Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
anladım tatlışım. arada tatil yapmak eminim ki çok iyi gelecektir =) doktoru sevip güvenmen de çok güzel. bir de bakmışsın kafa rahatlığıyla bu ay oluvermiş =) gidişatınızı da belirlemişsiniz, bu da önemli bence. hadi hayırlısı diyelim arkadaşım =)
bana gelince, adetin 32. günündeyim hesaplarıma göre bu aralar adet olmam gerekiyordu herhangi bir emare yok.. anlamadım gecikecek mi, stres mi yaptım ne oluyor çözemedim. bu adet düzensizliği acaba bende mi bir sorun var diye kafamı bulandırıyor.. hormon tahlillerim iyiydi ama en son yaptıralı çok oldu.. biz de yarın akşam 1 haftalık tatile çıkıyoruz. artık olursam da tamponla giricem denize yaktım gemileri :KK53: bakalım önümüzdeki günler neler gösterecek beybi..

canım bu dönemde karından görünmeyip vajinal görünmesi normal diye duymuştum. birçok arkadaş yazmış, sen önlemini al, gerisini düşünme. şu an kendini iyi hissetmen bile güzel bir şey bence. umuyorum ki iğne de faydalı olacaktır. tatili iptal etmen gerekiyor muydu, belki daha iyi gelecekti sana moral olacaktı.. doktor mu dedi dinlenmen lazım diye?

anladımm öyleyse şu an prolaktinle ilgili bir sorunun yok, dimi? eşinin de referans değerlerinden çok düşük değilse, sınırdaysa bence de olmaması için sebep yok.. ama erkeklerde bu tür durumlarda ikinci kez yaptırıp net sonuç alınması gerekiyor. işlerini düzene soktuğu vakit tekrarlatsın, emin olursunuz sonuçtan. bizde de benzer durum var, çok baskı yapmıyorum, bir ara yaptırır diyorum..
Aynen dr ck onemli gercktnn kuzumm..bakalim vesile olur insallahh..hayirlisi kjzum tskr edermm
Cidden yakmissin gemileri :)) gelmesin bebis gelsinn umarm gec dollenme olayini yasiyorsundur.tatil sanada banada ck iyi gelicektir eminimki kuzum adi tatil yani guzel olmazmi :)) oyle bi kac gun gecikme oluyorsa bnce sorun degl herkesin dakik degil kuzum hersey etkileyebiliyr hormonlarimzi ve adet dongumuzu.o yuzdn biz bebekten olsn diyelim cnm bnm buraya takilamicaksin o zmn ozlucez seni bi hafta :)

mahidevran61 mahidevran61 SEVDAM07 SEVDAM07
Kızlar kordon kanı bağışı bildiğim kadarıyla Ankara Kordon Kanı Bankasında yapılıyor.Bu bankada Saglik Bakanligindan aldigi ruhsat gereği sadece Ankara Tıp,Hacettepe Tıp ve Zekai Tahir Burak Doğum Hastanesinden kordon kanı bağışı kabul edebiliyormuş.

Bildiğiniz bu konuda başka gelişme var mı?

Gittiğim hastane kordon kanı saklanması icin calismayi yapiyor ama bağış farklı.O yuzden merak ettim.
Bende saklamak degilde bağış yapmak istiyorum.

Ya kızlar ben ne süt ne yumurta nede et falan yiyemiyorum yoğurt da yemiyorum.bulantılardan dolayı tiksiniyorum.bebek besleniyormuki.çünkü peynir salatalık ekmek yiyorum genelde

Kızlar bugün hormon testi verdim sonuçlar bunlar yarın gidicem doktora ama merak ettim anlayan var mı değerlerden?

Prolaktin : 15.03
FSH:6.62
TSH:3.26
LH:6.29
E2:42.97

X