2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Bugün Dr kontrolüne anca gidebildik ve ikinci ay aşılarımızı olduk. 1,5 ayda 2000 gr almış Denizim, boyumuz 59 :) 2 ay 17 günlük olduk. Rotayı da 3 dozluk olandan oldu.1. ay aşısında çok ağlamıştı, 3 iğne olmasına rağmen hemen sustu, büyümüş abla olmuş kuzum :KK68: Ben 7-8 saat çok uzun diye, gece bir kere kalkıp emziriyorum hala, Dr gece emzirme artık, kendi çok acıkırsa o seni uyandırsın dedi. Gece bazen uyandırıyor, ama çoğu zaman deliksiz uyuyor. Karanlıkta emziriyorum, altını açmıyorum, hemen uyuyor sonrasında. Siz ne zaman bıraktınız gece beslemesini ? tugken tugken kinalikadin kinalikadin @anneveoglusu ruhum_mavi ruhum_mavi
canm maşallah hızla büyüyor Deniz :) Ben gece ilk 1 aydan sonra hiç kaldırıp beslemedim canım. Hep kendisi kalktı. Şimdi de 1 yada 2 defa uyanıyor. Şimdilik kendisi uyandığı için bırakmayı düşünmüyorum. haftaya 6 aylık olacağız. Gece hiç acıkmıyor mu Deniz hanım maşallah ona çok şaşırdım :)

tugken tugken canim sen bizim gaz sancısı 3 ayı doldurunca bıçak gibi kesildi demiştin vallahi şafak sayıyoruz eşimle :) oğlanın pirtlari bitecek rahat uyuyacak ağlaması kesilecek diye hayaller kuruyoruz halimize acidim :KK51: 22 şubatta doğdu doğum tarihine göre 3 aya az kaldı.. düzeltilmiş yasa göre daha çok var

Oyy sonunda kurtuluyor kuzu hadi bakalım güzel güzel atlatın günü❤🤲
Evet canim atlattik sukur geldik evimize 😁
Gecen gun 9 aylik bir bebek gelmis esim soyledi s.ocagina rota olmus asisiz yavrucak allah korusun bebeklerimizi butun hastaliklardan . Sen ve oglus nasil❤
tugken tugken canim sen bizim gaz sancısı 3 ayı doldurunca bıçak gibi kesildi demiştin vallahi şafak sayıyoruz eşimle :) oğlanın pirtlari bitecek rahat uyuyacak ağlaması kesilecek diye hayaller kuruyoruz halimize acidim :KK51: 22 şubatta doğdu doğum tarihine göre 3 aya az kaldı.. düzeltilmiş yasa göre daha çok var
Ahhh kiyamam sizlere zor gunler gercekten dr.umuz dediginde hic inancim kalmamisti ama gercekten 3 aylik olunca bicak gibi kesildi
Sizinkide insallah oyle olur. Simdi okdr guzel keyifliki hersey bazen sevmekten aglatyrm 😂😂
Sabret annesi
Guzel gunler coooook yakin 💞💞

canm maşallah hızla büyüyor Deniz :) Ben gece ilk 1 aydan sonra hiç kaldırıp beslemedim canım. Hep kendisi kalktı. Şimdi de 1 yada 2 defa uyanıyor. Şimdilik kendisi uyandığı için bırakmayı düşünmüyorum. haftaya 6 aylık olacağız. Gece hiç acıkmıyor mu Deniz hanım maşallah ona çok şaşırdım :)
Gece bazen kendi istiyor, bazen deliksiz uyuyor ben uyandırıp emziriyorum canım, yarı yarıya gibi. Ama mutlaka en az bir kere emiyor. Sabah uykuyu almış kalkış 8. Sonra 3 e kadar falan emme, oyun, uyku modu. 3-4 ten sonra geceye kadar uyku kaçıyor en fazla 15 dk uyuyor. Ben de bırakmayı düşünmüyorum, zaten uyku sorunu yok, gece uzun süre aç kalır gibi geliyor.

Avalon80 Avalon80 canım peki her emzirmede toplam kaç dk emziriyorsun ya da kaç dk emiyor deniz.

10 gündür falan 10 dk da memeyi boşaltmaya başladı. Genelde tek memeyle doyuyor (Sabah çok doluyken tekini sağdığımda, 100-120 ml gibi çıkıyor, o emerken muhtemelen daha çok çekiyordur, süt kanallarım acıyor emdikten sonra) bazen hemen bir daha istiyor diğer memeyi de veriyorum. Memede oyalanma çok azaldı. Sadece gece uykusuna memede kucakta sallayarak geçiyor, bozmuyorum, o zevkini yaşasın istediği kadar.

Gece bazen kendi istiyor, bazen deliksiz uyuyor ben uyandırıp emziriyorum canım, yarı yarıya gibi. Ama mutlaka en az bir kere emiyor. Sabah uykuyu almış kalkış 8. Sonra 3 e kadar falan emme, oyun, uyku modu. 3-4 ten sonra geceye kadar uyku kaçıyor en fazla 15 dk uyuyor. Ben de bırakmayı düşünmüyorum, zaten uyku sorunu yok, gece uzun süre aç kalır gibi geliyor.
Bende gece doyuruyorum canım, ilk zamanlar telefonumu kurup 2 saatte bir kalkıyordum iyi kilo aldı öyle, şimdi kendisi beni kaldırıyor

Kızlar ınstagram kullanıyorsanız her beğeni için 1 dolar yardım yapılacak.

Eklentiler

• 20190510_171533.jpg
    20190510_171533.jpg
    68 KB · Görüntüleme: 35
Hayırlı ramazanlar kızlar. Benim kız bugün 3 ay 5 günlük oldu. Kilomuz 5 dr umuz 500 - 600 gr eksik olduğunu söyledi alt sınırda değilmiş ama Bn kafaya taktım tabi. Aynı gün sağlık ocağında takibimiz vardı hemşire herseyinin normal olduğunu söyledi oradaki dunya sağlık örgütünün tablosunda da gördüm. Aptamil veriyorum ama dr Bebelac gold u önerdi sanırım daha fazla kilo aldırıyor. Mama veren anneler siz de kilo durumları nasıl? Hangi mamayi kullanıyorsunuz?aptamil i severek içiyor aslında bilemedim şimdi 🙄

X