2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Beğenmediysen değiştir cnm boşver. Ultrasona girdin mi iyimi bebis gördünmü

Benimki de bu kadar pimpirikli olma diyor ama açıklamasını da yapıyor :) yoksa iyice kafama takarım huyumu biliyor
benim lise arkadaşım geldi geçen hafta belirtin var mı diyor. Bende anlatıyorum şöyle oluyor böyle oluyor diye. Dedi ki aman erken daha ne pimpiriklisin psikolojik oluyordur şok oldum Dedim niye soruyosun o zaman belirtin var mı yok mu diye Ve bu tepkiyi birkaç kişiden daha aldım sebebini bilmiyorum artık, herkes çok biliyo

Benim ilk gebeligim dede kanama alanı vardı o bir tane iğne yetmez cnm 3 günde bir vurdur bence inşllah geçer en kısa zamanda

Göğüs hassasiyeti de pimpirik değildir artık canım belirti tabi ki olacak bütün vücut dengemiz değişiyor

Göğüs hassasiyeti de pimpirik değildir artık canım belirti tabi ki olacak bütün vücut dengemiz değişiyor
Takmıyorum ya aklıma gelince anlatayım dedim. Tabi ki olacak hormonlar tavan ben kendimi bile anlayamıyorum yıldız tilbeye döndüm o da öyle diyordu ya

Çok üzüldüm ya geçmiş olsun Rabbim sabır versin sna

Benim ilk gebeligim dede kanama alanı vardı o bir tane iğne yetmez cnm 3 günde bir vurdur bence inşllah geçer en kısa zamanda

Canim peki sen kac gunde bir vurdurmustun ? İgne ileride sorun yaratmaz degil mi ? Birkac yerde okudum bebegin kalbinin durmasina sebep oldu keske uzun kullanmasaydim yazmislar. Doktorum nasil boyle bir olayi es geciyor anlamis degilim kanama olmasin diye veriliyor o igne. Doktorumsa kanama olursa vurul diyor

Kan uyuşmazlığına bakılıyor evlenmeden önce :) sorun olsa orada da söylerlerdi

Evet canım bakmış olabilirler ben pek hatırlamıyorum

Oh miss

Tamam cnm. Sorucam doktora.
Sağolasın.

Kızlar kan uyuşmazlığı genelde evet rh- ve rh+ olunca oluyor ama kesinikle siz rh+ ve eşiniz rh+ olsada tahlili yaptırmanız gerekiyor. Bildiğiniz gibi insanın vücudunda bir sürü kan grubu var ve onlardan her hangi biri negatif olabilir. Anne baba pozitif olsa dahi vücut anticorps üretebilir ihmal etmeyin lütfen. Doktorunuz tahlili vermediyse yine de isteyin. Ben rh- iki gebeliğim düşükle sonuçlandı anticorps yüzünden. Ama rh+ olan arkadaşlarımdan kan testinden küçük gruplarından negatif çıktığı oldu ve bazıları çok tehlikeli olabiliyor.
Maksat sizi endişelendirmek değil ama doktorunuzun tüm gerekli tahlileri yaptırdığına emin olun.

Ben haftada 1 kez vurulmustum ama benm kanama alanı çok değildi benm bebegimin kalbi durdu ama bende kan pıhtılaşması var. Korkma cnm o iğneden kalbi durduğunu sanmıyorum hem Rabbim yazdysa eğer hiç bisey olmaz Allahm izniyle

Ben zaten sadece anne rh- baba rh+ olunca anlamında yazmamıştım ama haklısın. Benim doktorum sağolsun bütün kanımı aldı :) herşeye bakmış eşimde bende Arh- kan grubundanız yinede uyuşmazlık testi yapılmış. Bencede önemli bir konu ihmal edilmemesi lazım, dediğin gibi yapılmadıysa yapılması istenebilir.

Bir sorun çıkmadıysa çok güzel en azından insan hamileliğine rahat devam edebiliyor .

Sonuçta özel bir süreçten geçiyoruz her tahlil yaptırırmalı her ihtimal göz önünde bulundururmalı. Maalesef ki bazı doktorlar ihmal ediyor o yüzden söyledim bende

Aynen canım haklısın gerçekten Bazı şeyler doktordan doktora çok değişiyormuş örneklerini gördük ama bu gibi şeyleri aslında dikkate almaları lazım sorunları görebilmek adına.

Aynen canım haklısın gerçekten Bazı şeyler doktordan doktora çok değişiyormuş örneklerini gördük ama bu gibi şeyleri aslında dikkate almaları lazım sorunları görebilmek adına.

Evet çok değişiyor canım doktordan doktora insan artık korkuyor, istiyor ki doktor zaman ayırsın herşeyi yapsın. Bu süreçte soru işareti ile yaşamak çok zor gerçekten..

Bende kan grubuyla ilgili bişeylere bakılmış ama anlamadım belki dediğin duruma bakmışlardır :)

Evet çok değişiyor canım doktordan doktora insan artık korkuyor, istiyor ki doktor zaman ayırsın herşeyi yapsın. Bu süreçte soru işareti ile yaşamak çok zor gerçekten..
Katılıyorum canım..
Bende kan grubuyla ilgili bişeylere bakılmış ama anlamadım belki dediğin duruma bakmışlardır :)
Canım testin adı indirekt coombs olarak geçiyor yani sonuç kağıdımda öyle yazıyor benim. Bak istersen, büyük ihtimal bakmışlardır. Sen kaç tüp vermiştin kanı?

İnsallah canim ama inan cok korkuyorum kalbi durdu mu atiyor mu kan keseye bulasti mi diye dusunmekten kendimi alamiyorum. Birde benimki tup bebek. Cok emek verdim cok hastanelik oldum.Allahim korusun onlari. Kalbi durdugunda sende hic belirti vermis miydi ?

Çok iyi anlıyorum seni bende aynı şeyleri yaşadım cnm iki tüp bebek bir amelyt geçirdim ve 4 senelik evliyim ama hep hastanelerdeydim ağrılarımdan dolayı çok yattım hala korkyrm bnde inşllah sağ salim kucagmza alırız evet cnm kanamam olmuştu kırmızı önce agrm oldu snra kan gelmişti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…