2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Canım aptamil kullaniyordum bebelaca gectim zaten ikisi ayni fabrika cikisliymis. Icerik olarak yakinmis diye duydum. Ayrica instagramda muhendisinoglu sayfasi var belki biliyorsundur bebek urunleri ile ilgili arqstirma yapiyor icerikleri vs. orada bebelac icerik acisindan temiz olarak okudum. Yani verebilirsin icin rahat etsin. Kiloyu da kafana takma sagligi yerinde olsun gerisi bos emin ol.
Tşk ederim cnm . Evet bende öyle duymuştum. Bi kutu aldık bakalım bizim kız begenecekmi? Ona gore devam edicem.

Bu konuda bende muzdaribim , kafası sivri olmasın diye yan yatırmaya çalışıyorum , arkasına yastıklar yığdım ama yok yine çevirip düz yatıyor malesef :KK43: kafasının şekli bozuldu hiç istemesem de
Cnm o cevirdikce ben de degistiriyorum 🙈🙈 şuan kafasında bi sivrilik yok şükür. Sen de öyle yap sonunda o da pes ediyor 🤣🤣

Hayırlı ramazanlar kızlar. Benim kız bugün 3 ay 5 günlük oldu. Kilomuz 5 dr umuz 500 - 600 gr eksik olduğunu söyledi alt sınırda değilmiş ama Bn kafaya taktım tabi. Aynı gün sağlık ocağında takibimiz vardı hemşire herseyinin normal olduğunu söyledi oradaki dunya sağlık örgütünün tablosunda da gördüm. Aptamil veriyorum ama dr Bebelac gold u önerdi sanırım daha fazla kilo aldırıyor. Mama veren anneler siz de kilo durumları nasıl? Hangi mamayi kullanıyorsunuz?aptamil i severek içiyor aslında bilemedim şimdi 🙄

Canım benim oglanda öyle aman aman kilo almıyor
700-700-400-600 kg kilo aldı oğlum biz hipp mama kullanıyoruz ilk üç ay Aptamil kullandım bir aydır hipp kullaniyorum ben %80 anne sütü %20 mama alıyor günlük

Bizim oglus 7100 olmus 67 boy. Ay sonu ek gidaya basliyrz insallh 180 gunu tamamlamis oluyrz❤❤

Masallah pasama aramızda bir ay sizinle bizde haziran sonuna başlarız ek gıdalara Dr ek gıda hakkında bilgi verdi mi canım

Masallah pasama aramızda bir ay sizinle bizde haziran sonuna başlarız ek gıdalara Dr ek gıda hakkında bilgi verdi mi canım
Nasilsin bu arada .
Canim ben 4 . Ay ve 5. Ayda cocouk dr.gitmedim
Saglik ocaginda da zaten ayni kontroller yapiliyor.. esim her hangi bir sikayetimiz olmadigi surece hastaneye sokma taraftari degil malum herkes hasta.saglik ocaginada ogle arasinda gidiyoruz zaten.
Ben saglikocaginda ek gida ile ilgili butun brosurleri topladim. Cok guzel seyler yaziyor.aylik kontrolunde isteybilirsin sende. Acikcasi rutin eskiler nasil yapiorsa oyle yapacagim. Ilk once yogurt ile baslayacagim gunluk sut ile mayalayip. 3 gun kurali ile cay kasigi tatli kasigi yemek kasigi seklinde sonra sebzeler havuc patates kabak cikar ozmana brokoli karnabahar ispanak (dolaba atmistim bunlari) tek tek 3 gun kurali ile ayni sekilde oyle yapayim diyorum catalla ezecegim azicik su ile haslayip oyle verecegim sebzeleri. 1 hafta meyve 1 hafta sebze seklinde .
Yalniz aklima takiliyor sebzeleri haslayip sutum ile karistirsam aralarda diyorum nasil olur sence oyle versem .sen tecrubelisin yardimci olursan s3vinirim. Zaten mideleri kucuk bize tadimlik geliyor ama onlar icin doyumluk olacak yemek kasigi olcusune gecince. 20 gun sonrada kahvalti(labne yumurta sarisi ceviz biskuvi kendim yapayim dyrm) corba , irmikli meyveli muhallebi meyveli yogurt o sekilde devam edriz

Nasilsin bu arada .
Canim ben 4 . Ay ve 5. Ayda cocouk dr.gitmedim
Saglik ocaginda da zaten ayni kontroller yapiliyor.. esim her hangi bir sikayetimiz olmadigi surece hastaneye sokma taraftari degil malum herkes hasta.saglik ocaginada ogle arasinda gidiyoruz zaten.
Ben saglikocaginda ek gida ile ilgili butun brosurleri topladim. Cok guzel seyler yaziyor.aylik kontrolunde isteybilirsin sende. Acikcasi rutin eskiler nasil yapiorsa oyle yapacagim. Ilk once yogurt ile baslayacagim gunluk sut ile mayalayip. 3 gun kurali ile cay kasigi tatli kasigi yemek kasigi seklinde sonra sebzeler havuc patates kabak cikar ozmana brokoli karnabahar ispanak (dolaba atmistim bunlari) tek tek 3 gun kurali ile ayni sekilde oyle yapayim diyorum catalla ezecegim azicik su ile haslayip oyle verecegim sebzeleri. 1 hafta meyve 1 hafta sebze seklinde .
Yalniz aklima takiliyor sebzeleri haslayip sutum ile karistirsam aralarda diyorum nasil olur sence oyle versem .sen tecrubelisin yardimci olursan s3vinirim. Zaten mideleri kucuk bize tadimlik geliyor ama onlar icin doyumluk olacak yemek kasigi olcusune gecince. 20 gun sonrada kahvalti(labne yumurta sarisi ceviz biskuvi kendim yapayim dyrm) corba , irmikli meyveli muhallebi meyveli yogurt o sekilde devam edriz

İyiyim canım sen nasılsın

Canım alperde kitaplara göre yaptım yağsız tuzsuz çorbalar blenderdan gecirmeler ama çok pişman oldum sıpa da damak tadı yok halada yok zor alıştı normal yemeklere seçici oldu 9 yaşından sonra yemeye başladı seçmeden yemekleri

O yüzden bulamaç yapmadan tuzu ve salçası çok çok az bizim yemeklerden vereceğim annem ve kyvdem alperde eski düzen vermediğim için çok eleştirdi beni o zaman o sizin zamandı dedm kızdım ama eskiler bu işi daha iyi biliyor bunu okuyan arkadaşlar yanlış anlamasın ben baharatlı salçalı tuzlu şekerli vermeyeceğim ama yeni usul ile eskiyi sentez yapacağım

Üç gün kuralı önemli bende tatlı gelebilecek meyve ve sebzeler ile başlamayı düşünmuyorum sonra ekşi ve yoğurdu reddediyor kuzular çoğunlukla

Anne sütü ile gıda karıştırmak bunu hiç duymadım canım yapmadım

İyiyim canım sen nasılsın

Canım alperde kitaplara göre yaptım yağsız tuzsuz çorbalar blenderdan gecirmeler ama çok pişman oldum sıpa da damak tadı yok halada yok zor alıştı normal yemeklere seçici oldu 9 yaşından sonra yemeye başladı seçmeden yemekleri

O yüzden bulamaç yapmadan tuzu ve salçası çok çok az bizim yemeklerden vereceğim annem ve kyvdem alperde eski düzen vermediğim için çok eleştirdi beni o zaman o sizin zamandı dedm kızdım ama eskiler bu işi daha iyi biliyor bunu okuyan arkadaşlar yanlış anlamasın ben baharatlı salçalı tuzlu şekerli vermeyeceğim ama yeni usul ile eskiyi sentez yapacağım

Üç gün kuralı önemli bende tatlı gelebilecek meyve ve sebzeler ile başlamayı düşünmuyorum sonra ekşi ve yoğurdu reddediyor kuzular çoğunlukla

Anne sütü ile gıda karıştırmak bunu hiç duymadım canım yapmadım
Blendr kullanmaywcagim canim
Sonra taneli yemek icin asiri zorlaniyorlarmis. Catalla ezecegim bulamac bende yapmayacagim.aynen eski usul ama seker tuz salcasiz bakalim insallah istahli olurlar

bir
Hayırlı cumalar canım nasılsın ogluslarin nasil

Canım geç yazıyorum büyük oğlan hasta ateş öksürük hapşırma var küçük iyi şükür kucak delisi oldu oda

Sen nasılsın paşam nasıl bizimde 3. Ayda gaz bitmişti darısı size olsun

Canım geç yazıyorum büyük oğlan hasta ateş öksürük hapşırma var küçük iyi şükür kucak delisi oldu oda

Sen nasılsın paşam nasıl bizimde 3. Ayda gaz bitmişti darısı size olsun
Çok geçmiş olsun canım :KK43: bebek varken abisi de hasta olunca epey zorlanıyorsundur Allah yardımcın olsun.

Gaz bizi mahfetti canım ne eşimde hâl kaldı ne bende, bugün 4.damlamızı aldım artık almayacağım diyordum baya övmüş eşimin arkadaşları alalım dedik. Hiç umudum yok ama kullanalım bakalım. Bir yandan hastane ve doktor arastiyoruz ameliyatı için hakkımızda hayırlısı

Kızlar iyisinizdir inşallah ben gelen giden derken
pek giremedim. İftara hazırlan sahura kalk bebekle ilgilen hiç halim kalmadı. Doğumu olanlar Rabbim sağlıkla büyütmenizi nasip etsin. Doğuma gireceklere de Rabbim yardım etsin sağlıkla kucaklayın inşallah canlarım🤗🤗❤️❤️

Canım Allah razı olsun. Senin yoğunluğun benim de bu aralar tam tersi tek başıma sessiz sedasız evde yatıyorum. Zamanımın çoğu o sebepten buralarda şimdilik.
Oyalan canım boşver dizi vs bul , ilgini dağıt kendini çok dinlene 🤗 zaman zaten geçmiyordur sana saracak bir şeyler mümkünse komik şeyler olsun . Stressiz anlamaksızın izleyebileceğin birşeyler.

X