Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
anne yanı olarak bende bunlardan istiyorum :)
ama odasına beşik almıcam kuzenimin 1 yaşındayken oğlu kalkıp sarkmaya başladı beşikten o yüzden değiştiriyo şimdi.
odasına montessori tarzı yatak alıcam 6-7 aylıkken başlar orda yatmaya allah kısmet ederse tabi :)

odası boş onu bekliyo zaten :KK70:

bende odasını yapmayı heves ettiğim için birde 6 aydan sora ayırmayı düşünüyorum oyüzden beşiğide olsun istedim 1,5 yaşı çıkarsın yeter ama bu beşiklerde canım boyu ayarlanabiliyor 1 yaşındaki bebeğin o korkulukları çıkması pek olası değil eğer yatağı yüksekte ayarlıysa ordan kalkması tabi mümkün

bende odasını yapmayı heves ettiğim için birde 6 aydan sora ayırmayı düşünüyorum oyüzden beşiğide olsun istedim 1,5 yaşı çıkarsın yeter ama bu beşiklerde canım boyu ayarlanabiliyor 1 yaşındaki bebeğin o korkulukları çıkması pek olası değil eğer yatağı yüksekte ayarlıysa ordan kalkması tabi mümkün
valla kuzeniminki hangi model bilmiyorum ama bayaa uzanıyo bizim sıpa düşcek gibi :KK70:

Benimki 26.haftada 34 cmdi.Normale göre uzun sayılırız bizim kızdan da aynı performansı bekliyorum ya😅
Ters olduğu için derken baş aşağıda mi yukarıda mı canım? Eğer yukardaysa yavaş yavaş hazırlık yapıyordur aşağıya dönebilmek için 😍
Başı yukarda canım oturur pozisyonda eğer değiştirmezse pozisyonu normal doğum olamazmış🥺 Maşallah sizde uzun boylusunuz😍

Canım benim oglan 3 yaşına kadar beşikte yattı hic de dusmedi çok şükür çok da hareketli bir çocuktu bana yatamaz 9 aya kadar ancak yatar dediler ama sen zaten onun uyanış saatlerini biliyorsun sesine odaklı bir hayat oluşuyor

Kızlar ben beşik için park yatak düşünüyordumda oda içinde beşik heves ediyordum daha sora chicco nun anne yanı sallanan bu beşiklerini gördüm yanıma bundan alayım odasına da ikea sundvik beşik alayım diyorum anne yanını 2. el düşünüyorum yarı fiyatına hatta bulursam beşiğide 2. el düşünüyorum kendi evime geçince hem yaş ta alır ozmn odasını yeni tam takır yaparım diye düşünüyorum

9801201975346.jpg9873790107698.jpg

364447611_tn50_0.jpg

364447611_tn50_3.jpg
Ben park yatak aldım canım daha kullanışlı diye. Valla herşey çok pahalı alınmıyor ki

Siz şimdi konuştukça aklıma geliyor beşik alışveriş o zamanlar daha yeni evlenmişiz pek durumlar müsait değildi herşeyi kısıtlı yapabilmiştik büyüklerden yardım eden de olmadı içimde kalan ne ukteler neler var oglusuma yapmak isteyip de yapamadigim ama büyürken eğitimi olsun her türlü arayı kapattık elhamdülillah 🙏 o yüzden eğer durumlar varsa kendinizi kısıtlamayın derim içinizden neyi nasıl yapmak geliyorsa yapın gitsin

Günaydın kızlar tecrübeli anneler size birsey sormak istiyorum. Bebeğim hareket ediyor karnımda belki günde 10 defa da hareket ediyor ama hareketleri çok yavaş şiddetli hareketleri yok bu yüzden çok korkuyorum🥺 Randevum haftaya ama bugün alabilirsem bugün gidicem içim hiç rahat değil😢
Hareket alanı kısıtlandıkca onceki kadar siddetli hareket edemez fikrimce. İciniz ferah olsun

Çok hayretle geçmişe bakıyorum 😍 Burda adım adım testlerimiz, heyecanimiz, güzel haberlere ortak oluşumuz, diğer ayı bekleyiş sureclerimiz..Olmicak herhalde diye pes edislerimiz 😳 Çok şükür bugunumuze ya🙏Evet erken belli etsiin minikcigin inşallah,kuzunun haberi var mı kardeşi olacağından 😍Diğer kontrolün ne zamana 💃
Ben de evden taşındım,yenisine yerleştim derken dün bugün rahat nefes almaya başladım.Yasadigim şehirde alışveriş imkanı yok diye,liste hazırlayıp netten sipariş ediyorum 😅Yarıdan fazlası bitti inşallah canim, ama tabi daha beşik olayına hiç girmedik 😅 Doktor artık 3 haftada görmek istedi diye haftaya yine kontrol♥
Evet evet neler yaşandı kuzumm.. şükür bugüne.. sağlıkla kucağımıza alalım amiinn.. allah bekleyene de hayırlısıyla kavuştursun..
Olur tabi yavaş yavaş biter hazırlıkların.. belli bir siten var mı nerede bulursan ordan mı?

Evet evet neler yaşandı kuzumm.. şükür bugüne.. sağlıkla kucağımıza alalım amiinn.. allah bekleyene de hayırlısıyla kavuştursun..
Olur tabi yavaş yavaş biter hazırlıkların.. belli bir siten var mı nerede bulursan ordan mı?
Abla maşallah kuzuya 9 haftalık olmuş :nazar: :nazar: güzel güzel büyüsun insallah sende durumlar nasıl abla

Kıyafet,zıbın, battaniyeleri, anne&bebek cantasi gibi seyleri e bebek,cıvıl den aldım.İsimli ayrı seti uni diye başlayan bir site var,ordan yaptiricam ama süresi uzunmus diye bayram sonrasına kalicak 🙈 Küvet,fileyi hepsi buradadan.Bakim setlerini Mustela ve Dalin,göğüs kremi,göğüs kalkani vb başka bir siteden aldım.Onu da burdan yazmiyim bilindik değil diye reklam olmasın 😅 Tarak,tırnak makası,burun aspiratöru,kendime ıvir zıvır da diğer eksikler diye bayram sonrasına bıraktım ama hepsiburada olur,kargosu buraya sıkıntısız diye canım 😊 isim veremedigim siteleri de ihtiyaç halinde özel olarak diyeyim 😅
Şuan daha çok eksigim varmış gibi hissettim ama hep küçük seyler ya.Ne kadar alsakta bitmiyor sanki 🙈

Merhaba kızlar nasılsınız.?
Aniden mide bulantısı yaşayıp çıkarıp sonrasında hamile olduğunu öğrenen var mı acaba?
Gece yarısı şiddetli bi bulantıyla uyandım çıkardım sonrası olmadı tabi (insAllah da olmaz) adet günüm yarın bi acaba oldum ama sormak istedim yaşayan var mı acaba diye.?

Kıyafet,zıbın, battaniyeleri, anne&bebek cantasi gibi seyleri e bebek,cıvıl den aldım.İsimli ayrı seti uni diye başlayan bir site var,ordan yaptiricam ama süresi uzunmus diye bayram sonrasına kalicak 🙈 Küvet,fileyi hepsi buradadan.Bakim setlerini Mustela ve Dalin,göğüs kremi,göğüs kalkani vb başka bir siteden aldım.Onu da burdan yazmiyim bilindik değil diye reklam olmasın 😅 Tarak,tırnak makası,burun aspiratöru,kendime ıvir zıvır da diğer eksikler diye bayram sonrasına bıraktım ama hepsiburada olur,kargosu buraya sıkıntısız diye canım 😊 isim veremedigim siteleri de ihtiyaç halinde özel olarak diyeyim 😅
Şuan daha çok eksigim varmış gibi hissettim ama hep küçük seyler ya.Ne kadar alsakta bitmiyor sanki 🙈
Gerçekten bitmiyor çok şükür ben bitirdim ama sanki hep eksik birşeyler varmış gibi hissediyorum🤔 Kendi alışverişini de aksatma hastanede sana lazım olurlar. İnşallah bayramdan sonra hastane çantasını hazırlayacam inşallah

İnşallah değişir çünkü normal doğum istiyorum🤲🏻 Kuzum benimki uğraştırmayı sevdiği için yeri dar olduğundan değil😂 Sen neler yapıyorsun isim buldun mu? Kaç kilo aldın
Eşim isim bulmus kendince, ben hala net bu diyemiyorum canım 🙈 7 kilo aldım 😅
Bence fazla, ama gostermedigim için şansım var sanirim.Yoksa kuzenim ikiz gebelikte 12 kilo almisti 😳 Sen de durumlar nasıl 😍

X