Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Beslenmeyi konuşmuş arkadaşlar bende yazayım.
Çok aşırı bulantım yok o yüzden sadece et balık tarzı şeylerden uzak duruyorum şu an zaten balık mevsimi değil almıyorum yazın hiç. Eylülden sonra doğuma kadar bol bol yerim artık ben bulantımda bitmiş olur 😋 normalde bayılırım balığa.
Sabah; 2 yumurta, domates, salata, peynir, zeytin,kaşar, 1 dilim tam buğday yada normal ekmek 2 3 ceviz yiyorum.
Öğlen; sebze yemeği genelde yoğurt ayran salata falan
Akşam; sebze, salata, (çorba asla yiyemiyorum tiksindim her çeşidinden) pilav makarna ne varsa ondan 3 4 kaşık, tavuk, köfte,kıymalı yemek sırayla o gün hangisini yapabildiysem 🙈
Ara öğünlerde kuru üzüm, dut, badem, ceviz, ayran, meyve canım o an ne isterse. Kahve yok, çay da günde 1 bardak. Et ten tiksindim köfte yiyorum ama az, o yüzden bakliyata ağırlık veriyorum nohut, yeşil mercimek falan bunlardan da sırayla tüketiyorum.
Canım bu aylar levrek sezonu levrek tüketebilirsin ama çiftlik değil deniz levreği olsun.

Canım 6 ay oldu ama hani genel bi mıayene diyerekten dedimdi
Hani çocuk isyetenler sağlıklı mıyım diye baktıroyorlarmış

Hiç gitmek istemiyorum ama benim bi hormonum yüksekti yıllar önce gittiğimde ondan olmuyor olabileceği aklıma geldi

Gitmemek olmaz canim herzeman kadın doğuma gitmek lazım kontrol amaclı bi bakarsın ufacık bişey çıkar ama etkiliyor olur kim bilir git bi en azindan aklında soru işareti kalmaz sana bakılır sonra eşine

Benim ilaç+ aşilama ile olmamıştı.Artik vazgecmistim cocuk düşuncesinde hamile kaldığım ay keyfine öylesine her gün kuru incir yiyyordum bilmiyorum omu etki etmişti
Bende yemeye başladım canım ama bi zamanı yok dimi
Bende aralarda yiyorum bi iki tane falan

İnşallah bizede nasip olur 😍😍

Bende yemeye başladım canım ama bi zamanı yok dimi
Bende aralarda yiyorum bi iki tane falan

İnşallah bizede nasip olur 😍😍
Amin Alllahm isteyen herkeze nasip etsin😊
Aynen ben oyle yapmistim ara ara yedim .Adet oluncada yiyilebilir yumurtalar o zaman büyümeye başliyor ya .Stres yapmadan ye insallah olur😊

Arkadaşlar benim pocuk kemiği denen kuyruk sokumu kemigim yamulmus bu hamileliği engel mi annen illa cektirelim diyor annemin ve ablamın çocuğu cektirince oldu cunku

İnşallah canım adetin yeni bitti bu ay bazı sözlerim var adet günüm geçmeden test vs yapmıcam :oops: :KK22::KK23:
Cok iyi anliyorum seni bende bundan 14 yıl once buralarda takilirken erkenden gebelik testi yapardık arkadaşlarla😊
İnşallah canım adetin yeni bitti bu ay bazı sözlerim var adet günüm geçmeden test vs yapmıcam :oops: :KK22::KK23:
En güzeli adet öncesinde yapilinca varmı yokmu silikmi insanı stres yapıyor.Benim 3 gun kalmiş simdi sana yazarken takvimden saydim .Insan kafaya takinca gunler gecmek bilmiyor .

kimyasal gebelik geçiren anne adayları ve analar

Adet ağrınız nasılsı
Kasık ağrısı yaşadınız mı şiddetli ve bi.kaç gün süren
Ben bu ay normal adet ağrımı yaşamadım
Adet öncesinde kasık ağrım oldu çok şiddetli ama gaz sancısu gibiydide kasıklarımda bi baskı bi yük vardı
Ama adet ağrım hiç yoktu
Hatta lekelenmemi ilk gördüğüm de şaşırdım
Çünkü ben olmadan önce mutlaka ağrısıyla hissederim geldiğini
Sonrasında kasık ağrım şiddetendi hafif kanamam başaldı
Ve ertesi günü yoğun oldu
Yaptığım testlerde beni ümitlendirmişti bu ay
Acaba kimyasal m7 geçirdim dedim 🤔🙄

X