2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Rica ederim canım, takibinde olduğunuz doktor varsa sor istersen yine de. Rahatlatacak bişey önerir belki 😊 heyecanlı bekleyiş 🤣

Telefonla iletişime geçmiyoruz. gidersem muayene için giderim . hep dokunup bağırsaklarına felan bakar belki. Eşim tutturdu git diye. Bebeklere rahatlatacak ilaç verıyorlar mı ki ? yoksa bilindik alternatif öneriler mi verir?

Telefonla iletişime geçmiyoruz. gidersem muayene için giderim . hep dokunup bağırsaklarına felan bakar belki. Eşim tutturdu git diye. Bebeklere rahatlatacak ilaç verıyorlar mı ki ? yoksa bilindik alternatif öneriler mi verir?
Bana 1 hafta yapmazsa diye bi öneride bulundu 🙄 ama yine de sormadan vermem ekstra bişey. 3 gün İçin bişey vermez gibi geliyor

Merhaba hanımlar size ve bebeklerinize sağlık diliyorum 🌹
Sizlere sorum olacak pas geçmeden uzun yada kısa cevaplarsaniz sevinirim 🤗
Bebisleri birçok yicekten öğürmeden iştahla yiyen anneler ek gidaya kaçıncı ayda nasıl bir yöntem izleyerek başlayıp devam ettiniz acaba ?
*cevaplar icin şimdiden teşekkür ederim 😊🤗

Mutlu pazarlar :halay:
Nasılsınız nisan anneleri :anne:
Nasıl gidiyor bebişlerle
Ek gıda serüveniniz ne durumda
Bizde iştah var ama sadece boş kaşığa :KK53:
İlk 3-5 kaşığı güzel yiyor sonra başlıyor ağzını kitlemeye
Anası gibi suyla da arası yok
Her kaka katı zorla çıkıyor

Emekliyor, tutunup kalkıyr en çok da kendi kendine konuşuyor :KK48:

Annelik çok zor ama çok güzelmiş :KK200::KK68:

Bebisleri birçok yicekten öğürmeden iştahla yiyen anneler ek gidaya kaçıncı ayda nasıl bir yöntem izleyerek başlayıp devam ettiniz acaba ?
Merhaba, siz de bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alın inşallah 🍀
Bizde maalesef iştahsızlık var yardımcı olamayacağım bu sebeple 🤭 ama şunu biliyorum ki çocuğa göre değişiyor. Çok erken başlayıp sonradan reddeden de var zamanında başlayıp iştahla yiyen de, ya da tam tersi.
Diğer anneler yardımcı olur umarım 🙏

Nasıl gidiyor bebişlerle

İyiyiz canım Beste’nin peşinde gezinip duruyorum öyle 😄 sen nasılsın ?
Bizimki de her şeye atılıyor ama tadını beğenmiyor sanırım atılmakla kalıyor. Ve dediğin gibi suyu sevmiyoruz. İnşallah alışırlar 🙏

Nasıl gidiyor bebişlerle

Çok şükür iyiyiz. benim oğlanda bütün evi geziyor. emekliyor heryere kalkıyor. 4 dişimiz art arda gelmişti üstte. 10 gün felan bizi bir yıprattı. çok şükür hepsi çıktı . Umarım bir süre diş felan çıkmaz 😂

Ek gıda serüveni olarak şanslı annelerdenim sanırım . Ne versem yedi sevmediği bir kaç şey oldu bende hiç zorlamadım . Ama su mevzusu çok önemliymiş. gün içinde aklıma geldikçe artık su veriyorum . Kabız oldu üzüldüm. onun öyle ıkınırken acı çekerken görünce. Muhtemeln vücudu susuz kaldı.

Biz de şimdilik böyle. uykusuz geceler hala devam etmekte🤪

Nasıl gidiyor bebişlerle

Iyiyiz kuzu... 6. Hastalik gecirdik, carsamba geceden beri ates ve bugun son bulan atesin ardindan döküntü...kac gundur insanlıktan ciktim bugun aynada baktim kendime özlemişim kendimi🤣

Merhaba, inşallah sağ salim kucağına alırsın bebegini. :)
Benim bebeğim iştahlı en azından hiçbir şeyi reddetmiyor, şükür o konuda bir sorun yaşatmadı bana. Biz biraz kuralların dışına çıktık listeye göre gitmedik, çok erken başladık. 3.-4.aylarda çeşitli yemek sularından ve meyvelerden tattırım yapmaya başlamıştık. 6.aya kalmadan öğünlere geçmiştik. İlk başta, salcasiz sogansiz filan çorba, haşlama, püre usulü yedik. Daha sonra salçalı yemeklere geçtik.
Başka yardımcı olabileceğim soracağın birşey varsa sorabilirsin. :)

Nasıl gidiyor bebişlerle

:) Sağol canim iyi olmaya çalışıyorum, sen nasılsın?
Valla ne yapalim Rüzgar sağolsun fırfır dönüyor evin içinde bende peşindeyim, uykusuz gecelere devam. :KK70:
Ek gıda da sıkıntı yok bizim şükür.
Tek sıkıntımız uyku :KK43:
Nazlı Hilal'e ses yok :) formunu koruyor hem adı üzerinde nazlı annesi

Merhaba, siz de bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alın inşallah 🍀
Bizde maalesef iştahsızlık var yardımcı olamayacağım bu sebeple 🤭 ama şunu biliyorum ki çocuğa göre değişiyor. Çok erken başlayıp sonradan reddeden de var zamanında başlayıp iştahla yiyen de, ya da tam tersi.
Diğer anneler yardımcı olur umarım 🙏
Teşekkür ederim 😊 iştah diliyorum yavrunuza çünkü kendi çocuğumdan biliyorum çok zor . Bu kez mümkün olduğunca dikkat etmek istiyorum . Dün aklıma geldi sizlere bir sorayim dedim . Yine yardımcı olabilecek arkadaşlar mesaj atarsa sevinirim 😊

Merhaba, inşallah sağ salim kucağına alırsın bebegini. :)
Benim bebeğim iştahlı en azından hiçbir şeyi reddetmiyor, şükür o konuda bir sorun yaşatmadı bana. Biz biraz kuralların dışına çıktık listeye göre gitmedik, çok erken başladık. 3.-4.aylarda çeşitli yemek sularından ve meyvelerden tattırım yapmaya başlamıştık. 6.aya kalmadan öğünlere geçmiştik. İlk başta, salcasiz sogansiz filan çorba, haşlama, püre usulü yedik. Daha sonra salçalı yemeklere geçtik.
Başka yardımcı olabileceğim soracağın birşey varsa sorabilirsin. :)
Cevabınız icin teşekkür ederim bebeğinize maşallah 😊
Yemek sularını kaşıkla mi tattirdiniz sadece suyunu mu
Sebzeden önce meyve tattirdiniz sorun yaşamadınız degil mi sebze yedirirken
Tattirmayi nasıl yapmıştınız 4.aydan 6.aya kadar nasıl beslendi
6.ay civarı öğünlere başladığınızda pütürlü mu yedi . Püre yedi ise puture ne zaman geçtiniz
Telefon yada tv izleyerek mi yedi
😊😊

Iyiyiz kuzu... 6. Hastalik gecirdik, carsamba geceden beri ates ve bugun son bulan atesin ardindan döküntü...kac gundur insanlıktan ciktim bugun aynada baktim kendime özlemişim kendimi🤣
Geçmiş olsun canım neden öyle oldu ki 😳
Teşekkür ederim 😊 iştah diliyorum yavrunuza çünkü kendi çocuğumdan biliyorum çok zor . Bu kez mümkün olduğunca dikkat etmek istiyorum . Dün aklıma geldi sizlere bir sorayim dedim . Yine yardımcı olabilecek arkadaşlar mesaj atarsa sevinirim 😊
Teşekkür ederim umarım açılır iştahı 🙏
Sizinki de iştahlı olsun silsin süpürsün her şeyi 😄

Cevabınız icin teşekkür ederim bebeğinize maşallah 😊
Yemek sularını kaşıkla mi tattirdiniz sadece suyunu mu
Sebzeden önce meyve tattirdiniz sorun yaşamadınız degil mi sebze yedirirken
Tattirmayi nasıl yapmıştınız 4.aydan 6.aya kadar nasıl beslendi
6.ay civarı öğünlere başladığınızda pütürlü mu yedi . Püre yedi ise puture ne zaman geçtiniz
Telefon yada tv izleyerek mi yedi
😊😊
Canim bende ilk kizimda muthis zorlandım, benxe bu isin tek yolu yemediginde asla oyun yapmamak, masallah diyim şimdi kucuk kızım yemediginde hemen kaldiriyorum, ve asla blender kullanmiyorum..simdi bana kizarlar biliyorim ama pure yemek bilmeyen amerikan annelerinin uydurmasi der Kadir tugcu..
Ben bize pisirdigim kiymali sebze yemegini kizima catalla ezip yediriyorum ( ilk kizimda sürekli ozel swbze püreleri yapmistim). Tuz konusunda da biraz az katiyorim ama mutlaka tuz oluyor.. bobrek zorlama olayi filan yalan bi fis mutlaka tuzum vsr kaldiki anne sutunde bile tuz var... kizim kabak yemegi ispanak yemegi patates yemegi karnibahar balik köfte herseyi yiyor su an..
Yalniz bi haftadoir hasta hep kustu sadexe anne sutu aliyordu

Nasıl gidiyor bebişlerle

Iyiyiz kuzum sen nasılsın ? Nazlı hilalim nasıl 😍.
maşallah kuzuma 🧿 tutunup kalkmaya da başlamış.
ek gıda bize bir gün iyi bir gün ehh işte 🤭😅

X