İlköğretim Yorum ve Soruları 2019-2020 1.SINIFA BAŞLICAK ÖĞRENCİ VELİLERİ

E Harfine geçtiler hergün 4-5 yaprak ödev veriyor öğretmen ödevini yapanlara yıldız veriyor buda motive ediyo ufakligi. Toplantıda 200tl istedi sınıf içi projektör bilgisayar için 4 yıl kullanacaklar.perde masa örtüsü istemedi. Beslenme serbest. hayirlisiyla Rabbim kazasız belasız hastalıklardan uzak bereketli ferah mutlu sağlıklı başarılı önlerine hep iyi insanlar çıkar inşallah eğitim hayatı olur benimkinde herkesin evladininda.

Bizde toplantı yaptık bizde dolap eksikti sadece 50 tl vereceğiz... bizde e ve l bitti el e geçtik

Arkadaslar benim oglum 12 ekim 2014 dogumlu ....seneye anaokuluna devam etsin istiyorum ama ogretmeni oglunuzu birinci sinifa baslatin seneye yapar diyor.. ama ince motor su an iyi degil 1 yilda mutlaka ilerleme olcaktir...sizden ricam yilin son 3 ayi dogan cocugu olanlarin deneyimleriyle beni nasil yonlendirirsiiz...ya da bu konudafikrinizi ogrenebilir miyim.....

Bizde toplantı yaptık bizde dolap eksikti sadece 50 tl vereceğiz... bizde e ve l bitti el e geçtik
Siz öndesiniz ☺ bişey soracağım harçlık veriyor musunuz? Ben harçlık verdim de butun parasiyla aynı şeyi aliyo mesela bigun 5 cubukkraker bigun 3meyva suyu para üstü aldın mi diyorum yok vermediler diyor harçlığı kestim

Bizim sınıfın genelinde bir harçlık ve kantinden bişeyler alma sevdası var...velilerin hepsi aynı dertten müzdarip ... ben günlük değil ama arada 1 tl veriyorum... zaten beslenmesine herşeyi koyuyorum gerek yok kızım diye anlatıyorum.. mecbur kalırsan kantinden bişeyler al diyorum... zaten okulda yemek çıkıyor öğle tatillerinde bende gidiyorum yemeğini yediriyorum okuldan çıkıyorum..

Eklentiler

• IMG-20190923-WA0010.jpg
    55,9 KB · Görüntüleme: 85
  • IMG-20190923-WA0009.jpg
    64,9 KB · Görüntüleme: 93
Benimkine öğretmen beslenmen çok sağlıksız şeyler demiş bugün makarna ( arkadaşlarım hep getiriyor nolur götereyim dedi)+yogurt+kuruyemis+meyve +icecek. Diğer günler borek+domates salatalık zeytin meyva kuruyemiş içecek başka gün tost meyva kuruyemiş söğüş içecek başka gün çikolatalı ekmek meyva kuruyemiş içecek vb beslenme konusunda acemiyim sanirim napmaliyim ? Benimkine soruyorum arkadaslarin ne getiriyor makarna, hamur,mantı ,abur cubur, pizza,ekmek arasi dedi (not ogretmen yumurta istemedigini köfte patates konmamasını işlenmiş ürün sucuk sosis koymayın dedi koktu için ) sınıfta başka arkadaşına bunu dedi mi diyorum hayır diyor

Bi konuşun öğretmenle ....
Benim kızım sabah 1 yumurta 2 ceviz bir bardak mandalina suyu içiyor ev sıkımı....
Bende beslenmesine 1 muz , bir paket sade süt ve bir kek yada minik bir çikolata koyuyorum..... bazen muz yerine elma dilimliyorum.... fındık badem koymak istemiyorum okulda koşuştururken yer boğazında kalır diye korkuyorum....

Bizim öğretmenimiz toplantıda ısrarla yılın son 4-3 ay doğanların o yıl okula başlamamsında fayda var dedi... harfi tanır okuyabilir ama bu onun hazır olduğunu göstermez diyor.... 40 dk sınıfta oturmaz diyor haklıda bi arkadaşımızın çocuğu temmuz 2013 doğumlu inanın çok sorun yaşıyor... çocuk zihinden toplama çıkarma yapıyor ama 1 satır yazı yazmıyor sınıfta uyuyor.....öğretmen hergün arkadaşımla konuşuyor ne yapalım diye...

kizlar ogretmen yarin mutlaka cocuklar okula gelsin demis ben gondermek istemiyorum . Bugun panikle cantasi esyasi sinifta kaldi sadece onlari almak istiyorum okula yollamak istemiyorum korkuyorum

kizlar ogretmen yarin mutlaka cocuklar okula gelsin demis ben gondermek istemiyorum . Bugun panikle cantasi esyasi sinifta kaldi sadece onlari almak istiyorum okula yollamak istemiyorum korkuyorum
Geçmiş olsun Rabbim bidaha yaşatmasın.

İyi akşamlar biz de bu yıl 1. Sınıfa başladık ve maalesef sınıfın en küçüklerindeniz.temmuz 2013. Biraz zorlanıyoruz ama zamanla alışırız diye düşünüyorum. Bizim öğretmenimiz çok hızlı. K sesini aldık biz önceki hafta.
Benim en büyük sıkıntım küçük olmak. Sınıfta 28 kişiden 19 u 2012 doğumlu. Çok büyük bir oran. Ben de artık evde biraz daha fazla tekrar ettiriyorum. Sıkılmaz inşallah.

bence çocuga da çok bağlı. kızım ekim doğumluydu. sizin çocuktan da daha küçük başladı yani okula. ama adapte süreci çok iyiydi. öğretmeni teşekkür ederdi bize. oğlum 2013 ocak lı. bu yıl başladı yani erken başlamadı tam zamanı ama adapte olamıyor

benim kızımda 2013 ocak doğumlu, sınıfın en büyüğü olmasına ragmen zorlanıyor.Oğlum temmuz doğumluydu hiç zorlanmadı. sanırım çocuğa göre değişiyor okulumuzun politikasında yavaş ve emin ilerlemek var o yuzden hala L sesindeler :) benim işime geliyor. bende sınıf öğretmeniyim geçen sene 1 okuuttum ve bu sene gene 1 kızımla

Arkadaşlar biz uçuyoruz. Bu N sesini aldılar. Öğretmenimiz perşembe 2. Gruba geçeceğiz diyor. Allaha çok şükür okumayı söktü. Birleştirmeleri artık sorunsuz gidiyor. Ama ilk 2 hafta ömrümden ömür gitti. Şimdi kendi bize 3. 4. Gruptan sesi soruyor sonrada hemen birleştiriyor. Rahatladım biraz. Öğretmenimiz bu kadarı nasıl yetiştiriyor anlamadım. Matematikte de çok öndeler. 20 ye kadar yazdırdı. Şimdi geri geri sayıyotrar.
Burada arkada şların çocukları da başka okulda 1. Sınıflar daha 5 e kadar yazdılar diyor. Ben snlamadım. Nereye acele ediyor.

Maşallah çok hızlısınız gerçekten bizim A dalar ve sayı olarak 3 deler.. biz baya yavaşız ilk başlarda kafama takıyordum ama şimdi öğretmenin bi bildiği vardır diyorum birde kızım okumayı yazmayı az çok biliyor sıkılır diye korkuyordum yavaş olunca ama sıkıntı olmadı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…