığında değer 0.01 değilse yani atıyorum 2 çıktıysa ve regl olunduysa kimyasaldır. Eğer negatifse kanda değer hep 0,01 çıkar gibi bir şey okumuştum. Bu doğru mu?

İlk cümleyi bilmiyorum da 2 defa bakıldı bana ikisi de 0,01di.
Bende bir kaç kere baktırmıştım hep 0,01 çıkmıştı. Ama geçen ay bat'a 6 gün varken kan vermiştim çok belirtim var diye ve değer 3 küsür çıkmıştı. Bunu da okuyunca acaba belirtilerim boşa değil miydi, kimyasal mı diye düşündüm bir.

Benmde arkadaşımla aramda 1 ay vardı hamileydik ikimizde , ben düşük yaptıktan snra pek görüşmek istemedim . 2 haftadır görüşelim diye tutturdu , görüşmek istemiyorum açıkçası aklıma geliyor üzülüyorum. Kuzenimde hamileymiş 3aylık onu duydum ne yalan söyleyim bende kıskandım. O yüzden seni çok iyi anlıyorum , inşallah bizde güzel haberler alıcaz vakti saati gelince...
Canım sen ne zamandır deniyorsun?

Bende bir kaç kere baktırmıştım hep 0,01 çıkmıştı. Ama geçen ay bat'a 6 gün varken kan vermiştim çok belirtim var diye ve değer 3 küsür çıkmıştı. Bunu da okuyunca acaba belirtilerim boşa değil miydi, kimyasal mı diye düşündüm bir.
Canım kimyasal olsa da önemli değil ki.. Kimyasal dediğin hepimizde olabilen bir şey.. Kadınların hemen hemen hepsi yaşıyormuş kimyasal gebeliği ama her gün test yapmadıkları için farkına bile varmıyorlar. Gebelik olarak bile kabul etmiyor doktorlar onu, yumurta dölleniyor ama sağlıklı olmadığı için vücut atıyor. Senin gebe kalma ihtimaline herhangi bir etkisi yok. Demem o ki gebelik yaşadım ama kaybettim gibi bir düşüncen olmasın, negatif enerjiyi çekme kendine :KK39:

Canım kimyasal olsa da önemli değil ki.. Kimyasal dediğin hepimizde olabilen bir şey.. Kadınların hemen hemen hepsi yaşıyormuş kimyasal gebeliği ama her gün test yapmadıkları için farkına bile varmıyorlar. Gebelik olarak bile kabul etmiyor doktorlar onu, yumurta dölleniyor ama sağlıklı olmadığı için vücut atıyor. Senin gebe kalma ihtimaline herhangi bir etkisi yok. Demem o ki gebelik yaşadım ama kaybettim gibi bir düşüncen olmasın, negatif enerjiyi çekme kendine :KK39:
Yok canım ondan sormadım zaten sadece belirtiler yönünden sordum yoksa zaten olan olmuş biten bitmiş. :KK51:

ekim 2018 yılında başladım çalışmalara , ocakta gebeliğimi öğrendim 14 şubatta düşük yaptım , haziranda da tekrar başladık çalışmalara :emir_bebek:

Geçmiş olsun canım, nedense düşükler arttı günümüzde, hamile kalan sevincini yaşayamıyor korkudan.. :/ İnşallah hakkımızda hayırlısı olur hepimizin..

ben folbiol kullanıyordum , demir eksikliğim var diye ferrum a başladım içinde folik asitte var
Doktor bana da Folbiol verdi ama 5 mg çok yüksek. Ve fazlası bebek için zararlı imiş. Kafam çok karışık şu an. :110:

ben folbiol kullanıyordum , demir eksikliğim var diye ferrum a başladım içinde folik asitte var
Folbiol ü kadın doğum doktoru mu verdi canım? Ben gebelik düşünmezken değerlerim düşük diye kullanıyordum, gebeliğe hazırlık için de ona başlamıştım ama dahiliye doktoruma sorduğumda mg ı fazla o yüzden genelde tedavi amaçlı kullanılıyor demişti. Kadın doğum doktoruna sorduğumda da aynı şeyi söyledi ve bıraktırdı folbiolü.. Şu an Pregnacare for him her kullanıyorum. Hem ben hem eşim için 30ar tablet var içinde..
Doktor bana da Folbiol verdi ama 5 mg çok yüksek. Ve fazlası bebek için zararlı imiş. Kafam çok karışık şu an. :110:
Üstte de yazdım canım, doktorlar gebelik için önermiyor onu pek..

Folbiol ü kadın doğum doktoru mu verdi canım? Ben gebelik düşünmezken değerlerim düşük diye kullanıyordum, gebeliğe hazırlık için de ona başlamıştım ama dahiliye doktoruma sorduğumda mg ı fazla o yüzden genelde tedavi amaçlı kullanılıyor demişti. Kadın doğum doktoruna sorduğumda da aynı şeyi söyledi ve bıraktırdı folbiolü.. Şu an Pregnacare for him her kullanıyorum. Hem ben hem eşim için 30ar tablet var içinde..

Gebelik için verdi üstelik kan testi falan da yapmadı. Başka doktor da yok burada. Ben de Folio aldım bunda miktar 400 mikrogram. Seninki kaç mg?

Ben folic trio kullanıyordum doktorum ona devam et dedi, folbiol ü ben almıştım bitene kadar ona devam ettim , ferrum u doktor yazmıştı , ama şöyle bişey benim değerlerim düşüktü , kürtajdan snra daha da düştü. Sizin değerleriniz normal ise kullanmayın derim.

• Beğen
Reactions: Kuf
Gebelik için verdi üstelik kan testi falan da yapmadı. Başka doktor da yok burada. Ben de Folio aldım bunda miktar 400 mikrogram. Seninki kaç mg?
Canım benimki sadece folik asit değil, içinde gebelik için gerekli tüm maddeler var. Bak aşağıya ekliyorum içindekileri.. Bunda da 400 galiba folik asit.. Mavi kısım erkek için olan tabletin içeriği, pembe taraf da kadın için..

vitabiotics-pregnacare-his-her-conception1-hr.jpg

X