Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Benim yumurtlama adetin 13 yada 14 cu günü oluyor benimde kasik ağrısı olur normal bence endişe edecek bişey değil. Adetin kaçıncı günündesin. Hatta dün yumurta takibine gittim doktor sordu kasik agrin hangi taraf diye solda çok agrım var dedim baktı solda iki yumurta gelişmiş nundan olabilir

Canım herkesinki değişir .. Batmaların ve krampların da başka sebepleri olabilir (örn;enfeksiyon) Kendimden örnek verecek olursam ovulasyon dönemimde hiç ağrım sancım olmadı sadece ara ara geriliyormuş hissi yaşadım .. Bat vaktine kadar devam edebilir diye düşünüyorum ..
28 ekimde bigün normal bir kanamam oldu ondan sonra kesildi bi kaç damla kan geldi sonra.3 gün sonra test yaptım negatif çıktı şimdide şu pazar gününden beri karnım ağrıyo sanki kasıklarıma iğne batırılıyor kanamam başlamadan önce akıntım bir başladı hala devam ediyor beyazımsı yapışkan tarzda normalde önceki aylarda birgün ağrı çekerdim anlardım yumurtamın çatladığını yani 5 gün çatlama ağrısı filan olurmu bilmiyorum ondan sonra 16sında randevum var gidicem zaten doktora ama ne bilim duramıyorum bazen ağrıdan

Cnm ben ozelde yari anestezi ile cektirdim bi igne vurdu kasigimdan hicbursey hissetmedim 15 20 dk da duzeldim zaten sadece ilk ayaga kalkinca cok agridi o kaa
valla canım yarı anestezi mi bilmiyorum hastaneyi arayıp öğrendim anestezili 500 anestezi olmadan 400 üniversite hastanesi de anestezisiz ücretsiz çekiyor anlayacağın kafam karışık inşallah adet olmam da hamiş olurum (bat 13-17 kasım arası) hiç filme bile gerek kalmaz

bence kafan rahat etsin yaptır çünkü öyle de böyle de değilsen yine üzülüyor insan. birde bazı kişiler bende dahil olmak üzere negatif sonucu görür görmez adet oluyoruz çünkü psikolojik acayip etkiliyor. hem hamile değilsen hasta olman daha iyı bir daha ko ay hamile olmanı gecıktırmez. ama tabi hamilesindir inşalah ümidimiz o yönde :)
ayy inşaallah canm. hepimiz için öyle olsun inşaalah:anneadayı::anneadayı:

Ben aneatezi olmadan çektirdim yeni çıkan makinalarda gerek kalmıyormuş gerçektende hiç ağrı sızı olmadı korkmana gerek yok canım .. yaptıracağın merekeze sor acısız ağrısız diye söylüyorlar

28 ekimde bigün normal bir kanamam oldu ondan sonra kesildi bi kaç damla kan geldi sonra.3 gün sonra test yaptım negatif çıktı şimdide şu pazar gününden beri karnım ağrıyo sanki kasıklarıma iğne batırılıyor kanamam başlamadan önce akıntım bir başladı hala devam ediyor beyazımsı yapışkan tarzda normalde önceki aylarda birgün ağrı çekerdim anlardım yumurtamın çatladığını yani 5 gün çatlama ağrısı filan olurmu bilmiyorum ondan sonra 16sında randevum var gidicem zaten doktora ama ne bilim duramıyorum bazen ağrıdan
Kasik ağrısı yumurtlama döneminde normal bide hamilelikte de olur diye biliyorum .Sen ihmal etme bi doktora görün canım kist falan belirtisi olabilir diye okumuştum inşallah öyle değildir.

Kimse cevap vermeyecek mi :110:

Benim yumurtlama zamanlarimda 1-2 gün sızı olurdu sadece.Ama reglinde farkli olmus sanki?

devlet oluyor demi canım bende üniversite hastanesinde çektirmeyi düşünüyorum orda anestezi yok bazende diyorum 500 milyonu verip özelde anestezi ile mi olsam diyorum bende cok kasılıyorum muayenede ondan dolayı sıkıntı çıkar mı diye korktum

Tikaniklik yoksa aci olani duymadim pek aslinda birazda agri esiligiyle alakalidir.
Anestezisiz yaptirirken tikaniklik olanlarda acı oluyormus.
Onun dısında sansina hicbisy yoksa anestezisize dayanabilirsin bence

çok üzüldüm hallerine ya tamam hepimiz çocuk istiyoruzda böylede olmaz inşallah Allah herşeyin hayırlısını versin inşallah :KK42:

Şuan gebe olan arkadaşlar adet tarihinden önce belirti yaşadıysa bunları paylaşabilr mi lütfen .. hayırlı olsun sağlıkla kucağınıza alın inşallah isteyen herkese de tez zamanda nasip etsin Rabbim :dua:

Kasik ağrısı yumurtlama döneminde normal bide hamilelikte de olur diye biliyorum .Sen ihmal etme bi doktora görün canım kist falan belirtisi olabilir diye okumuştum inşallah öyle değildir.
İnşallah canım ya korkmaya başladım artık kötü bişeydir diye normali 1 2 gün sürüyomuş benim 5gündür böyle :110:

Benim yumurtlama zamanlarimda 1-2 gün sızı olurdu sadece.Ama reglinde farkli olmus sanki?

Tikaniklik yoksa aci olani duymadim pek aslinda birazda agri esiligiyle alakalidir.
Anestezisiz yaptirirken tikaniklik olanlarda acı oluyormus.
Onun dısında sansina hicbisy yoksa anestezisize dayanabilirsin bence
evet canım farklı oldu normalde 5 gün adet görürüm ama gecen ay birgün normal derecede kanamam oldu kesildi ardından damla damla geldi kötü bişey yoktur inşallah :110:

çok üzüldüm hallerine ya tamam hepimiz çocuk istiyoruzda böylede olmaz inşallah Allah herşeyin hayırlısını versin inşallah :KK42:

Allahım hayırlısını versin inşallah daha neleri var Allah herkesin yardımcısı olsun kimseyi kimseye muhtac etmesin zor

Ay yazık günah içim acıdı resmen .benim annem babamın eline diken batsa canım çıkar bunlar nasıl evlat daha doğrusu nasıl insan sokağa atmış. :-(

Allahım hayırlısını versin inşallah daha neleri var Allah herkesin yardımcısı olsun kimseyi kimseye muhtac etmesin zor

Ay yazık günah içim acıdı resmen .benim annem babamın eline diken batsa canım çıkar bunlar nasıl evlat daha doğrusu nasıl insan sokağa atmış. :-(

anasını babasını döven bile var Allah ım gördükçe duydukça içim acıyor Allah hayırlı çocuklar versin hayırsızı gerçekten çok zor bende hiç kıyamam aileme

İnşallah canım ya korkmaya başladım artık kötü bişeydir diye normali 1 2 gün sürüyomuş benim 5gündür böyle :110:
Bende ramazan ayında 1 ay içind e iki defa adet gördüm çok korkmuştum. Az veya çok adet görmek kist belirtisi veya hormonsal bişey olabilir benim yumurtalıklarda küçük kistler varmış bide tiroit hapini bırakmıştım ondan oldu sanırım.

Bende ramazan ayında 1 ay içind e iki defa adet gördüm çok korkmuştum. Az veya çok adet görmek kist belirtisi veya hormonsal bişey olabilir benim yumurtalıklarda küçük kistler varmış bide tiroit hapini bırakmıştım ondan oldu sanırım.
16sında gidicem doktora bakalım inşallah dediğin gibi birşey yoktur 4 yıl kist eritiyim diye uğraştım tam kurtuldam derken bidaha olsun istemem :110:

evet canım farklı oldu normalde 5 gün adet görürüm ama gecen ay birgün normal derecede kanamam oldu kesildi ardından damla damla geldi kötü bişey yoktur inşallah :110:
Ilac igne falan kullanmismiydin bende ayni celiskideyim bu ay adetim ilk defa dogru duzgun olmadi hamile olabilirsin falan diyolar isin kotu tarafi klomene basladim tekrar. Ctesi kontrolum var dicem doktora ceyrek gun bile surmedi kanamam gerisi hep kahverengi geldi

Insa
16sında gidicem doktora bakalım inşallah dediğin gibi birşey yoktur 4 yıl kist eritiyim diye uğraştım tam kurtuldam derken bidaha olsun istemem :110:

Inşallah canım öyle bişey değildir.bilmezmiyim kist çok kötü benimde çikolata kisti laparoskopi bile yaptılar ama yine tekrarladı çok kötü bişey. Adetine çok var mi belki hamilelik olmuştur. Inşallah

Ilac igne falan kullanmismiydin bende ayni celiskideyim bu ay adetim ilk defa dogru duzgun olmadi hamile olabilirsin falan diyolar isin kotu tarafi klomene basladim tekrar. Ctesi kontrolum var dicem doktora ceyrek gun bile surmedi kanamam gerisi hep kahverengi geldi
yok canım hiçbirşey kullanmadım 2 gün önce felaket derecede diş etlerim ağrıdı bi ağrı kesici içtim
Insa

Inşallah canım öyle bişey değildir.bilmezmiyim kist çok kötü benimde çikolata kisti laparoskopi bile yaptılar ama yine tekrarladı çok kötü bişey. Adetine çok var mi belki hamilelik olmuştur. Inşallah
23ünde adet bekliyorum daha cok var
Bende Şen’le aynı durumdayım canım cumartesi pik ti testim hala kaşık ağrım ve süt gibi kokusuz akıntım var
Süt demişken dün farkettim gögüslerimden böyle beyaz bişey gelmiş süt desen değil baska bişeyede benzetemedim

X