Aşılama 2019 Eylül Aşılamacıları

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Bilemiyorum benim bildigim en fazla 5 en az 2 gun olmasi lazim diye biliyorum ama sen bugun bence girme iliskiye
YOk canim yarin sabah aşılamam var iliskiye girmem zaten . Çatlatma iğnesinden önce iliskiye girmiş hep millet onu sormak istedim :)

Olabilir her yerin kendine gore bi yontemi olabilir bizim bu abla var ayni gün asilama olduk oda catlatma ignesinin oldugu gun girdi iliskiye bidaha girmedi
Sen ne zaman asilama oldun canim . Bana doktorum asilama olduğu gün birliktelik olucak dedi

Insallah canim sali günü kan vermem lazim adet olmazsam da beklicem o güne kadar
Aşılamanın 6.günündeyseniz adetiniz yarın olmaz ki. Ovülasyondan 2 hafta sonra adet olunur. Aşılamanın üzerinden 10 gün geçmeden yaptığınız test sizi yanıltabilir. İlaçların etkisi 10 güne kadar sürüyor çünkü.

Aşılamanın 6.günündeyseniz adetiniz yarın olmaz ki. Ovülasyondan 2 hafta sonra adet olunur. Aşılamanın üzerinden 10 gün geçmeden yaptığınız test sizi yanıltabilir. İlaçların etkisi 10 güne kadar sürüyor çünkü.
Canim benim yumurtam gec büyüdü 23. Gun buyudu adetime 6 gun kala asilama oldum duzenlu her ay oluyorum hemsire de hamileysen adet olmazsin dedi ama ilaclardan dolayi guvenemiyorum bu yuzden sali gunu kendi kontrolum var sonuca bakacaklar o güne kadar test yapmicam insallah

Canim benim yumurtam gec büyüdü 23. Gun buyudu adetime 6 gun kala asilama oldum duzenlu her ay oluyorum hemsire de hamileysen adet olmazsin dedi ama ilaclardan dolayi guvenemiyorum bu yuzden sali gunu kendi kontrolum var sonuca bakacaklar o güne kadar test yapmicam insallah
Daha once aşılama yaptirdin mi bilmiyorum ama yumurta ne zaman buyurse asilamayi o zaman yapiyolar

Daha once aşılama yaptirdin mi bilmiyorum ama yumurta ne zaman buyurse asilamayi o zaman yapiyolar
İlk aşılamam ama yumurta 15-22mm büyüklüğüne geldiğinde aşılama yapıyorlar. Bir şey yapıyorsam fazlasıyla araştırırım. Amacım sizi üzmek yada size karşı bilmişlik yapmak değil. Çok hassas bir dönemdeyiz zaten. Sadece bilgi vermek amaçlı söylüyorum. Yumurta ister erken büyüsün ister geç fark etmiyor ovülasyon yani yumurtanın çatlaması gerçekleştikten 2 hafta sonra adet başlar. Aşılamada ovülasyona denk gelir. O yüzden dedim. 28 günde adet olan birinin yumurtası daha çabuk büyüyordur 30 günde adet olan birinin ise daha geç. Yumurtanın büyüme süresi adeti belirlemez çatlama günü adeti belirler.

İlk aşılamam ama yumurta 15-22mm büyüklüğüne geldiğinde aşılama yapıyorlar. Bir şey yapıyorsam fazlasıyla araştırırım. Amacım sizi üzmek yada size karşı bilmişlik yapmak değil. Çok hassas bir dönemdeyiz zaten. Sadece bilgi vermek amaçlı söylüyorum. Yumurta ister erken büyüsün ister geç fark etmiyor ovülasyon yani yumurtanın çatlaması gerçekleştikten 2 hafta sonra adet başlar. Aşılamada ovülasyona denk gelir. O yüzden dedim. 28 günde adet olan birinin yumurtası daha çabuk büyüyordur 30 günde adet olan birinin ise daha geç. Yumurtanın büyüme süresi adeti belirlemez çatlama günü adeti belirler.
Canim bunlari ben biliyorum ama adettin 14 15ngunu buyumesi gereken yumurtam buyumedi adet gunum ilaclardan dolayi gecikmez ise gecikmezmis hemsire soyledi banada

Geç yumurtlama nedir?
Adet süreci 28 günde bir olan kadının, yumurtlaması gecikirse, adeti de gecikir. Adet kanaması, yumurtlama gerçekleştiği taktirde oluşur. Yumurtlama gerçekleştikten 14 gün sonra ise adet kanaması başlar. Adetleri hep düzenli olan kadının adeti, geç başlarsa o ay geç yumurtlama olduğu düşünülebilir. Prof. Dr Bülent Tıraş.

Topikler karışıyor :KK49:
Canim ağrım yok sadece arada kasıklarım hassaslasiyor
Zaman gecmiyo ya , yarini bi atlatsam başka bisey istemem . Çok kötü grip oldum bide yatak döşek oldum bu halde nasıl aşılama olucam bende bilmiyorum

Zaman gecmiyo ya , yarini bi atlatsam başka bisey istemem . Çok kötü grip oldum bide yatak döşek oldum bu halde nasıl aşılama olucam bende bilmiyorum
Of of tamda rast gelmiş ya
Çabuk geçer ins ilaç kullanma dicem de çok kötüysen bir sor doktora istersen

X