2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Merhaba. Ben de kaza ile hamile kaldım, ve bu sebeple aranızdayım. 1 oğlum var Allah bağışlasın , Arden. 6 haziran 2017 doğumlu. Şimdi minik susamı bekliyoruz. İstanbul’dan yazıyorum sizlere
Merhaba canım hoşgeldin Bence gayet güzel ikiz gibi büyürler Allah yardımcı olur hayırlısıyla. Konuda da birçok arkadaşımız var sizin gibi. Hayırlı olsun diyorum

Valla cnm hemsireyle konustum simdi. Agrim var igne olayim mi kanama olursa diye cok korkuyorum dedim. O da kendi doktoruma sormus kanama olursa vurdursun demis. Aklim almiyor. Bana yuksek dusuk riskin var iceride yogun kanama alani var dedi ama igne olma kanaman olursa ol diyor. Onlemini almayip kanama olunca igne olsam ne isime yarayacak onemli olan kanamayi yok etmek anlamadim ben bu isi

Canım kuru kayısı ve incir her sabah kahvaltıdan önce ve akşam yiyorum, ama artık vücudum onlara karşı bağışıklık kazandı sanırım etki etmemeye başladı :)
Bı öneride benden kayısıyı akşamdan 1 bardak suya koy sabah suyu iç kayısıyı ye faydasını belki böyle gorursun, 3 4 gün tekrarla inşaallah şifa olur

Cnm ben doktor değilim ama ben iki düşük yaptığım, iki tüp bebek denedikten sonra doğal yolla gebe kaldım ve hiç bir sorun olmadığı halde Protestan kullandırdı doktorum bana 10 gün 2 sabah 2 akşam kullandım.
Sende problem olduğu halde böyle demesi biraz tuhafıma gitti açıkçası.
Tedbiri elden bırakma.
İnşallah bebeğin sımsıkı tutunmusdur diye dua ediyorum.

Allah razi olsun canim amin insallah Rabbim herkesin kucagini saglikli bebeklerle doldursun insallah.
Benimde cok tuhafima gitti. Bir doktor diyor ki bir igne yetmez nasil baska igne de yazmaz diyor digeri diyor ki kanama olursa vurdur. Gercekten ne yapacagimi sasirdim. İyimser dusunup kan degerimde bir sorun var da acaba ondan mi vurulmami istemiyor diyecegim bilmiyorum sadece Aptt basta normaldi simdi biraz yukselmis 45 olmus. Bu ignenin herhangi bir zarari var mi ? Doktor bana kendinisi dusuk ihtimalin yuksek diyor ama igne vurdurmuyor anlamadim gitti bu isi. Kafam cok karisik Allahim sonumuzu hayir getirsin

Benim gibi kan pıhtı sorunu olan kişilerde aptt olması gereken değerden 1.5/2 kat fazla olması isteniyor.
Kan pıhtı sorunun yoksa bilemeyeceğim.
Ama bu igneler kanama olmasın diye vuruluyor düşük tehlikesi olanlarda.
Kanama olduktan sonra ol demesi saçma değil mi sence de...

Evet cnm en sacma yeri de burasi zaten. Kanaman olursa yaptirirsin diyor. Kan pihti sorunum var mi bilmiyorum. İlk yaptirdigim kanda APTT 30 du normaldi simdi 45 cikmis referans ust degeri 36 ydi. Neden yukseldi anlamadim. Kanama zaten iceride mevcut kendin de biliyorsun illa disariya kanayip hamile insani telasa mi sokmak istiyorsun gercekten cok uzuldum Yarin vurulacagim digerini de riske atamam Saol cnm cevabin icin

Dinlene dinlene yapmak en güzeli ya oda oda gidiyorum her odaya geçerken mola veriyorum Ama en zoru ütü yapmak olacak zaten nefret ediyorum bir de nevresimler falan işim iş :)
Oturarak yapmayı dene, ben de hamileliği öğrendiğimden beri ütü yapmadım daha annem evde diye bakalım gidince ne olacak

@BellaCiao kanadali35
Kızlar ben a +, eşim ab-
Ben sizin dediklerimiz konusunda pek bilgili değilim.
Benim gidip baktırmam gerekli mi?
Seninle ve eslerimizin kan grubu ayni kizim ab+ oldu. :) Bahsettigimiz kan uyusmazligi degil farkli bisey bende kan uyusmazligi yok mesala,sen kafana takma bi de bu eklenmesin :) ,poztivligine de hayranim bu arada boyle devam

Benim gibi her belirtiyi yaşayan var mı merak ediyorum.
Bir gün iştahım yokken diğer gün sürekli açım..
Bulantım varken başka gün hiç olmuyor.
Bazı günler sürekli uyuyorum bazı günler enerji patlaması oluyor.
Bakıyorum 1 gün çok duygusalım bir gün çok sinirliyim diğer gün pamuk gibiyim adete polyanna.
Birgün sadece tatlı yiyip diğer gün tatlıdan tiksiniyorum?
Koku hassasiyetim azalıp çoğalıyor mesela. Aklınıza gelebilecek herşey hergün farklı yetişemiyorum kendime. Ne isteyip ne istemediğimi bilemiyorum Daha eminim şuan aklıma gelmeyen çok şey vardır :)
Mutfak harici bütün işimi bitirdim, çorba yapmıştım yanına salata tamamdır eşim 12de geliyor zaten
Bu arada en başından beri tek değişmeyen belirtim göğüs hassiyeti ve bel ağrısı.

Ben de böyleyim canım. Bulantım hiç yoktu ama aşırı iştahlı değildim. Dün ve önceki 2 gün feci şekilde mide yanması hafif bulantı vardı bugün aksine sürekli bişeyler yemek istiyordum. Son yarım saattir de tekrar bulantı başladı :) düne kadar tatlı isteği sıfırdı şimdi kakaolu çikolatalı şeyler yemeye başladım göğüs hassasiyeti gece artıyor sabah ilk kalktığımda neredeyse sıfıra iniyor akşama doğru tekrar başlıyor ne olacağı hiç belli olmuyor yani çok değişken

Merhaba

Gecen hafta doktora gittik 8+0 daydik ama malesef bebegimizi doktor göremedi daha sonra baska yontemlerle bakildiginda bebegimin 6+2 de kaldigin buyumedigini soylediler kalp atisini da duymadilar baska bir doktora gittik oda ayni seyleri soyledi bir hafta sonra kurtaj islemlerini yapacaklarini soylediler sali gunu bebegimle vedalasicam sizlerden dua bekliyorum ve nisan annelerinden ayriliyorum....

Hepinizin saglikli sihhatli hamileliginiz ve bebekleriniz olsun insallah....

Çok üzüldüm gerçekten, hayırlısı böyleymiş Rabbim en kısa ve en doğru zamanda hayırlısıyla sağlıklı bir bebek nasip etsin inşallah..

Çok geçmiş olsun canım Allah en kısa zamanda sağlıklı gebelikler nasip eder ve bebişin çok bekletmeden gelir inşallah

Seninle ve eslerimizin kan grubu ayni kizim ab+ oldu. :) Bahsettigimiz kan uyusmazligi degil farkli bisey bende kan uyusmazligi yok mesala,sen kafana takma bi de bu eklenmesin :) ,poztivligine de hayranim bu arada boyle devam
Saolsın cnm.
Eşimde diyor maaşallah kahkahalarını hiç bırakmadın.
Aman napim be canım, mecbur damarlarımla ve kanımla iyi geçinip yaşayacağız. Arada seviyorum damarlarımı felan eşim gülüyor. :):):):):)

Demek ki normalmiş o zaman Şaşırtıyordu çünkü bu kadar nasıl değişebilir diye ama hormonlar işte herşey mümkünmüş demek ki.

Rabbim sana tez vakitte hayırlı uğurlu evlatlar nasip eylesin.
Sınav dünyası cnm benim, Rabbimizden istemesini bildikten sonra en güzelini verecek emin ol.
Dualarımız seninle.

Demek ki normalmiş o zaman Şaşırtıyordu çünkü bu kadar nasıl değişebilir diye ama hormonlar işte herşey mümkünmüş demek ki.
Ben de göğüs ağrım hafifleyince panikle anneme söyledim bazen gelir bazen gider belirtiler dedi o da :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…