Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar şeker yüklemesi testi yaptırdınız mı ? Sağlık ocağı yapmıyoruz artık dedi :) zararlı olduğunu bildiğim için sevindim ama kan testi yaptırdım açtım o yeterli olur mu acaba
Bende yaptıramadım canım normal sekerime bakıyor doktor her ay , hatta düşük çıkıyor. Gerek duymadık o yüzden

Tam o zamanlardan sonra vuruyor o tatli sevdasida nedense :)
Aynen seni takip eden doktoruna sorman en sagliklisi olur.Insallah cikmazda zaten❤
İnşallah :) en son 3 lü testte AFP değeri biraz yüksek gibiydi tedirgin oldum. Doktorum sende de bebekte de sorun yok hiç korkma dedi. İnşallah şeker de yokturdur.

Cok gecmis olsuuun :) Baska bisy olmamasina,seni gordugume sevindim canim.
Bende iyiyim,kansizlikla ugrasiyorum.4 ilac yazdi doktorum serumla takilan,3 tane kaldi canim.3 gunde bir acile gidip taktiracam.
Geçmiş olsun kuzum niye bu kadar düştü acaba kanın? Dikkat et kendine ❤ minik kuzu tüketmiş depoları, kırmızı meyve sebze tüket bol bol.. benim de kanıma bakılmadı epeydir, inşallah kullandığım haplar yeterlidir. Bebişin gelişimi iyi şükür, inşallah kansız doğmaz abisi gibi..
Senin doğum da yaklaştı hayırlısıyla, Rabbim sağlıcakla kavuştursun inşallah ❤❤❤

Ablam çook geçmiş olsun dun gece aklımdaydın öyle bi sıkıntı yokturdır inşallah dedim. 16 ağustos son görülme tarihindi. Bayadır giremeyince merak ettik. Rabbim şifa versin tamamen iyi olursun inşallah . Bende iyiyim şükür ağrılarım oluyor ara ara tansiyonum hala düşük seyir ediyor havaların serinlemesini dört gözle bekliyorum :)
Benim tansiyon da 9-6 civarı takılıyor kuzum, ağrılar da her telden var bolca.. sıcaklar bizi bitirdi zaten :)) bir an önce yağışlı günler gelse de oh çeksek.. yaz gribi ayrı bir sıkıntı, terlemekten ve ağrıdan uyku uyuyamadım kaç gece.. bol öksürük, kaburga ağrısı, boğazda ve alt karında yanma.. bugün daha rahat nefes alıyorum çok şükür ❤ velhasıl, en büyük zenginlik sağlık ❤

Benim tansiyon da 9-6 civarı takılıyor kuzum, ağrılar da her telden var bolca.. sıcaklar bizi bitirdi zaten :)) bir an önce yağışlı günler gelse de oh çeksek.. yaz gribi ayrı bir sıkıntı, terlemekten ve ağrıdan uyku uyuyamadım kaç gece.. bol öksürük, kaburga ağrısı, boğazda ve alt karında yanma.. bugün daha rahat nefes alıyorum çok şükür ❤ velhasıl, en büyük zenginlik sağlık ❤
Yaz gribi çok fena atlatamıyor insan. biraz rahatlaman iyi olmuş. Başka sıkıntı vermesin Rabbim. Sağlığımız dediğin gibi en büyük zenginlik Allah hastalara şifa versin. canım ablam iyi ki varsın

İnşallah :) en son 3 lü testte AFP değeri biraz yüksek gibiydi tedirgin oldum. Doktorum sende de bebekte de sorun yok hiç korkma dedi. İnşallah şeker de yokturdur.

Bende mesela onlari yaptirmadim isteyerek.2li3lü4lü vs.
Ilkinde de simdi de.
Sadece seker kontrolu ve ayrintili

Geçmiş olsun kuzum niye bu kadar düştü acaba kanın? Dikkat et kendine ❤ minik kuzu tüketmiş depoları, kırmızı meyve sebze tüket bol bol.. benim de kanıma bakılmadı epeydir, inşallah kullandığım haplar yeterlidir. Bebişin gelişimi iyi şükür, inşallah kansız doğmaz abisi gibi..
Senin doğum da yaklaştı hayırlısıyla, Rabbim sağlıcakla kavuştursun inşallah ❤❤❤

Hep dusuk canim benim kan.Sadece gebelikten degil.Beslenme iyi,zaten artik ne ile ne yiyecegim bile aliskanlik.Bol bol tuketiyorum zaten pek olmadik seylerde sevmem acikcasi.
Ilacimda gunde 2 idi,simdi son haftalar olunca serumu verdi doktorum kanda iyice dusup hic artmayinca.
Yaklasti bakalim eger kan akisi sebebiyle bi sorun olursa bosuna beklemeyiz disarda daha cabuk toparlar dedi,kontrollerden sonra belli olacak gun.26siydi normalde ama bakalim nasip :)

Noemal cikar seninde insallah❤ minik prensesin iyi olmasinada sevindim.
Amin cumlemizi buarada❤

Gızlar napıosunz
benim buay yumurtlama olmuyor..İlk defa böyle bisey yasadım.8nde normlde ama 1-2 gün önceden ovu testler silik çıkardı.Buay 0 çizgi.Gecen geciktirici kullandım diye mi acaba ya?
canımm bence de sen testlerini yapmaya devam et. arada olur böyle aksamalar, çok takma. geciktirici de bu ayki döngünü şaşırtmış olabilir. inşallah koyulaşmayı yakalarsın :)

Merhaba kızlar ❤ epeydir internetim yoktu, yazamadım.. durumlar nasıl hiç takip edemedim.. whiterabbit88 whiterabbit88 , plojovic plojovic , sezson sezson merak etmişsiniz sağolun güzellikler ❤ geçen hafta grip oldum, yaz günü çekilir dert değil :) terleme, öksürük derken telef oldum.. üstüne bir de idrar yolu iltihabı.. aşıyorum yavaş yavaş.. bugün çok daha iyiyim şükür..
Sizler nasılsınız? Bir yaramazlık yoktur inşallah...
Bir bir herkesi etiketleyemedim kızlar idare edin ❤
canımm buradaki herkes gibi ben de hafiyelik yapıp baktım son giriş tarihine. bir tırsmadım değil ama şükür ki haberler iyiymiş. yani grip haricinde =) geçmiş olsun tatlımcım, bol su iç ve dinlen. özlettin kendini valla :KK66: hazırlıklar nasıl gidiyor bu arada? oğluşun kardeş fikrine alıştı mı :)

Ablam çook geçmiş olsun dun gece aklımdaydın öyle bi sıkıntı yokturdır inşallah dedim. 16 ağustos son görülme tarihindi. Bayadır giremeyince merak ettik. Rabbim şifa versin tamamen iyi olursun inşallah . Bende iyiyim şükür ağrılarım oluyor ara ara tansiyonum hala düşük seyir ediyor havaların serinlemesini dört gözle bekliyorum :)
canımm normalde de mi tansiyonun düşüktü senin? ah kuzum bir türlü tam düzelemedi, ama serin havalarda doğumun olacak inşallah :dua:

Cok gecmis olsuuun :) Baska bisy olmamasina,seni gordugume sevindim canim.
Bende iyiyim,kansizlikla ugrasiyorum.4 ilac yazdi doktorum serumla takilan,3 tane kaldi canim.3 gunde bir acile gidip taktiracam.
çook geçmiş olsun canım. kansızlık sorunun hep vardı diye hatırlıyorum, önlemini alman iyi olmuş. inşallah ilaçlar şifa olur

canımm normalde de mi tansiyonun düşüktü senin? ah kuzum bir türlü tam düzelemedi, ama serin havalarda doğumun olacak inşallah :dua:
Kuzum kan değerlerim düşünce tansiyonum da dengesizleşiyor kendimi bildim bileli. Ama idare ederim alıştım biraz da. Hamilelik çok etkiliyor insanı sen gidiyorsun yerine başkası geliyor sanki o yüzden genelleme yapmamak lazım. Sıcaklara bağlıyorum düzelecek inşallah :)
Sağol canımmm

canımm buradaki herkes gibi ben de hafiyelik yapıp baktım son giriş tarihine. bir tırsmadım değil ama şükür ki haberler iyiymiş. yani grip haricinde =) geçmiş olsun tatlımcım, bol su iç ve dinlen. özlettin kendini valla :KK66: hazırlıklar nasıl gidiyor bu arada? oğluşun kardeş fikrine alıştı mı
Çocuk odası yapıyoruz tam gaz gülüm ❤ babası boya yapıyor bu günlerde :)) ikinci kuzuların kaderidir, ilk bebeğin beşiği durduğu için yenisi alınmaz. Biz hazırlıkları daha çok abiye odaklı yapıyoruz, bana çok düşkün, odasını sevsin diye çabalıyoruz. Ranzanın üst katında yatma fikrini sevdi, beşiği de kardeşi kullanabilir, izni aldık :)) çok heyecanlı o da, gördüğü bütün bebişleri seviyor, kardeşim gibi anne bak diyor :))

canımm bence de sen testlerini yapmaya devam et. arada olur böyle aksamalar, çok takma. geciktirici de bu ayki döngünü şaşırtmış olabilir. inşallah koyulaşmayı yakalarsın :)

canımm buradaki herkes gibi ben de hafiyelik yapıp baktım son giriş tarihine. bir tırsmadım değil ama şükür ki haberler iyiymiş. yani grip haricinde =) geçmiş olsun tatlımcım, bol su iç ve dinlen. özlettin kendini valla :KK66: hazırlıklar nasıl gidiyor bu arada? oğluşun kardeş fikrine alıştı mı :)

çook geçmiş olsun canım. kansızlık sorunun hep vardı diye hatırlıyorum, önlemini alman iyi olmuş. inşallah ilaçlar şifa olur

Evet canim her zaman var.Arada takviye.
Insallah,bugun 2.yi taktiracam.
Haftaya 4.den sonra kontrol olacak bakalim meraktayim

Insallah canim sagolasin❤
Buarada benimde tansiyon buyugu 8-9 kucugu 5-6'dan fazla olmaz hic :)
Benim tansiyon da o civarlarda geziniyor :) biraz önce eve geldim tahlil sonuçlarım için gitmiştim . İdrarda enfeksiyon çıktı ,kan değerim de 10 a düşmüş. Demek ki pekmez ek gıdalar yeterli olmuyor ilaca devam edeyim. Doktor değerin 16-18 arası olması lazım dedi ama çok uç noktayı mı söyledi anlamadım. Bide burun kanamam için krem yazdı halbuki tahriş vs yok. Kullanayım ilaçları geçmezse KBB ye gideyim değil mi ?

Ne güzel, buralarda herkes hamile galiba, maşallah, sağlıkla kucağınıza alın. Ben de 2018'e hamile girmeyi istemiştim ama olmadı, bu ay tedaviye başladım klomen, umudum yok, olursa sürpriz olsun.

Kasıklarımöyle ağrıyorki dün günümdü erken gebelik testi yaptım tek çizgi çıktı
Acaba ikidefamı yumurtluyorum

Eklentiler

• BCE8AC6F-0169-4C07-AA71-736A69636D65.jpeg
    BCE8AC6F-0169-4C07-AA71-736A69636D65.jpeg
    100,4 KB · Görüntüleme: 40
X