Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kuzum hatırlayacakmısın bilmiyorum ama geçen ay ilk defa gecikmiştim ve çok heyecan yapmıştım sonuç negatifti bu ayda gecikiyorum sandım 3. Gün verdim o yüzden kanı. Aslında hiçbir belirti yoktu ama birkaç gün aynı saatlerde sol kasığımda batma gibi ağrı oldu ve idrarım koyulaştı çok su içmeme rağmen. Hiç ekstra birşey yapmadım ama geçen ay çok üzüldüm o yüzden bu ay hiç ovulasyon gününe falan bakmadım. Son birkaç aydır sürekli günaşırı ilişki oluyordu bu ay onuda yapmadık. Saldım yani:) Takvimimden uyarı gelmese bat gününden bile haberim yoktu.. Cevap verebildim galiba herşeye :)

Normal kuzum unutman ben şimdi bekliyorum tatlım 3 gün kaldı benim
ayy çok heyecanlı günler, hadi bakalımm regl gelene dek umut vardır inşallah minnoşun seninledir =)

vay anasını öncelikle bu heyecanın arasında verdiğin cevap için teşekkürler =) demek ki kafa rahat olunca tutuyor yahu. herkes aynı şeyi diyor çünkü. bir de gecikme olursa rahim kendini hazırlıyor derler, o da onaylanmış oldu =) en iyisi senin gibi sabırlı olup beklemek tabi. yoksa hüsran yaşanabiliyor.. tekrar çok çok tebrikler, her şey güzel ilerlesin inşallah

kızlar bu arada belim de ağrıyor sanki ya, bel ağrısı yumurta çatlamasının bir belirtisi olabilir mi acaba?
bu arada sezson cuğum ballı kürü sormuş, arkadaşın yumurtlama sorunu olduğunu nasıl tespit etmiş? ben yapmadım kürü bilmiyorum ama 2-12.günler arasıysa, bu ay tutmazsa yapayım madem ya, benim progesteron değerim düşük çıkabiliyordu çünküm. bir yandan da kist mist riskim olmasın, 3-5 gün yaparım belki de

Evet 25 Eylul sonrasi gun icin konusuruz dedi doktorum bakalim 27sinde 39 doluyor :) Hayat garip gecen sene 26 Eylul'de igne vurulmus dış gebelikten kurtulmaya calisiyordum.

simdilik hamileligin tadini cikariyorum canim bide eve geldigimiz gunu hayal ediyorum kalan o arayi dusunmuyorum bile :)))) insallah kizimdaki gb cabuk toparlanirim.Simdi buyukte olunca insan kendinden ziyade ayri kalmaya uzuluyor.

7bucuk kilo aldim canim toplamda.
Ilk 3 ay hic almadim.
Sonra ayda 1-1-2-2 gitti ve 28-32 arasindada 1bucuk kilo aldim :)
Kizimda da 8 almistim bu zamanda :)
Ama bisy yapiyor musun dersen yapmiyorum,bayaa guzel yiyorum :) Sadece genel olarak hamur işi vb seyler yok çok sık.Denk gelirsem yiyorum arada evde yapiyorum o kadar.

Kafan neden rahat? :) Gün belirlenecek diye mi?

Evet çok heyecanlı ama bi oldu diyorum bi niye olsun ki diyorum bilmiyorum neler oluyo içerde :):)

plojovic oyy tabi bir çocuk daha olunca yalnızca karnındakine odaklanamıyorsundur. kilo alımın süpermiş yalnız maşallah yaa. umuyorum ki şimdi de hemencecik toparlanacaksın =) daha vakit var tabi gene de, akışına bırakman en iyisi.
kafam şöyle rahat kuzum, doğum şeklini düşünmek zorunda kalmayacağım, mecbur sezaryen olunca =) ortada bir şey yok ama düşünmesi bile güzel geliyor
Zeyah3917 hahaha içerde neler oluyor iyiymiş yaa inşallah güzel şeyler oluyordur ne diyelim. batı bekle kuzum, hayırlısı

Kırmızılar gelmedi ama adet ağrım yine başladı sabah beri birde belim sırtım çok ağrıyor. Benimdr galiba yarın gelecek. Ovulasyona göre hiç gelmiyor anlamıyorum doktora gidersen sor dicektim canım seninde bak obulasyona hiç uymadı. Acaba neden oluyor bizim böyle?

Çok teşekkür ederim canım rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah

Çok merak ediyorum ama bilemeyince insan sıyırıyo ister istemez

Kuzumm d vitamini sorunu cikti etkileyecektir illaki bi saglik ocagina vidip ilac yazdirayim insallah asilamaya kdr o da kalksin aradan :) bu battan umit yk kiz beklemedeyim suan sizlanmalar var kasikta bagirsaklar saha kalktimi tmmdir gelicek demektir daha baslamadi guruldamalar :)

İnsallah canim❤

Gunude az cok belli olur tabii,gelir o minik,bi bakmissin ortaliklarda bile geziniyor
Dualarımdasınız❤

Tamam canım gidince sorarım ama bence 14 gün genel bir kaide. Herkeste geçerli değil bizde 17 gun. Bu ay da gidebilirim aslında neyse bir gelsin de kırmızılar ona göre bakarız. Sen hiç kur yaptın mı ben bu ay çörekotu yağı içtim önümüzdeki ay da soğan kuru yapmayı düşünüyorum işe yarıyor diyorlar

kızlar testte pik yaptıktan sonraki 36 saat içinde çatlıyor, bunu hesaba kattınız mı? bir de dediğin gibi 14 gün herkes için geçerli olmak zorunda olmayabilir..

kızlar testte pik yaptıktan sonraki 36 saat içinde çatlıyor, bunu hesaba kattınız mı? bir de dediğin gibi 14 gün herkes için geçerli olmak zorunda olmayabilir..
Evet canım benim 10. Gün pik yaptı 11. Gün de pik oldu öğleden sonra siliklesti. Geçen ay da 13. Gündü. Üzerinden 17 gün geçince adet oldum. Bu durumda bu ay 28. Gün olması gerekiyor diye düşünüyorum. Bakalım yarın göreceğiz.

Merhaba kızlar 3 düşüğüm var. İlki kürtaj oldu 9 haftalık ikizlerimin kalbi durdu. 2.ve 3.dış gebelik geçirdim.. Bayram sonrası Rahim filmi çekinicem.. Ve bu arada kan pıhtılaşmam oldugu ortaya çıktı.. Rahim filmi sonrası dış gebelik geçirip de hamile kalan varmı.

Çok şükür canım hazırlıklara başladım iş güç abimizin okul kaydı falan derken geçiyor günler nasipse yamaç olacak ismi sen ne yaptın
Evet bahsetmiştin yamaç ismiyle büyüsün uğur getirsin inşallah
Bizde mahire odaklandık ama annem ablam sıcak bakmıyor :/ annemin sevdiği isim olsa tamam. Eren ismini severim ablama koydu. Kaan ismini annem çok sever onu da ablam koydu. :) ailevi değeri olan isimleri taşıyanlar yeterince var :)
Bakalım nasipte ne varsa

whiterabbit88 kuzu yerime de tatil yap yaa :) eşim gidelim diye baya ısrar etti . Yüksek lisans affı görüşmeye istanbula gidelim ordan tatile çıkarız dedi.uzun yolculuk yapacaktık gözüm kesmedi. Arkadaşlarıyla geliyorlar her gün bi yerdeler :) seneye bebişimizde bize katılır beraber gideriz inşallah.
Arkadaşımı sormuşsun adeti 50 günden fazlaca gelmeyebiliyor. Klomen kullandı faydasını görmedi. Polikistik over var demiş doktoru zaten..
Geçen ay incir kürü yaptı zamanında adet gördü buayda bunu yap dedim eşinin değerleri de sınırda çıkmış onun içinde beslenme önerisinde bulundum tutar inşallah onunda seninde kuzummmm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…