Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım benım tamamalayıcı sağlık sigortam var ücretsiz benım doğum .
Ama ben geçenlerde merağımdan sormuştum. 3500 normal 4000 sezeryan epidural istenilirse +600 tl imiş .
Suıt oda falan istersen artı ücretler oluyor .
Birde şu var fiyatkar bütün medicalparklarda aynı değil . Ben GOP Medicalparka gidiyorum
Aaaa acaba bütün medical lermi 4000 çok iyi valla olsa olsa 5000 de iyi 🙈 bizim hastane kesin zorunlu sezeryan 5000 6000 den başlar bu sene. Pendik medical ne kadardır acaba doğum fiyatı sordum Bi kere vermediler tel de.. Bir daha sormak laızm aslında.

Maria26 Maria26 gözün aydın kuzummm herşeyin yolunda olmasına cok sevindimm.
inşallah şu bantta bir sıkıntı çıkarmadan kucagına alırsın kızçeni :)
benmide detaylım yarın çok heyecanlıyım :rolleyes::rolleyes:
Ayy çok heyecanlı seninde şu an 🙏😍
Valla benimki bant değil bu ayrıntılı bakan Dr bant değil bu çok fazla gebelik geçirenler başlarda kanamalı geçirenlerde kese anomalisi oluyor dedi. Kese hasarlanmış orada Bi perde olmuş yani köşede. Şu an bebekte hiç sıkıntı yok sadece plesantanın. Takibini yaptır güzelce sıkı takip olsun yani dedi.

Selam kızlar, biz gittik ayrıntılıya sabah, ordan annemlere geldim yazamadım.
Çok şükür bebekte hiç sıkıntı yok 3.aydan beri de hala kız kesinleşmiş oldu çok şükür 🙏🙈
Bebekte sıkıntı yok ama baştan beri olan amniyotik bant sıkıntılı gibi dedi, plesanta ona çok yakın, bebekte gelişim geriliği olabilir dedi, ama şimdiye kadar hep 3 5 7 gün öndeydi gelişimi hala öyle 3 4 gün kadar önde gelişimi boyu uzun dedi, yani bundan sonra sıkı takip yapılsın gelişim geriliği olursa sezeryan tarihini erkene alır Dr un dedi. He bir de 1 aydır ara ara kasılmalar vardı son 1 haftadır çok yordum kendimi sıklaştı, hem ev işleri hem oğlan çok yoruldum, beslenmeye de pek dikkat edemiyorum, ultrason esnasında 2 3 kez oldu ama ben çok gerildim stres yaptım diye, kasılmalarını gördüm Dr una da bilgi ver bende dosyaya yazıyorum dedi. Yani bebekte hiçbi sıkıntı yok, sadece şu amniyotik bant doğuma kadar takibe devammış, aslında bebekle alakası yok bantta değil ama plesanta tam onun üstünde olduğu için tedbirli olsun Dr un dedi. Bir de bu kasılmalar erken doğumu tetikleyebilirmiş Allah korusun. 🙏 Serviks rahim ağzı uzunluğu çok iyiymiş ama kasılmalar tehlikeli kendimi yorma dinlen stres yapma dedi bakalım elimden geldiğince dinlenmeye çalışıcam artık bu kadar yormicam kendimi.
Bu da bizim uyuyan güzelimiz 😍😍🙏🙏🙏Eki Görüntüle 2540352

Oh maşallah abla inşallah bi sorun çıkmadan alırsın kucağına 😊

Aaaa acaba bütün medical lermi 4000 çok iyi valla olsa olsa 5000 de iyi 🙈 bizim hastane kesin zorunlu sezeryan 5000 6000 den başlar bu sene. Pendik medical ne kadardır acaba doğum fiyatı sordum Bi kere vermediler tel de.. Bir daha sormak laızm aslında.
Hiç bilmşyorum kuzum valla muayeneye gittiğinde sorarbılırsın . Ben öyle yapmıştım.
Ama bütün medicaller aynı fiyat değil onu bılıyorum

Oh maşallah abla inşallah bi sorun çıkmadan alırsın kucağına 😊
İnşallah kuzum ilaç bağımlısı oldum bu kız çok nazlı olacak 🙈 oğlumda vitamin bile içmedim yerimde duramazdın hep hareket hali, bunda yürüyüş yok, merdiven 1 kat çıksam nefes nefese karnım kasılıyo aşırı yoruluyorum. Valla anlamadım. Dr progestam, magnezyum başlarız demişti onlara da başlarsam 7 kutu ilaca çıkacak ilaçlar 🙈🙈🙈 Allahım sağlıkla alayım kucağıma içerim ama ilaçlardan midem bulanıyo artık 😑

pendik medicalparkıda 4200 müş sanırım cbir arkadaşın eşi oraya gidiyor iş yerinden ona sordum. Ben pendik yüzyıla gidiyorum orasının kadın doğum bölümü gayet güzel görünüyor orda yapcam büyük ihtimalle bu seneki normal doğum 2500 sezeryan 3500 gibi bir şeydi ama benim doğum şubata denk geleceğinden yılbaşında fiyatlar yenilenecekmiş

pendik medicalparkıda 4200 müş sanırım cbir arkadaşın eşi oraya gidiyor iş yerinden ona sordum. Ben pendik yüzyıla gidiyorum orasının kadın doğum bölümü gayet güzel görünüyor orda yapcam büyük ihtimalle bu seneki normal doğum 2500 sezeryan 3500 gibi bir şeydi ama benim doğum şubata denk geleceğinden yılbaşında fiyatlar yenilenecekmiş
Yaaa, ay 4200 çok iyi ama acaba kendi hastalarına falan olma fiyat mı, acaba Dr u değiştirip oraya mı geçsem yaa orda da Bi Dr um var gerçi tanıdık gitsem ona devam edebilirim. Aslında başta 1 kere gidip onu bırakıp başka yere geçmiştim ayıp oldu 🙈 ay şimdi değiştirsem bu Dr a ayıp olacak, ne biliyim bilemedim napsam acaba. Ben en iyisi bugün Bi fiyat alayım kendi hastanemden bide medical den de, 1000 lira bile fark olsa giderim medical e ya napim.

Emsey de 5000 miş zorunlu sezeryan, muayeneye oraya gittiğimiz için iskonto falan belki biraz indirim olurmuş bakalım yüzyüze konuşup net fiyat alalım olmazsa devam ederim buraya bende Dr umu seviyorum oğlumda orda doğdu herşeyi biliyorum diye değiştirmek de istemiyorum bakalım

Merhaba herkese

İlk hamileligimde bulantı nedir bilmezdim
Bunda olacak gibi :KK43:
Zor kahvaltı yapıyorum
Sabah 6:30/7 :00 arası yapmış olmam lazım okula yetişmek için
Puff,...ne zormuş valla :KK43:

• Beğen
Reactions: H E
uzun zamandır girmiyordum kadinlar kulubune bir bakayım dedim topiğe😊doğum yapanlar yeni hamileler ne guzel haberler...Ben artık çocuk düsunmuyorum alıştim çocuksuzluğa çocuk dahi gördügum zaman bir şey hissetmiyorum artik.oglumla 1 bucuk ay dolu dolu gecirdim simdi babasinin yaninda bir dahaki yaz tatilini bekliyorum artik :KK43:

Ardnlina Ardnlina canım kavusmaniz hayırlı olsun ♥ çok sevindim adına,artık nihayet mucizen kucağında..Doğum hikayeni yaşadıklarını anlattın mi bilmiyorum ama siteye girmisken,kutlamak istedim seni 😍
Çok çok teşekkür ederim Rabbim bu duyguları herkese yaşatsın inşallah🤲🏻🤲🏻 Pek fırsat bulup anlatamadım şimdi anlatayım😊
Normalde 27 eylülde yapılacaktı sezeryan ama ayaklarımda fazla şişme meydana gelince 26 sına aldık. Sabah 7.30 da hastaneye giriş yaptık saat 9.20 gibi de beni ameliyatta aldılar spinal istedim. Anestezi uzamanı çok iyi biriydi bana iğneyi vurduklarında biraz kötü oldum o anda cesaret iğnesi dedikleri iğneyi vurdular uyuşma olduktan sonra sonta yı taktılar. Ve 9.30 da bebeğin sesini duydum çok çok ağlıyordu yaaa😍 20 dk falan da benim işim bitti ve odaya aldılar çok şükür ameliyatta acı yaşamadım geldiğimde bebeğim odadaydı emzirdim tarifsiz duygular yaşıyorsun o an😍😍15.30 da ayağa kaldırdılar yavaş yavaş dolaştım bir gece kaldık hastaneden sabah 8 de taburcu oldum eve gelip direk duş aldım çok şükür bir sıkıntı yaşamadık🤲🏻🙏🏻 Kızlar sezeryan olursanız sakın korkmayın korkacak hiçbirşey yok Allah kolay geçirsin inşallah🤲🏻🤲🏻

İnşallah kuzum ilaç bağımlısı oldum bu kız çok nazlı olacak 🙈 oğlumda vitamin bile içmedim yerimde duramazdın hep hareket hali, bunda yürüyüş yok, merdiven 1 kat çıksam nefes nefese karnım kasılıyo aşırı yoruluyorum. Valla anlamadım. Dr progestam, magnezyum başlarız demişti onlara da başlarsam 7 kutu ilaca çıkacak ilaçlar 🙈🙈🙈 Allahım sağlıkla alayım kucağıma içerim ama ilaçlardan midem bulanıyo artık 😑

Ay iyi iciyorsun abla ya ben içemem heralde inşallah sağlıcakla gelsin sipada geçer hepsi ❤

Merhaba herkese

İlk hamileligimde bulantı nedir bilmezdim
Bunda olacak gibi :KK43:
Zor kahvaltı yapıyorum
Sabah 6:30/7 :00 arası yapmış olmam lazım okula yetişmek için
Puff,...ne zormuş valla :KK43:
İnşallah benim gibi olmazsın canım çok zor hep derler ikinci gebelik daha rahat nerde eee. Oğlanda 11 haftada bitmişti, bu defa kız çok zorladı 🙈 11 12 haftaya kadar kanamalı lekelenmeler, 17.haftaya kadar berbat bulantılar 🙄
Oh çok şükür bitti dedimşimdide kasılmalar...
İlaç kutularımm arttıkça artıyor, Dr progestan tekrar başlattı eğer 2 3 gün azalma olmazsa gel dedi nst bakacak heralde. Ama o kadar çok yok dinlendim geçti azaldı gibi, bir de magnezyum verecek galiba Allah yardım etsin hayırlısıyla sağlıkla alalım kucağımıza 🙏🙏🙏🙏

Ay iyi iciyorsun abla ya ben içemem heralde inşallah sağlıcakla gelsin sipada geçer hepsi ❤
Valla sıkıldım inan zorla içiyorum. Sabah aç karnına kan ilacı, kahvaltı sonrası aspirin d vitamini, yatarken de 2 tane vitamin 🙄 şimdi yatarken progestan başladık yine olmazsa doğuma kadar devammış, fitil progestan, birde magnezyum alıcam 🙈 bu kız çok yordu beni yaa oğlanda sporlar yürüyüşler evde oturmazdım 🙈 markete gidecek halim yok şimdi 🙈 Dr yasakladı yürüyüşü zaten, bol su iç dinlen dedi

Kızlar bugün detaylı ultrasona girdim. Tüm organları normal dedi. 390 gram 24.5 santimmiş. Gelişimi iyi mi. Sizlerde nasıl
İyi canım bizde 22+0da gittik 510 gram dedi galiba, 32 cm falan çıktı bizim sadece boyu uzun olucak dedi. Gelişimleri iyi olsun da sağlıkla doüsunalr bu haftalarda sonra kg alırlar artık hızla

İyi canım bizde 22+0da gittik 510 gram dedi galiba, 32 cm falan çıktı bizim sadece boyu uzun olucak dedi. Gelişimleri iyi olsun da sağlıkla doüsunalr bu haftalarda sonra kg alırlar artık hızla
Bende zayıf mı acaba diye derde girdim. 21+3 benim de bugün

Bende zayıf mı acaba diye derde girdim. 21+3 benim de bugün
Yoo gaytt iyi bence haftada 50-100 gram alıyorlar galiba bu haftalarda. Bizimki 3 4 gün falan önde dşye 510 çıkmıştır sizinde normal yani hiç strese gerek yok zaten şimdi hızla kg alacaklar 🙏

X