Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Arkadaşlar iyiaksamlar malum kış geldi temizlik yapmak gerek benim eğer olursa ilk hamileligim olacak korkuyorum şimdi iş yapmaya yapıyorum ama yapmamalı miyim

Arkadaşlar iyiaksamlar malum kış geldi temizlik yapmak gerek benim eğer olursa ilk hamileligim olacak korkuyorum şimdi iş yapmaya yapıyorum ama yapmamalı miyim
Arkadaşım temizlik yaparken düşürdü bebeğini dikkat et canından dahamı değerli

Yapmalısın tabiiki de canımmm o kadar da nazlı olmayalım yahu :halay: Dikkat ederek yaparsan bişicik olmaz belini falan zorlama yukarılara abanma yeterli bence. Benim de ilk olucak ama herşeyimi yapıyorum.​

Çok üzerine düşüyoruz .. Ebelerimizden annelerimizden tarla işi varken bile bişeycik olmamış .. Ama yine de kendini korumakta fayda var . Hele ki belini üşütmemeye dikkat et . Azar azar gün gün bölüştürüp yapılır sanki .. Sakınan göze çöp batıyor bunu bilir bunu söylerim

Aynen benimde öyle olmuştu canım normalde adetim geleceği zaman goguslerimin ağrısından duramazdim o ay hiç bir şekilde agri sizi olmadı.. sadece çok yoğun bir şişkinlik gaz vardı birde kasıkta pıt pıtlama.. geç döllenme olmuştu sanırım o yüzden çıkmadı hemen idrarda.. fakat malesef 6 haftalık kaybettim bebegimi gelişimi durduğu icin.. şimdi tekrar istiyorum.. burada hem deneyimlerimi paylaşmak istiyorum hemde bilgi almak için giriyorum.. merak ettiğin şeyler varsa sorabilirsin canim..Rabbim kısmet etsin inşaallah bozma moralini 2 gün sonra tekrarla idrar testini yada kan yaptır orada çıkar
Aynı belirtileri bende yaşadım adet günüm yarın testi 6 gün önce yaptım pozitif çıktı dünde idrar testim pozitif çıktı :-) dizinde iyi haberleriniz bekliyoruz inşallah :-)

Çok üzerine düşüyoruz .. Ebelerimizden annelerimizden tarla işi varken bile bişeycik olmamış .. Ama yine de kendini korumakta fayda var . Hele ki belini üşütmemeye dikkat et . Azar azar gün gün bölüştürüp yapılır sanki .. Sakınan göze çöp batıyor bunu bilir bunu söylerim

Kesinlikle sonuna kadar katılıyorum canım .. Benim annem cam silermiş hiçte bişecik olmamış maaallah :)

Yapmalısın tabiiki de canımmm o kadar da nazlı olmayalım yahu :halay: Dikkat ederek yaparsan bişicik olmaz belini falan zorlama yukarılara abanma yeterli bence. Benim de ilk olucak ama herşeyimi yapıyorum.​
[/QUOTE
Haklısın ilk olunca işte korkuyor insan teşekkür ettim

Nasıl gösteriyor ki gebelikte ovulasyon testi ? Bilgi alabilir miyimmmm biraz ?

Aynen nasıl oluyorki bunda zaten hep çift çizgi çıkıyor koyuluğu değişiyor sadece
ikisi de kopkoyu çizgi olması lazım. benim adetlerim çok düzensizdi. ovu. kitlerini kullanmaya başlamıştım. ilk koyu çizgi çıktıktan sonra daha yapmamıştım sonra kasıklarıma batmalar olunca şüphelendim tekrar ovu testı yaptım ilk gördüğüm çift çizgiden daha belirgindi dedim aaaa yeni yumurtlama olacak sonra kimdin yine yaptım yine koyuydu öteki günde yaptım bu seferde 3 gün süremez ya dedim internette araştırma yaptım hamileyken pozitif çıkabiliyor diye hemen bir gün sonra hamilelik testi yaptım hamilelik çıkmıştı.

ikisi de kopkoyu çizgi olması lazım. benim adetlerim çok düzensizdi. ovu. kitlerini kullanmaya başlamıştım. ilk koyu çizgi çıktıktan sonra daha yapmamıştım sonra kasıklarıma batmalar olunca şüphelendim tekrar ovu testı yaptım ilk gördüğüm çift çizgiden daha belirgindi dedim aaaa yeni yumurtlama olacak sonra kimdin yine yaptım yine koyuydu öteki günde yaptım bu seferde 3 gün süremez ya dedim internette araştırma yaptım hamileyken pozitif çıkabiliyor diye hemen bir gün sonra hamilelik testi yaptım hamilelik çıkmıştı.
Yani olabilir bilemedim ben 9 gün daha ovu testi yapıcam sonra gebeliklere geçicem varsa her şekilde çıkar nasıl olsa

Eskiler daha mı dirayetli kuvvetliymiş bilmiyorum da annem benim bu kadar takık olduğumu bilse şizofreni oldu bu diye psikiyatriste götürür beniiii :eek::deli:

Haha benimki de yapardı valla. Hiç sevmez öyle nazlanmaları pimpiriklenmeleri annem :halay: Daş gibi kadın maaşallah bizi de öyle rahat yetiştirmiş gerektiği kadar kollamış mesela kat kat giyindiğimi hiç hatırlamam kışın bile :))

Lh değeriyle hcg değeri arasında bi bağlantı var mı bilmiyorum günüm gelsin ben ovulasyon testi de yaparım gebelik testi de :KK48:

X