Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Beybilerim nasılsınız, çok uzun zaman oldu herkesler bir yere dağıldı, kiminize bebiş(ler) =) geldi, Covid diye bir şey çıktı, gündem eski topic günlerimizden oldukça uzaklaştı haliyle. Aldım elime çayımı, eğlenceli bir şarkı koydum, hem sizinle dertleşeyim hem de merak edenleri bir haberdar edeyim, ciğerparelerim ne yapıyormuş bir yoklayayım istedim =)

Öncelikle fırsat buldukça girip size kolaçan ettiğimi bilin isterim (biraz sinsice ama hihih). Hiçbirinizi görmesem de, sesinizi bile duymasam da eski günler unutulmuyor, insan ne hissettiğini, kimlerin destek verdiğini içten içe hep biliyor.

Unutmuyorum mesela arkadaşıma atacağım mesajı hocama atıp apar topar sizden akıl danıştığımı 😊 ya da ballı çörekli kürlerimizi, soğan suyu ile imtihanımızı, ovulasyon olsun gebelik testleri olsun çift çizgileri arayan, hatta umuttan kafayı yiyip olmayan çizgiyi gören gözlerimizi, kırmamak için “ay var gibi sanki bir şeyler” deyişimizi.

VosVos35 VosVos35 izmirin gülü, minnoş kızı ile neler yapıyor bakalım? Oğluşu nasıl bir abilik yapıyor, virüsle nasıl baş ediyorlar acaba? Mantık abidesi içten ablam benim <3 izmir depreminden kendisi ve sevdikleri etkilenmemiştir umuyorum..

sezson sezson canımın içi, güzel kalpli meleğim mahir paşam onu üzmüyordur inşallah, annesi gibi sağduyulu akıllı usludur çok eminim ki, foruma pek yazmıyor kuzum, inşallah mesajımı görür ne diyim :spor:

Birumuttur yasamak Birumuttur yasamak ikinciyi düşünüyormuş, yerim seni. Sağlığı sıhhati yerindedir umuyorum, nasibindeyse o çocuk da geleceeekk, merak etme sen =)

U Umithepvar miniğinin 1 yaşı dolmuş bile aman tanrııımmm müthiş haber, işe başlamış da birtanem benim, umarım o deli dolu enerjisi hala yerindedir :nazar:

plojovic plojovic 2 kızı ile neler yapıyor düşünceli ablam benim acaba? Eminim ki derli toplu planlı halleriyle her şeyin üstesinden geliyordur 😊

Simayinannesi Simayinannesi o da sezson gibi forumlardan uzak düşmüş iki gözümün çiçeği, hassas kalpli güzelim benim <3 kıymetli kızı cimcimelikler yapıyor mu acaba? :KK15:

A AsyaaAyazz ah ahh kız sen var ya geldin topice öldürdün beni gencecik yaşında olumsuz olumsuz bir şeyler, bak gördün mü ikinci bile gelmiş, helal olsun kız sana =)

babyloading87 babyloading87 kuzum pek aktif, takipteyim. Tasarruf ile ilgili topice valla ben de katılacağım sanırım, az kaldı. Minik kuşunun peşinde brokoli çorbaları ile koşturuyor deli kızım benim, Allah kolaylık versin :halay:

Atladığım varsa ne olur affetsin, hepiniz ayrı kıymetlimsiniz. Güle güle büyütün inşallah bebeklerinizi

Ben 1 yıldır inanılmaz zamanlar yaşadım, değil bebek konusu yaşamdan vazgeçecek, her şeyden ümidimi yitirecek noktaya geldiğim anlar oldu. Doktor destekleri, ilaçlar, aile arkadaş desteği, ama en çok kendi iç savaşım ile yine karşınızdayım işte =) okulda kadro bekliyorum, artık hoca olacağım inşallah çok az kaldı. Eşimle aramız iyi çok şükür, her şeyi masaya yatırdık, konuştuk, bolca ağladık, güldük, gezdik, yine kendimizi bulduk.

Gelelim topiğin ana konusuna =) En son 2 sene önce hsg çektirmiştim, tüpler açık çıkmıştı. Eşimin de sonuçları öyle aman aman iyi olmasa da fena da değildi. Aşılama denenebilir demişti doktorumuz ama biz bir süre doğal deneyelim demiştik, sonra da bahsettiğim gibi odak noktamız zaten çok kaymıştı. Her şeyin bir vakti zamanı var derler, nasip belki de bugüne idi bilmiyorum artık bir süredir doğal denemelerimiz sonuç vermeyince tüp bebek konusuna karar verdik, son tahlillerimizi alıp yarın görüşmeye gideceğiz bakalım 😊

Herkesten güzel enerjiler, dualar bekliyorum bacılarım :KK15:

Umuyorum karşınıza güzel haberlerle gelirim, herkese ailesiyle, sevdikleriyle sağlıklı, kahkaha dolu günler diliyorum :KK200:
Gece gece aklıma düştünüz iyiki bakmışım.
Tatlı kuzum senden böyle guzel haberler almak, iyi oldugunu bilmek beni çok mutlu etti🥰 Aglamak icin fırsat ariyordum cok iyi oldu🤗
Son gelismeleri merak ettim. Ne durumdasınız Lütfen sık sık yaz.

Bizim cimcime de tüp bebek tedavisiyle oldu. Senin bebiste fazla bekletmeden sağ saglim gelir insallah🙏

Bizim kucuk hanımdan hicbir seye firsat bulamiyorum. 19 aylık oldu. Zaman nasil geciyor farkina varmiyorum.

Burayi unutmak mümkün degil tabi.herkes kalbimde. Ahh neler yaşadik dimi ne de guzel yazmissin.

Herkesi cok cok opuyorum. Simay sanki bu gece uyutmayacak gibi🤦‍♀️ Biraz uyusam iyi olacak. Sonra daha detayli yazarim😘😘😘

BerraAksa_K BerraAksa_K canim seni ayrica tebrik etmek istedim. Az kalmis kavusmaya. Cok mutlu oldum senin adina. Saglikla kucagina almani dilerim.

Birumuttur yasamak Birumuttur yasamak begenip kacma kuzu sen nasilsin oglan uyandi yazamadm gerisini aksm..nasil gidiyr calismalar varmi gelisme :)
İyiyim kuzum sen nasılsın ikinci için tedaviye başladık inşallah Allah nasip ederse kızıma kardeş istiyorum senin nasıl gidiyor bebişler büyüdü tabi artık giremiyorum çok fazla

Hadi hayırlısıı
Valla asılama ben denemistim.
Karar tabi senin ama normal iliskiden pek bi farkı yok.
Tutmamıstı.
Benim kız 15,5 aylık:)
Brokoliye devam:KK70:
Yarım gün calısıyorm iste.
Kostur kostur eve gidiyorm.
Sonrası partyyy:KK70:
Kapıdan giriyorm üzerime rapunzeli atıyor oku diye:KK70:
Sacını basını yolcam bu kadının diyerek icimden okuyorm:KK70:
Günler öyle geciyor.
Valla ben iyiki calısıorm diyorm.
Tam gün cocuk bakımı cok zor.
Annem arıza cıkarıyor sık sık ama direniyorm:KK70:
Yaza pandemi biterse ins.Krese baslarız diyoırm yarım gün yine.
Bizde haberler böyle kuzum.
ooo kız kocaman olmuş yahu, maşallah brokoli canavarım benim afiyet olsun minişe :KK200:

kuzu benim de aşılama değil, tüpe karar verildi senin de bahsettiğin gibi. gerçi ilk deneme negatif sonuçlandı, detaylar aşağıda mevcut =) dualarını esirgeme nolur

yarım gün çalışman gene iyiymiş canım, ancak idare ediyorsundur tabii. yine de full evde oturmak da bu dönemde iç bayıcı olabilirdi, iyi tarafından bakalım. annen gene iyi bakıyor öyle böyle, benimki hiçbir şekilde, bir gün dahi bakmaz mesela biliyorum konuştuk çünkü sorumluluk alamazmış, başına bir şey gelirmiş, çok gerilirmiş vs. vs.

kreşe başlama konusu ne oldu canım? gerçi ülkede ne yasak ne değil, onu da bilmiyorum saçma bir soru sormuş olabilirm :KK45:
Gece gece aklıma düştünüz iyiki bakmışım.
Tatlı kuzum senden böyle guzel haberler almak, iyi oldugunu bilmek beni çok mutlu etti🥰 Aglamak icin fırsat ariyordum cok iyi oldu🤗
Son gelismeleri merak ettim. Ne durumdasınız Lütfen sık sık yaz.

Bizim cimcime de tüp bebek tedavisiyle oldu. Senin bebiste fazla bekletmeden sağ saglim gelir insallah🙏

Bizim kucuk hanımdan hicbir seye firsat bulamiyorum. 19 aylık oldu. Zaman nasil geciyor farkina varmiyorum.

Burayi unutmak mümkün degil tabi.herkes kalbimde. Ahh neler yaşadik dimi ne de guzel yazmissin.

Herkesi cok cok opuyorum. Simay sanki bu gece uyutmayacak gibi🤦‍♀️ Biraz uyusam iyi olacak. Sonra daha detayli yazarim😘😘😘

BerraAksa_K BerraAksa_K canim seni ayrica tebrik etmek istedim. Az kalmis kavusmaya. Cok mutlu oldum senin adina. Saglikla kucagina almani dilerim.
canım benim, her ne kadar özelden haberlemiş olsak da gene de buradan da yazmak istedim =)

senin macera da engebeli olmuştu, hatırlıyorum, ama meyvesini alınca insan unutuyordur o zor günleri, darısı başıma inşallah kuzum :KK76:

altta ümithepvara son durumlarımı anlattım bu arada =)

seninki zaten maşallah artık abla olmuş yahu. 2 yaş çılgınlıkları başlar yakında, Allah kolaylık versin :halay:
Kuzucuklarim bid de ben yoklama alayim napiysnz nasilsinizz

whiterabbit88 whiterabbit88 davsaniiimmm. Naptin ne ettin hani gelismeler yazsana biraz kuzuummm

sezson sezson , A AsyaaAyazz , VosVos35 VosVos35 , plojovic plojovic napiysnz canlar

BerraAksa_K BerraAksa_K cnm cnm ne kdr az kalmis heyecan ne durumdaa :) hazirliklar tamammi canta hazirmi :)
canım benimmm :halay:enerjisiyle benim de modumu yükselten kuzum hoşgeldin =) nasılsın anlat bakalım, beybi ne kadarlık oldu, neler yapıyorsun??

ben bu arada herkese cevap mahiyetinde sana cevap vereyim tatlım :KK52:

aşılamadansa tüpe karar verdik, şans oranı daha yüksek diye. ocak ayında yumurtalarım toplandı, totalde 7 tane embriyo oluştu, 5. güne 3 adet kaldı. Bunlardan biri taze transfer için değerlendirildi, diğer ikisi donduruldu.

ilk denememiz maalesef negatif sonuçlandı =( sonrasında doktor dondurma bebeklerimi :dondurma:denemek için süreyi tamamen benim inisiyatifime bıraktı. ben de 1 ay ara verdim, ilaçların etkisinden bir kurtulayım dedim, kafam rahatlasın diye düşündüm.

bu ay da adetin 3. gününde gittim, dondik bebişlerimi denemek istiyorum dedim =) östrojen ilacı alıyorum her gün, şu an adetin 9. günündeyim sanırım bir 10 gün sonra falan tek embriyo transferim yapılacaktır =) bazen umutsuzum, bazen neden olmasın diyorum. klasik gel gitlerdeyim, siz anlarsınız.

bazen içim buruluyor, şurada konu 2018e hamile girmek, ben 2022 ye hamile girecek miyim Allah bilir. zaman geçiyor, hevesler tükeniyor. Allahtan umut kesilmez gerçi.. buradan tüm bacılarıma sağlıklı günler diliyorum, dualarınızda bana da yer verin güzel arkadaşlarım benim, ara ara güncelleme yapacağım, hayırlı haberler vermek dileğiyle, öperim çok minnoşlarım :KK16:
Hazr kuzm bebeğimzi bekliyoruz Sağlıkla Gelsn İnşaAllahh dualrnzı eksik etmeyn lütfen
şimdi imzanda 37. hafta olarak gördüm canım, çok çok az kalmış, hayırlısıyla sağlıkla gelsin inşallah :dua:

ooo kız kocaman olmuş yahu, maşallah brokoli canavarım benim afiyet olsun minişe :KK200:

kuzu benim de aşılama değil, tüpe karar verildi senin de bahsettiğin gibi. gerçi ilk deneme negatif sonuçlandı, detaylar aşağıda mevcut =) dualarını esirgeme nolur

yarım gün çalışman gene iyiymiş canım, ancak idare ediyorsundur tabii. yine de full evde oturmak da bu dönemde iç bayıcı olabilirdi, iyi tarafından bakalım. annen gene iyi bakıyor öyle böyle, benimki hiçbir şekilde, bir gün dahi bakmaz mesela biliyorum konuştuk çünkü sorumluluk alamazmış, başına bir şey gelirmiş, çok gerilirmiş vs. vs.

kreşe başlama konusu ne oldu canım? gerçi ülkede ne yasak ne değil, onu da bilmiyorum saçma bir soru sormuş olabilirm :KK45:

canım benim, her ne kadar özelden haberlemiş olsak da gene de buradan da yazmak istedim =)

senin macera da engebeli olmuştu, hatırlıyorum, ama meyvesini alınca insan unutuyordur o zor günleri, darısı başıma inşallah kuzum :KK76:

altta ümithepvara son durumlarımı anlattım bu arada =)

seninki zaten maşallah artık abla olmuş yahu. 2 yaş çılgınlıkları başlar yakında, Allah kolaylık versin :halay:

canım benimmm :halay:enerjisiyle benim de modumu yükselten kuzum hoşgeldin =) nasılsın anlat bakalım, beybi ne kadarlık oldu, neler yapıyorsun??

ben bu arada herkese cevap mahiyetinde sana cevap vereyim tatlım :KK52:

aşılamadansa tüpe karar verdik, şans oranı daha yüksek diye. ocak ayında yumurtalarım toplandı, totalde 7 tane embriyo oluştu, 5. güne 3 adet kaldı. Bunlardan biri taze transfer için değerlendirildi, diğer ikisi donduruldu.

ilk denememiz maalesef negatif sonuçlandı =( sonrasında doktor dondurma bebeklerimi :dondurma:denemek için süreyi tamamen benim inisiyatifime bıraktı. ben de 1 ay ara verdim, ilaçların etkisinden bir kurtulayım dedim, kafam rahatlasın diye düşündüm.

bu ay da adetin 3. gününde gittim, dondik bebişlerimi denemek istiyorum dedim =) östrojen ilacı alıyorum her gün, şu an adetin 9. günündeyim sanırım bir 10 gün sonra falan tek embriyo transferim yapılacaktır =) bazen umutsuzum, bazen neden olmasın diyorum. klasik gel gitlerdeyim, siz anlarsınız.

bazen içim buruluyor, şurada konu 2018e hamile girmek, ben 2022 ye hamile girecek miyim Allah bilir. zaman geçiyor, hevesler tükeniyor. Allahtan umut kesilmez gerçi.. buradan tüm bacılarıma sağlıklı günler diliyorum, dualarınızda bana da yer verin güzel arkadaşlarım benim, ara ara güncelleme yapacağım, hayırlı haberler vermek dileğiyle, öperim çok minnoşlarım :KK16:

şimdi imzanda 37. hafta olarak gördüm canım, çok çok az kalmış, hayırlısıyla sağlıkla gelsin inşallah :dua:
Amin amin balm benm 🥰🥰 Duanız da untmayın kolay doğum yapaym inşaAllah

Kızlar 5. Gün dondurulmuş ebriyom ile ikinci transferimi oldum, hatta bugün 10. Gün idi test yaptırdım 22 çıktı 😊😊

değer düşük mü bilmiyom ama neticede 5 in üstü 😊😂 çok mutluyum salı günü tekrar test yaptırcam bakalım 😊
Allahım inşallah mucizen sana tutunmustur canım inşallah sağlıklı bir gebelik oluşur ve evladını sende kucağına alırsın dualarım snnle ❤️❤️

Günaydın gece hiç yatmayıp uyananlardan bi ben kaldmm bana Dua edin kızlar sağlıkla kucgma alayım. Karnm agryor sanki kızlar bilmyorm afedersnz büyük abdest agrısı mı bilmyorm ama agrm var

Günaydın gece hiç yatmayıp uyananlardan bi ben kaldmm bana Dua edin kızlar sağlıkla kucgma alayım. Karnm agryor sanki kızlar bilmyorm afedersnz büyük abdest agrısı mı bilmyorm ama agrm var
Allah bir avazda kurtarsın canım inşallah ben doğum sancısı hiç çekmedim direk sezeryan ile alındı gelişimi durduğu için bilemiyorum ama bı kontrole gitsen iyi olur bence belki doğum başlamıştır

Kızlar 5. Gün dondurulmuş ebriyom ile ikinci transferimi oldum, hatta bugün 10. Gün idi test yaptırdım 22 çıktı 😊😊

değer düşük mü bilmiyom ama neticede 5 in üstü 😊😂 çok mutluyum salı günü tekrar test yaptırcam bakalım 😊
Gözün aydin kuzmmm inşallah sana tuttunr minik

Allah bir avazda kurtarsın canım inşallah ben doğum sancısı hiç çekmedim direk sezeryan ile alındı gelişimi durduğu için bilemiyorum ama bı kontrole gitsen iyi olur bence belki doğum başlamıştır
Bende anlamyorm ki kuzm Eğer artsaydı gdcktm Artmadı kzumm

X