Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Sıkıntılar beklentiler aynı olunca halden anliyorsun canim. Ben burda şunu da ogrendim insan hiçbirşeye olmaz dememeli. Aylarca bekliyoruz kizlarin haberini alinca seviniyoruz ama siradaki sen olmayacaksın gibi geliyor. Ama bi bakmışsın cift cizgiyi burda paylaşıyorsun tebrik mesajlari :) hayal gibi gelmişti darisi hepinize canım ❤
Aynen öyle canım hiç beklemediğim yerden vurdu bu ay mesela nasipten öte gidemiyoruz şimdi uzak bi hayal gibi geliyo ama biliyorum gün gelicek gülücem bu hallerime gittiğim hastane kadın Doğum kadınlara bAkıyorum 2 tane küçük elinde bi tane karnında dedim ki kendi kendime bu kadar zor değil demek ki kendimiz zorlaştırıyoruz... amin bu arada sende sağlıcakla al kucağına inşallah :KK200:

Canm bilmiyorum ki olabilir de stres her hastalığa davetiye cikariyor. ben baya ciddi şeyler yaşadım psikolojik olarak çok etkilendim askeri personelim ruh gibi yaşıyorum artık
Allah kolaylık versin canım zor iş valla ... benim stres olsa prolaktinde yükselirdi büyük ihtimalle Boğaz enfeksiyonu geçiriyorum ondan oldu herhalde

Aynen öyle canım hiç beklemediğim yerden vurdu bu ay mesela nasipten öte gidemiyoruz şimdi uzak bi hayal gibi geliyo ama biliyorum gün gelicek gülücem bu hallerime gittiğim hastane kadın Doğum kadınlara bAkıyorum 2 tane küçük elinde bi tane karnında dedim ki kendi kendime bu kadar zor değil demek ki kendimiz zorlaştırıyoruz... amin bu arada sende sağlıcakla al kucağına inşallah :KK200:
Aminn canim cok sagol. Guzel günler yakindir insallahhh❤

Rica ederim canim birilerine faydam olursa ne mutlu. Insan yasadikca ogreniyor. Bir de ben de cok stresli ve evhamli bir tipimdir. Bu nedenle gerekli muayenelerin yapilmasi, ilaclarin duzenli kullanilmasi gibi konulara ozen gosteriyorum. Dogru iletisim kuracagin bir doktorun olmasi da onemli. Boyle olunca yol haritami az cok belirledigim icin kafam rahat ediyor. Bebek konusu nihayetinde nasip meselesi. Ama bilimsel olarak mantikli adimlar attigimi bilmek bana iyi geliyor. Pazartesi muayeneye gittiginde bir tedavi plani yapilir saniyorum. Hic kafanda buyutme sorunun tespit edilmesi guzel bir sey :)
Canım sonuçlarım çıkmış da sen anlıyorsun tahminini sence nasıl sonuçlar serbest t3:2.42 serbest t4:0.830 yazıyo... anlayan arkadaşlarda fikir verebilir mi ?

Canım sonuçlarım çıkmış da sen anlıyorsun tahminini sence nasıl sonuçlar serbest t3:2.42 serbest t4:0.830 yazıyo... anlayan arkadaşlarda fikir verebilir mi ?
Canim selam, capada yaptirdigim testte olcu birimi pmol/l, st3 icin: 3.1-6.8 st4 icin ise: 12-22 seklinde referans. Olcu birimi ayni mi ona bak, biraz dusmus olabilir. Tabi hastanenin referansinin ne oldugu da onemli. Ama senin tsh yuksekti, bu durumda hipotiroid (tiroidin az calismasi) olabilir. Tiroid hormonu disaridan takviye alman gerekebilir. Ama cok uc degerler degil, hemen duzelir insallah. Yine de sen ilk firsatta doktora danis bakalim ne diyecek. Gecmis olsun canim

Canim selam, capada yaptirdigim testte olcu birimi pmol/l, st3 icin: 3.1-6.8 st4 icin ise: 12-22 seklinde referans. Olcu birimi ayni mi ona bak, biraz dusmus olabilir. Tabi hastanenin referansinin ne oldugu da onemli. Ama senin tsh yuksekti, bu durumda hipotiroid (tiroidin az calismasi) olabilir. Tiroid hormonu disaridan takviye alman gerekebilir. Ama cok uc degerler degil, hemen duzelir insallah. Yine de sen ilk firsatta doktora danis bakalim ne diyecek. Gecmis olsun canim
Teşekkür ederim canım yarın sabah gidicem inşallah büyük bi sıkıntı çıkmaz sağol canım..

Rahatım şu an çok şükür canım yarın bi gösteriyim durumumu da söyleyim bakalım ne dicek inşallah bi sıkıntı çıkmaz
Çıkmaz canm en fazla hormon takviyesi verirki bunun hiç bir yan etkisi yok.benden boğaz ultrason u istemişti nodül falan var mı diye çok şükür çıkmadı belki sende de ister ilk etapta insanın morali bozuluyor niye çalışmıyor troidler diye emin ol belli bı zaman sonra o bile normal geliyor

Çıkmaz canm en fazla hormon takviyesi verirki bunun hiç bir yan etkisi yok.benden boğaz ultrason u istemişti nodül falan var mı diye çok şükür çıkmadı belki sende de ister ilk etapta insanın morali bozuluyor niye çalışmıyor troidler diye emin ol belli bı zaman sonra o bile normal geliyor
İçim rahat canım ya öyle sıkıntı yapmıyorum niye böyle oldu falan diye ilaç verir mi bilmiyorum jinekoloğa gitmiştim ben endokrine gönderir büyük ihtimalle bi an önce başlasın bitsin istiyorum

Yine garip sorularımla geldim. Sabah ilişkisiyle hamile kalan var mı aramızda veya sabah deneyen:KK45:

X