Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Napıyosun Abla senin kasılmaların ne durumda biraz vardı galiba, magnezyum falan alıyomusun naısl gidiyo
sağol canım daha iyiyim arada oluyor cuma sık oldu korktum normal olduğunu bilsem de.. yattım dinlendim geçti..
benim dr 1 tane demişti günde.. iki güne bir falan alıyorum çok düzenli aldığım söylenemez:) sen nasılsın nasıl gidiyor kuzu? bebiş de iyidir inşallahh..

• Beğen
Reactions: H E
Merhaba herkese
Salı günü kontrolum vardı
İkili test de yaptırdım.cok şükür ölçümler iyi çıktı
Kan sonucu 10 gün sonra çıkacak
Cinsiyetle ilgili tahmininiz var mı dedim ?daha erken bir dahaki sefer söylerim dedi
3 hafta sonra cagirdi tekrar
Bu arada deli gibi gazim oluyor özellikle akşam beste başlıyor yatana kadar da geçmiyor kafayı yicem :KK43:

Bu da benim minik 🙂
IMG_20191112_171247.jpg

Bu arada yoga ve pilates yapan var mı içinizde ?yapıyorsanız profesyonel bir yere mi gidiyorsunuz ?evde kendi imkanlarınızla mi yapıyorsunuz ?kaçıncı ay başladınız ?ilk hamileligimde yapmadım ama bunda yapayım diyorum 🙂

Kesinlikle

Kesinlkle kafası ve senin çayın uygunsa 4 4.5 kg yu bile çok rahat doğuruyolar. Benim hem çatım çok dardı hemde oğlanın kafası büyük diye mecburdu. Şu an mesela kızın kafası falan Herşey normal ilerliyor, belki çok fazla kg almazsa kafası benim çatım uygun olursa normal de olabilir yani hiç belli olmaz.
ah mariam anlatamıyorum bu kıza :KK70: sanıyor ki vücudu da ıkınarak çıkaracak😂 kafası çıktıktan sonrası 5 saniye. Brrk Brrk

sağol canım daha iyiyim arada oluyor cuma sık oldu korktum normal olduğunu bilsem de.. yattım dinlendim geçti..
benim dr 1 tane demişti günde.. iki güne bir falan alıyorum çok düzenli aldığım söylenemez:) sen nasılsın nasıl gidiyor kuzu? bebiş de iyidir inşallahh..
Bende günde 2 aldım başlarda şimdi günde 1 e düşürdüm baya azaldı bazen hiç olmuyor bazen de yorulunca günde 1 2 oluyor. Çok şükür bebiş iyi teyzesi 😍 en son gittiğimizde tontikleşmeye başlamıştı yanaklar falan dolmuştu ağzını açıp kapatıp duruyordu yemek arıyodu sanki 🤣🤣benim çok tansiyonum düşüyo yaa normal dedi Dr ama bu aylarda artık ben anlamıyorum sürekli başım dönüyo, sürekli ayran tuzlu şeyler yiyip içiyorum 2 saat aç kalırsam bayılcak gibi oluyorum. Çok şükür onun dışında iyiyim yaa

ah mariam anlatamıyorum bu kıza :KK70: sanıyor ki vücudu da ıkınarak çıkaracak😂 kafası çıktıktan sonrası 5 saniye. Brrk Brrk
Ay heralde ya o sancıyı çekene kadar sadece o da kiminde 2 dk şık çok yoğun sancı olur kiminde 15 dk ama sonrasında zaten kime sorsan o sancıyı hatırlamıyor valla geçip gidiyor kafası çıktıktan sonrası yok zaten 😁 valla ben oğlumda çok istedim olmadı şimdi aslında hep diyorum kg su normal gitsin benim sancı gelsin direk normal istiyorum. 4e gelmediği sürece kafası büyük olmazsa falan normal yaparım ben kendime güveniyorum. Ama iki doğumdan da korkum yok. Bebek seçecek nasıl geleceğini. Allah hayırlı doğumlar versin bizlerde sizler gibi doğuralım da rahatlayalım 🤣🤣🙈

Bu arada yoga ve pilates yapan var mı içinizde ?yapıyorsanız profesyonel bir yere mi gidiyorsunuz ?evde kendi imkanlarınızla mi yapıyorsunuz ?kaçıncı ay başladınız ?ilk hamileligimde yapmadım ama bunda yapayım diyorum 🙂
Ben oğlumda pilates yaptım 16.haftadan 40 a kadar. Squat çok yapardım millet son hafta Squat yaptı çatır çatır normal doğurmuştur ben 5 ay yaptım 1 cm açılma olmadı o kadar spor yürüyüş aquata 🙈🤣🤣bak bunda hiçbiely yapmıyorum 3 ay düşük riski vardı, sonra bulantılar falan sonra kasılmalar başladı aylardır yürüyüş yasak yani. Dr şimdi biraz Bira yürü diyo ama tansiyonum düşüyo evde hafif gebelik egzersizi yapıyorum bazen. Gebelik pilatesi TV den açardım oğlumdayken öyle yapardım. 16.haftafan sonra yapabilirsin canım

Ben oğlumda pilates yaptım 16.haftadan 40 a kadar. Squat çok yapardım millet son hafta Squat yaptı çatır çatır normal doğurmuştur ben 5 ay yaptım 1 cm açılma olmadı o kadar spor yürüyüş aquata 🙈🤣🤣bak bunda hiçbiely yapmıyorum 3 ay düşük riski vardı, sonra bulantılar falan sonra kasılmalar başladı aylardır yürüyüş yasak yani. Dr şimdi biraz Bira yürü diyo ama tansiyonum düşüyo evde hafif gebelik egzersizi yapıyorum bazen. Gebelik pilatesi TV den açardım oğlumdayken öyle yapardım. 16.haftafan sonra yapabilirsin canım
Ben de çok yürüyüş yaptım ilkinde
Ama haftam dolduğu halde ne sancı, ne su..
Bilmiyorum bunda nasıl olacak
Dediğin gibi ben de basliyim evde yapmaya 1 ay sonra☺️

Ben de çok yürüyüş yaptım ilkinde
Ama haftam dolduğu halde ne sancı, ne su..
Bilmiyorum bunda nasıl olacak
Dediğin gibi ben de basliyim evde yapmaya 1 ay sonra☺
Dr a sor öyle yap canım bir sıkıntın olmaz inşallah Dr izin verirse başla. Valla bunda hem halim yok oğlanın evin peşimde koşmaktan. Yürüyüş yapayım diyorum halim kalmıyo akşam oldumu sadece biraz uzanıp dinlenmek istiyorum

Ay heralde ya o sancıyı çekene kadar sadece o da kiminde 2 dk şık çok yoğun sancı olur kiminde 15 dk ama sonrasında zaten kime sorsan o sancıyı hatırlamıyor valla geçip gidiyor kafası çıktıktan sonrası yok zaten 😁 valla ben oğlumda çok istedim olmadı şimdi aslında hep diyorum kg su normal gitsin benim sancı gelsin direk normal istiyorum. 4e gelmediği sürece kafası büyük olmazsa falan normal yaparım ben kendime güveniyorum. Ama iki doğumdan da korkum yok. Bebek seçecek nasıl geleceğini. Allah hayırlı doğumlar versin bizlerde sizler gibi doğuralım da rahatlayalım 🤣🤣🙈
inşallah sağlıkla kavuşursunuz hepiniz🥰

Canım bir şey söylüyor mu doktorlar ne zaman cikacagiylw ilgili ?
Hayır şuan için belirli bir gün. Şuan ağızdan solunum sağlıyorlar değerleri düşünce burundan deneyecekler sonra normal solunum takibi yapılacak muhtemel bir hafta daha yatacak tabi herşey hızlı olup 4-5 güne de çıkabilir

X