Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
ayrıntılı cevabın için çoook teşekkür ederim canım benim. ben de 51-52 kiloyum. sen anlatınca içim bir hoş oldu :) son aylar daha da alınır derler, doktora danış beybi sağlıklı şekilde kilo almaya devam et =) sen başak mıydın tatlışım, iki yay zevkli olacaktır bence hihih :) adet geldi aynen, bakalım bundan sonraki süreç nasıl ilerleyecek. kabağı da hatırlatman iyi oldu, ben ayçekirdeği severim de eşim kabakçı :)) öyleyse k.boynuzu pekmezi ya da özünü akşam, poleni de sabah tüketsin inşallah değerleri normale çevirir. tekrar sağol uzun yazın için balım.
Evet başak burcuyum kuzu iki farklı kafayı yanii :)
Aynen akşamda yiyebilir muzu da unutmayalım oda baya iyiymiş şifa olsun ikinize de. Rabbim sağlıklı evlat nasip etsin yürekten isterim güzel haberini almayı

Merhaba kızlar tahlil sonuçlarım bunlar nasıl sizce bilen yardımcı olabilir mi?

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    43,5 KB · Görüntüleme: 52
Kızlar ben henğz kilo al almadım hatta iki kilo verdim ama 13 haftlaık olmasına rağmen karnım kocaman neden ki sert hemde
Canım benimde sertti hala da öyle zayıf olmaktan olabilir.
Kilo alımın için henüz erken bence bende ilk haftalar almadım sonradan aldım almaya devam ediyorum

ceylanken tosbağa olmak iyiymişşş :KK48: kaç kilo aldın bebişim merak ettimm. bu arada ben bugün regl oldum ya poooff

Allah kolaylık versin canım kendine çook dikkat et. ben napayım 10. ayı devirdik, bu ay da olmadı..
Allahım ol der olur kuzum sen hiç merak etme vardır bir bildiği. Hamile kaldıktan sonrada sorun bitmiyor ki acaba iyimi kötümü sancim mi var diye dertlen dur. Allahım en yakın zamanda sanada verir ins

@VosVos35 Nasılsın canım?Hersey yolundadır inşallah.
sezson sezson Allah kolaylik versin sicaklarla :) Sular kesilirse biterim diyorum esime bende :)))))))
@Efe2014 Sende iyisindir insallah canim❤
N nalyecetemtahin Allah yardimcin olsuunn.Insallah minis sakin sakin durur :)

Aklima geldikce ekleyecegim birsuru isim var.Herkes kayip :) insallah hersey yolundadir
Ay inş canım benim. Allah hepimize kolaylık versin. Bu yaz gününde kokuyorum bende doktor hafta da bir banyoya girmeme izin verdi. Vücut gevşeme yapmasın diye . Silinip duruyorum.

Kuzu madem yatışlardasın neden yazmıyorsun :) nasıl gidiyor beslenmene dikkat et canım benim
Canım benim tele format attım eski şifremi bulana kadar canım çıktı. Hadi buldum kahvehaneyi bastım okey oynayacağım diye. Oğlanlada puzzle yapıyoruz yaptığım yerden vakit geçiyoruz. Sen nasilsin nasıl gidiyor. Ceviz kuru üzüm yattığım yerden yiyip duruyorum . Cinsiyeti ne kuzum

Canım benim tele format attım eski şifremi bulana kadar canım çıktı. Hadi buldum kahvehaneyi bastım okey oynayacağım diye. Oğlanlada puzzle yapıyoruz yaptığım yerden vakit geçiyoruz. Sen nasilsin nasıl gidiyor. Ceviz kuru üzüm yattığım yerden yiyip duruyorum . Cinsiyeti ne kuzum
Sen iyi ol da gerisi önemli değil canım ceylanım .iyiyim bende cinsiyeti erkek dedi doktor sivrilen karnımı gören zaten erkek mi diyor :) cinsiyet demişken 15. Haftaların bellidir şimdi ne zaman gideceksin heyecanlandım şimdii

şimdi kızlar, benim durumları bilen bilir ama kısaca özet geçeyim. 10 aydır denememize rağmen gebelik oluşmadı.
adet düzensiz ama 30-33 gün arası. eşim birkaç ay önce test yaptırdı hız iyiydi ama sayı ve morfoloji biraz düşüktü. bir süredir beslenmesine ve sigaraya dikkat ediyor deneyip 1 sene dolmasına rağmen hamişlik olmazsa testi tekrar edecek..
özellikle erkekler için çok kür önerisi var ama ben çok fazla şeyi karıştırmayı uygun bulmuyorum. bu durumda benim yumurta kalitesini artırmam için adetin bitimine yakın bal-polen kürü yapayım diyorum. eşim için de yine bal-polen kürü ve artı olarak keçiboynuzu düşündüm. ama keçiboynuzunu zahmetsiz ve hoş tatlı olarak nasıl tüketebilir? bu arada yine beslenme ve sporumuza dikkat edip çok stres olmamaya çalışıcam.
anlayacağınız birkaç ay daha oluruna bırakayım sonra hala olmazsa rahim filmidir vs. daha detaylı tetkikler yaptırıp işi ciddiye alalım diyorum. ne dersiniz mantıklı mı?? bazen insan işin içinde olunca gerçeklerden uzaklaşır ya fikir almak istedim..
@Umithepvar Zeyah3917 Zeyah3917 kızlar siz de el atın bakem.
KuZum ben sana kendi kullandığımı söyleyeyim bana tavsiye edilen keçiboynuzu özüydü ve sabah akşam bir yemek kaşığı tahta kaşığıyla yenecek dedi aktar... keçiboynuzu küründen daha etkiliymiş özü .. bi süre daha doğal deneme konusunda da yaş önemli kuzum eğer yaş geçmiyorsa bi iki ay daha bekleyip sonrasında doktor tedavisine başlayabilirsiniz

şimdi kızlar, benim durumları bilen bilir ama kısaca özet geçeyim. 10 aydır denememize rağmen gebelik oluşmadı.
adet düzensiz ama 30-33 gün arası. eşim birkaç ay önce test yaptırdı hız iyiydi ama sayı ve morfoloji biraz düşüktü. bir süredir beslenmesine ve sigaraya dikkat ediyor deneyip 1 sene dolmasına rağmen hamişlik olmazsa testi tekrar edecek..
özellikle erkekler için çok kür önerisi var ama ben çok fazla şeyi karıştırmayı uygun bulmuyorum. bu durumda benim yumurta kalitesini artırmam için adetin bitimine yakın bal-polen kürü yapayım diyorum. eşim için de yine bal-polen kürü ve artı olarak keçiboynuzu düşündüm. ama keçiboynuzunu zahmetsiz ve hoş tatlı olarak nasıl tüketebilir? bu arada yine beslenme ve sporumuza dikkat edip çok stres olmamaya çalışıcam.
anlayacağınız birkaç ay daha oluruna bırakayım sonra hala olmazsa rahim filmidir vs. daha detaylı tetkikler yaptırıp işi ciddiye alalım diyorum. ne dersiniz mantıklı mı?? bazen insan işin içinde olunca gerçeklerden uzaklaşır ya fikir almak istedim..
@Umithepvar Zeyah3917 Zeyah3917 kızlar siz de el atın bakem.
KuZum ben sana kendi kullandığımı söyleyeyim bana tavsiye edilen keçiboynuzu özüydü ve sabah akşam bir yemek kaşığı tahta kaşığıyla yenecek dedi aktar... keçiboynuzu küründen daha etkiliymiş özü .. bi süre daha doğal deneme konusunda da yaş önemli kuzum eğer yaş geçmiyorsa bi iki ay daha bekleyip sonrasında doktor tedavisine başlayabilirsiniz

Ben mesela yumurtlamadan sonra kalmışım hcg hesaplamasında öyle çıkıyor muhtemelen aynı ay iki kere yumurtlamışım çok değişik gebelik hikayeleri var gerçekten:)
Yaa öyle mi siz yeni hamilesiniz sanırım hastaneye gittiniz mi :)

Çıkmaz inşallah içini ferah tut hamileliği öğrendiğimiz ilk haftalar aslında çok güzel zamanlarımız stres yapmasak tadını çıkarsak daha iyi olur :) sımsıkı tutunsun inşallah yavrun
Amiiin canım inşallahh . :)

X