2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Bir de ben bir sağa bir sola doğru yatırıyorum ama kendini sırt üstü çeviriyor. Öyle yatmayı seviyor sanırım. Arkasında yastık var bugün on tarafına da küçük bir yastık koydum ama yine çevirdi 😂😂sizler nasıl yapıyorsunuz? Ne zmn a kadar bu şekilde yatırmamız gerek yani kaçıncı ayda kendileri istediği gibi yatabilecek acaba 🙈🙈

Hayırlı ramazanlar kızlar. Benim kız bugün 3 ay 5 günlük oldu. Kilomuz 5 dr umuz 500 - 600 gr eksik olduğunu söyledi alt sınırda değilmiş ama Bn kafaya taktım tabi. Aynı gün sağlık ocağında takibimiz vardı hemşire herseyinin normal olduğunu söyledi oradaki dunya sağlık örgütünün tablosunda da gördüm. Aptamil veriyorum ama dr Bebelac gold u önerdi sanırım daha fazla kilo aldırıyor. Mama veren anneler siz de kilo durumları nasıl? Hangi mamayi kullanıyorsunuz?aptamil i severek içiyor aslında bilemedim şimdi 🙄

Canım aptamil kullaniyordum bebelaca gectim zaten ikisi ayni fabrika cikisliymis. Icerik olarak yakinmis diye duydum. Ayrica instagramda muhendisinoglu sayfasi var belki biliyorsundur bebek urunleri ile ilgili arqstirma yapiyor icerikleri vs. orada bebelac icerik acisindan temiz olarak okudum. Yani verebilirsin icin rahat etsin. Kiloyu da kafana takma sagligi yerinde olsun gerisi bos emin ol.

Bir de ben bir sağa bir sola doğru yatırıyorum ama kendini sırt üstü çeviriyor. Öyle yatmayı seviyor sanırım. Arkasında yastık var bugün on tarafına da küçük bir yastık koydum ama yine çevirdi 😂😂sizler nasıl yapıyorsunuz? Ne zmn a kadar bu şekilde yatırmamız gerek yani kaçıncı ayda kendileri istediği gibi yatabilecek acaba 🙈🙈

Bu konuda bende muzdaribim , kafası sivri olmasın diye yan yatırmaya çalışıyorum , arkasına yastıklar yığdım ama yok yine çevirip düz yatıyor malesef :KK43: kafasının şekli bozuldu hiç istemesem de

Kızlar sahur vakti içlendim yazayım şuraya birşeyler..

Benim kullanıcı adım begonya biliyorsunuz sebebine gelirsek evlendikten sonra ilk anneler gününde eşim eve profil resmimdeki begonyayi getirmiş anneler günün kutlu olsun dünyanın en güzel annesi demişti, ben henüz anne değilim ki dedim , O da birgün olacaksın inşallah şimdi kutlamak istedim dedi.. tabı sonra doktor süreçleri, tüp bebek olmazsa anne olmamın pek mümkün olmadığını öğrenmem derken hayat zora girmeye başlamıştı..

Şimdi yine bir anneler günü geldi :) Rabbim büyük dualarımızı geri çevirmedi bu anneler gününe kucagimiz dolu olarak girecegiz.. rabbim isteyen , bekleyen, tedavi surecinde olan tum kardeslerime bu duyguyu yasatsin , mubarek ramazan gunu dualarimdasiniz..

3. Ayda almistim b3n yastigi canim cunku artik sirt ustune donuyordu yeri i daraltmak istemedim

Hayırlı ramazanlar kızlar. Benim kız bugün 3 ay 5 günlük oldu. Kilomuz 5 dr umuz 500 - 600 gr eksik olduğunu söyledi alt sınırda değilmiş ama Bn kafaya taktım tabi. Aynı gün sağlık ocağında takibimiz vardı hemşire herseyinin normal olduğunu söyledi oradaki dunya sağlık örgütünün tablosunda da gördüm. Aptamil veriyorum ama dr Bebelac gold u önerdi sanırım daha fazla kilo aldırıyor. Mama veren anneler siz de kilo durumları nasıl? Hangi mamayi kullanıyorsunuz?aptamil i severek içiyor aslında bilemedim şimdi 🙄
3.aydan sonra kilo alimlari giderek dusuyor canim. Dert etme. Saglikli huzurlu mutlu bebek olsunlar boylari uzun olsun varsin yeterli👍

Evet canim atlattik sukur geldik evimize 😁
Gecen gun 9 aylik bir bebek gelmis esim soyledi s.ocagina rota olmus asisiz yavrucak allah korusun bebeklerimizi butun hastaliklardan . Sen ve oglus nasil❤

Ahhh kiyamam sizlere zor gunler gercekten dr.umuz dediginde hic inancim kalmamisti ama gercekten 3 aylik olunca bicak gibi kesildi
Sizinkide insallah oyle olur. Simdi okdr guzel keyifliki hersey bazen sevmekten aglatyrm 😂😂
Sabret annesi
Guzel gunler coooook yakin 💞💞
Canım ya yazık o kuzuya aşı yapılmadığı için çekiyor maalesef ama herkes de yaptıramıyor sonuç böyle oluyor ne yazık ki. Biz de iyiyiz şükür🥰❤️

10 gündür falan 10 dk da memeyi boşaltmaya başladı. Genelde tek memeyle doyuyor (Sabah çok doluyken tekini sağdığımda, 100-120 ml gibi çıkıyor, o emerken muhtemelen daha çok çekiyordur, süt kanallarım acıyor emdikten sonra) bazen hemen bir daha istiyor diğer memeyi de veriyorum. Memede oyalanma çok azaldı. Sadece gece uykusuna memede kucakta sallayarak geçiyor, bozmuyorum, o zevkini yaşasın istediği kadar.
Bende de aynı bazen daha az sürüyor emmesi azaldı gibi geldi bana da. Maşallah sütün çok iyi . Dr da emsin de 5 dk bile emsin dedi ama ne kadar sık ve çok emerse süt o derece yenileniyor çoğalıyor. Senin düzen mantıklı olmuş canım👍🏻💕

Kızlar nasipse benim sali günü doğumum olacak ya süt çayını ben ne zaman baslamaliyim. Şimdiden başlasam mi yoksa doğumdan sonra mi. Bilgili tecrübeli arkadaşlar bana da bi el atın kafam karıştı. Bi de gaz olmasın diye şimdiden rezene ya da kimyon başlasam mi
Şimdiden hayırlı olsun canım, sağlıkla al kucağına yavrunu inşallah. Bence rezene ve kimyona başla, çünkü gelecek süt gazı az olsun ve de doğumdan sonra senin gazına yardımcı olacaktır. Ama süt çayını hastaneye götür orada içersin, süt üret emri gelmeden bünyeye, yakıt almanın manası olmayacaktur. Eğer sütün erken gelmediyse, benim erken gelmişti.

Şimdiden hayırlı olsun canım, sağlıkla al kucağına yavrunu inşallah. Bence rezene ve kimyona başla, çünkü gelecek süt gazı az olsun ve de doğumdan sonra senin gazına yardımcı olacaktır. Ama süt çayını hastaneye götür orada içersin, süt üret emri gelmeden bünyeye, yakıt almanın manası olmayacaktur. Eğer sütün erken gelmediyse, benim erken gelmişti.
Teşekkür ederim iyi dileklerin ve cevabin için. Süt dersen gogsumden akan birsey yok ama göğüs uclarim uzun zamandir beyaz sari arasi kabuk kabuk sanirim bu süt geliyor demek . Bir arkadaşımda doğumdan önceki akşam bamya yemeği yersen gaz olmaz dedi. Kimyon rezeneye de bugunden başlayayım o zaman. Deneyimleyebilirsem sonuçlarını paylaşirim inşallah

Teşekkür ederim iyi dileklerin ve cevabin için. Süt dersen gogsumden akan birsey yok ama göğüs uclarim uzun zamandir beyaz sari arasi kabuk kabuk sanirim bu süt geliyor demek . Bir arkadaşımda doğumdan önceki akşam bamya yemeği yersen gaz olmaz dedi. Kimyon rezeneye de bugunden başlayayım o zaman. Deneyimleyebilirsem sonuçlarını paylaşirim inşallah
Canım kabuk kabuk oluyorsa aman yara olmasın dikkat et, lansinoh krem tavsiye ederim almadıysan al

Kızlar sahur vakti içlendim yazayım şuraya birşeyler..

Benim kullanıcı adım begonya biliyorsunuz sebebine gelirsek evlendikten sonra ilk anneler gününde eşim eve profil resmimdeki begonyayi getirmiş anneler günün kutlu olsun dünyanın en güzel annesi demişti, ben henüz anne değilim ki dedim , O da birgün olacaksın inşallah şimdi kutlamak istedim dedi.. tabı sonra doktor süreçleri, tüp bebek olmazsa anne olmamın pek mümkün olmadığını öğrenmem derken hayat zora girmeye başlamıştı..

Şimdi yine bir anneler günü geldi :) Rabbim büyük dualarımızı geri çevirmedi bu anneler gününe kucagimiz dolu olarak girecegiz.. rabbim isteyen , bekleyen, tedavi surecinde olan tum kardeslerime bu duyguyu yasatsin , mubarek ramazan gunu dualarimdasiniz..
Caniiiiiiiimmm anneler günün kutlu olsun. Bir gün senin yerinde olabilmek ümidiyle.

Merhaba arkadaşlar ben daha önce yazmıştım Endometriozis vardı geçici menopoz dönemindeydim haftaya transfer olacak inşallah
Kizlar uzun bir aradan sonra hepinize merhaba. Ara ara foruma girip okuyorum. Hepinizi az çok tanıyorum. Gizli takipcinizim.😊 ramazan geldi. Orucumu tutsam sonra ki ayda bayrama geliyo. Hadi daha fazla sabrım kalmadi diyip bir anda karar verip basladigim 3uncu denemem. 13 mayıs pazartesi pazartesi transfer tarihim. Dualarınızı esirgemeyin.🤲
Rabbim yardımcınız olsun. Hayırlı güzel habeerlerinizi almak nasip olsun inşallah

X