2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Çok doğru canım stres herşeyin başı
bunun tadını çıkartmam lazım ilk önce :)
2.de hiç bekletmez inşallah

Neden alttan muayene oldun canım merak ettim

Bu arada gözünaydın sağlıklı bi hamilelik olur inşallah
Teşekkürler canım hepimizin inşallah :) karından net göremiyorum dedi vajinal bakayim ben en net o şekilde görürüm dedi ben de aletler mi eski dedim ?yok dedi... şansıma son model yenilenmiş.. yoksa özele gidecektim.

Sonra korktum ama ben şimdi neden göremedik ki dedim , boş gebelik olabilir dedi bir şeyler saçmaladı o an çok kötü oldum yani sinirden hatırlayamıyorum.

henüz özelde doktor araştırdığımdam üniversite hastanesine gittim mecburen o cihazı koymasıyla ekranda gördüm ya nasıl bir oh çektim anlatamam....

Bebeğimin kalbi attıkça kese de hareketleniyor neyseki şükür rahatladım.

Ama işin özeti şuydu ki ; keseyi görmeye gittiğimizde o kadar iyi bir doktorla karşılastım ki yavaşca güzelce keseyi aradı buldu bu kadın üşendi resmen kolaylarına geliyor aldığı parayı hak ettiğini düşünmüyorum.

Ayy ne güzel :) çok farklı bir duygu anlatamıyorum kalp atışını duysaydım hüngür hüngür ağlardım heralde ...

normalde sata göre 8 haftalık ama ultrasonda 7+5 regl döngüm çok düzenli olmadığı için 35 günde oluyor genelde onu da söyledim ona göre normal dedi kan testleri idrar verdim tansiyonumu ölçtüler

Bilmez miyim canım ben gece uyuyamadım :) karından göremedi tam bence üşendi keseyi aramaya neyseki vajinalda gördüm ekranda zaten çok az içine sokuyor yarım santim gibi aksi durumda anneye sakıncası olduğunu sanmıyorum canım.

İnşallah sende duyarsın ya da ekranda görürsün güzel haberlerini bekliyorum yaz mutlaka

Haklisin canim. Peki alttan baktirmak kotu mu? Yani bebek icin.
Alttan baktırma halk inanışında kötü canım doktorlar kötü olsa neden baksın ki.
Tüp bebekle hamile kaldım canım ben tüpü yapan doktor kontrolüne kadar başka doktora gittim bi kaç defa.
Tüp doktorum direk ilk muayenede hiç üstten bakmadan alttan baktı içeriyi net görmek kanama alanı falan var mı bakmak için.
Bide benim rahim arka tarafta canım o yüzden alttan baktı

Anladım canım ama sakın bi daha alttan muayene olma, ben hep özele gittim hamilelik boyunca öyle alttan bakma olmadı çünkü riskli bi durum Allah korusun

Aşerme değil ama tatlı görmek istemiyorum. Midem bulandıkça tuzlu limon yiyorum en iyi o bastırıyor..
Benimde tatlı göresi yanım yok canım hamile kalmadan önce çok severdim şimdi
Limonu tuzsuz bile yiyom çok seviyom ama tuzlu daha bi güzel oluyo ayy ağzım sulandı

Ayy benim de canım hiç tatlı görmek istemiyor hep tuzlu ekşi şeyler istiyorum az önce ben de elmaya tuz atıp yedi :)
Elmaya tuz iyi fikirmiş :) beğendim :))
Ayy dikkat et canm benim ilk gebelikte alttan bakmisti bisi olmadydi sukur
Yok canım alttan muayene aksinr bir çok şeyi öngörmek açısından daha net sonuç veriyormuş ztn.
Dikkat ediyorum bakalım. Hayırlısı hepimiz için.

Anladım canım ama sakın bi daha alttan muayene olma, ben hep özele gittim hamilelik boyunca öyle alttan bakma olmadı çünkü riskli bi durum Allah korusun
Canım ben bu konuyu araştırdım çok ...youtube da bir sürü hekim profesor videoları da izledim keza ailemden de duyduklarım vajinal ultrasonun bir sakıncası olmadığı yönünde ( düşük ve kanama vs ya da bir şey olmadığı sürece)

Yarım santim bile sokmuyor sadece baş kısmında tuttu o da ne gibi bir zarar verebilir ki?

Zaten düşeceği varsa her şekilde düşüyor allah korusun.

Olabilir canım her doktora da güven olmuyor haklısın. Ben de bayram nedeniyle bir türlü asıl gitmek istediğim doktora gidememiştim sonunda pazartesi gideceğim bakalım sonuçları mutlaka paylaşırım. Cevabın için teşekkür ederim :)

Evet canım dünyanın en güzel sesi ben mutluluktan güldüm kalp atışları dahada hızlandı miniğimin
Bendende bir sürü test aldılar yavruma kan kalmadı diyorum eşime gülüyo

Sen yine de baktırma canım
Göbişini göster

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…