Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ama yinede ben bu gece ve yarin gece degerlendirsem mi?

Evet haklısın abdest almadan uyumak doğru değil ama üzerinden bir ezan vaktine kadar beklenebilir diye biliyorum. Yanlissam düzeltin lütfen. ..
Evet bı ezan geçirmeden uyuyordum ama abdest alana kadar benim cektigimde bana yetiyordu ya deprem oluyor ya ev yani yok yada sele kapılıp gidiyorum ruyalarimda ölüm korkusu değil de cenabet gitmek tedirgin ediyor beni. Gece ilişkiden sonra sırt üstü yatıyorum sabah ezanına 10 dk kala uyanıp abdest alıp namazımı kılıyorum Allah kabul ederse inşallah. İlk bebek dusundugumuzde hemen tuvalete kalkiyordum sonra duş iki ay olmadi. Eltim dedi kalkma hemen öyle akar gider tuvalette de oturuş pozisyonundan dolayı gidiyor bütün spermler

Mesela bi arkadaşım 30 eylülde ilişkiye girmiş ama 14 ekim gibi döllenme olmuş böyle birşey mümkünmü??
Rahime ve oradan da tüplere ulaşan spermler içerde 72 saate kadar hayatta kalabiliyor. Buna göre ayarla kendini canım çok da kasma :)

Mesela bi arkadaşım 30 eylülde ilişkiye girmiş ama 14 ekim gibi döllenme olmuş böyle birşey mümkünmü??
Döllenme tarihini nasıl öğrenmiş peki? Ultrasonda mı? Spermler maksimum 5 gün hayatta kalabiliyor benim bildiğim, ortalaması 48-72 saat. 14 gün biraz imkansız geldi bana. Ufak bir hesap hatası var gibi

:110:
Soğan kürü adetten 3 gün sonra başlanıyor 20 gün uygulanır diyor saraçoğlu . Eskilerde maydonozla soğan suyuyla düşük yaparlarmış . Nasıl olcek bu işler ? :110:
Saracogluna maille sormus hatunlar 7.gunu demiş hatta diger adete 10 gun kala 10 gun daha iciliyirmus ama genellikle hamile kalmis kizlar 2009dan beri yazilmis hepsini okudum. Maydanozda odem atirici özellik olmasi sebebiyle dusuk yaptirma riski cok yüksek. Hamilelikte kesinlikle tuketilmemesi gerekiyor cnm

Bu arada böyle bir uygulamayla işinizide kolaylaştırabilirsiniz belki işinize yarar ben bu ay baya sıkı tuttum inşallah işe yarar çabalarım

Eklentiler

• IMG_7941.PNG
    IMG_7941.PNG
    178,2 KB · Görüntüleme: 185
Döllenme tarihini nasıl öğrenmiş peki? Ultrasonda mı? Spermler maksimum 5 gün hayatta kalabiliyor benim bildiğim, ortalaması 48-72 saat. 14 gün biraz imkansız geldi bana. Ufak bir hesap hatası var gibi
Bence de imkansiz gibi, cunku spermler en cok 5 gune kadar yasar

Şöyle de yapılabilir hani çok beklemek istemeyenler için. Soğan kavurmasini bazen kahvaltiilarda yendigi zaman bile iltihap gider. Yani her gün deil de haftada 3-4 gün. Yani dollenme olsa bile zarar vermez hem de iltihap varsa dökülmüş olur.
Sogan kavurmasimi normal kavrulmus soganmi ay ben kafayi yicem hamile kalcam die yaa

Yani mesela ben doktora gittim doktor bana x gun catliyor dedi ben 2 gun oncesinden halvet olcam oylemi sansimi deneyeyim cnm. Sonuç olarak herseyin bilimsel bir aciklamasi var tabi allah ne nasip ederse o ama cin takviminede baktim kasimda gebe kalirsam kiz gorunuyor. Oglumda tutmustu. O Çin takvimininde bilimsel hi aciklamasi vardi aslinda okulda arkidisler hesapliyordu su tarihte olursa kiz oluyo su tarihte erkek die ama hatirlayamadim suan
Çin takvimine ben de baktım canım bende de kasımda kız diyo...

X