Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım cevap için teşekkür ederim. Bede klomen ve ovitrelle kullanıyorum bu 3. ayım ilk defa 4 yumurtam oldu, ve daha önce kasık bel ağrım olmamıştı şimdi bunları da yaşıyorum, benim gibi olan var mı acaba ?
Rica ederim cnm.Benim de 3 yumurta oluşmuştu,ovittirlla ile catlamıstı.Gebelik olmadı ama dr ikiz gebelik riski var böyle durumlarda demişti.Zaten asılama da 3 ten fazla yumurta oluştuysa yapmıyorlar aşılamayı.

Rica ederim cnm.Benim de 3 yumurta oluşmuştu,ovittirlla ile catlamıstı.Gebelik olmadı ama dr ikiz gebelik riski var böyle durumlarda demişti.Zaten asılama da 3 ten fazla yumurta oluştuysa yapmıyorlar aşılamayı.
Benim 4 tane oldu hayırlısı olsun ama inşallah 4 üz 3 üz olmaz canım. haftaya test yaptırıcam.
sen şu anda bir şey kullanmıyorsun sanırım

Benim 4 tane oldu hayırlısı olsun ama inşallah 4 üz 3 üz olmaz canım. haftaya test yaptırıcam.
sen şu anda bir şey kullanmıyorsun sanırım
Hayırlı haberlerle gel insallah:dua:Yok cnm.Ben gecen hafta ameliyat oldum.Tüpümde sıvı varmış,sıvı alındı.Bundan sonra bakalım kısmet yasayıp görcez.:kahve:

canım bu durumda değerlerin oranı 2 olmuyor ki, değerler çok yakın çıkmış zaten.. bu arada aşılama için çiftlerin uygun olup olmadığı değerlendiriliyor, bazı durumlarda başarı oranı yüksekken bazen düşük oluyor. size önerildi mi?
yok ya adam akıllı bi doktorada gitmedik 3 ay düzenli gittim oda bekleyin bekleyin dedi sonra eşim ameliyatı için ugras bekle dur şimdi toparlanma ddik bu ay iyibir doktora gidicem bakalım o nasıl yönlendiricek

Tiroid ile ilgili olarak, tsh ya da st3 ve st4 degerlerinin cok yukselmesi veya dusmesi normal degildir ve genellikle uzun sureli bir tedavi gerektirir. Sorunun neden kaynaklandigi, tiroid iltihabi hipertiroid hashimato vb teshis konur.Gebelik planlayanlarin tsh i 1-2,5 arasi olmalidir ki saglikli bir gebelik olusabilsin ve sursun. Ayrica bu kisilerin hamileligi olabildigince erken tespit edip doktorlarina hemen danismalari onemlidir. Hamilelerde de tsh duzenli olculur cunku normalde hasta olmayip gebelik tiroidi sorunu yasayanlar da vardir. Ben mesela hashimotoyum ve tsh yukseldigi donemde degerim normale donene dek korundum. Su anda da ilaclarimi duzenli iciyorum arti olarak iyot hapi aliyorum. Doktorunuz yonlendirecektir kizlar, teshisi ve tedavisi cok kolay olup gerekli ozeni gosterdiginiz takdirde sorun olmaz :)

Kızlar merhaba ben haziranın 14unde adet oldum 18ınde bitti adetım 8 gun sonra kahverengi leke geldi 2 gun surdu daha sonra seffaf akıntım gelmeye basladı oda 3 gun surdu suan adetım gectı 7 gun gectkten 3 gun sonra kan verdim bısey cıkmadı bunla karsılasan varmı kızlar gec donlenme olabılırmı

Kızlar merhaba ben haziranın 14unde adet oldum 18ınde bitti adetım 8 gun sonra kahverengi leke geldi 2 gun surdu daha sonra seffaf akıntım gelmeye basladı oda 3 gun surdu suan adetım gectı 7 gun gectkten 3 gun sonra kan verdim bısey cıkmadı bunla karsılasan varmı kızlar gec donlenme olabılırmı
Kan da çıkmadıysa yoktur ama tabi belli olmaz cnm.Kanı nezman verdin yakında mı?

Tiroid ile ilgili olarak, tsh ya da st3 ve st4 degerlerinin cok yukselmesi veya dusmesi normal degildir ve genellikle uzun sureli bir tedavi gerektirir. Sorunun neden kaynaklandigi, tiroid iltihabi hipertiroid hashimato vb teshis konur.Gebelik planlayanlarin tsh i 1-2,5 arasi olmalidir ki saglikli bir gebelik olusabilsin ve sursun. Ayrica bu kisilerin hamileligi olabildigince erken tespit edip doktorlarina hemen danismalari onemlidir. Hamilelerde de tsh duzenli olculur cunku normalde hasta olmayip gebelik tiroidi sorunu yasayanlar da vardir. Ben mesela hashimotoyum ve tsh yukseldigi donemde degerim normale donene dek korundum. Su anda da ilaclarimi duzenli iciyorum arti olarak iyot hapi aliyorum. Doktorunuz yonlendirecektir kizlar, teshisi ve tedavisi cok kolay olup gerekli ozeni gosterdiginiz takdirde sorun olmaz :)
Ohh dokturmus gene davsanim :)) tskrlr engin bilgileriniz icin efenim :)

Ben önem veriyorum canm hamilelikten dolayı bende de hipotroid var çok fazla halsız olduğum ve hasta olduğum için gitmistim Dr suplenip bakmisti 55 kiloydum o sıralarda bı anda kilo almaya başlamıştım ilaçtan sonra kilo kaybı başladı ama degerlerim normal degerlerdeydi Dr ayda bir çağırıyor zaten kadın doğum da her gidisimde soruyor.aciklaman için teşekkür ederim bu arada

Selam canım nasılsın

Ya kızlar 7 aydir burdayım bildiğin bir sürü arkadasim var hemde cok uzun süredir cokgüzel bi forumumuz var
Bencede her derde deva:KK200: En iyi şuan birbirimizi anlıyoruz başka birine mümkün değil söyleyemezdim içimde patlardı herşey iyi ki varsınız duygusal oldu biraz ama:KK15:

X