2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Bugün kontrolümüz vardı 3 aylık oldu Alp çok şükür. Kalça usg çekildi. Dr kontrolü de vardı. Ben bu ay aşı yok diye sevinmişken dr bugün menenjit aşısı yapılacak dedi pes dedim. Yaptırdık tabi. Devlet karşılamıyor bu aşıyı ama yapılması gerek diye konuştu dr. Sizlerde yaptırdınız mı kızlar. 3-12 aylık bebeklerde menenjit çok riskliymiş
G3cmis olsun canim.9.ayda yapilacak bizimde bayagi huzursuzluk yaoabiliyirmus tabiki bebekten beegede degisir durum ama k3ndini biraz daha bilsin dedi.drumuz.oyuzden o zman yapilacak.
Bu arada bebeklerin tirnaklari cok ince oldugundan ne kadar derinden kessekte yuzunu ciziyorlar.b3nimkide ciziyordu artik cizmiyor 3ldiven gelisim icin onermiyorlar dokunma hissini bilsin diye hatta farkli turden kumas turlerine dokundurun derler 2-3ayda . Kesfetleri icin ciplak el cok onemli.

Merhaba canım sünnetten sonra seni etiketleyip yazdım ama gözden kaçırdın sanırım:) iyiyiz çok şükür sen nasılsın bebiş nasıl oldu

canım şimdi gördüm o an atlamışım çok teşekkür ederim darısı Yusuf paşaya olsun sağlıkla inşallah

Bugün kontrolümüz vardı 3 aylık oldu Alp çok şükür. Kalça usg çekildi. Dr kontrolü de vardı. Ben bu ay aşı yok diye sevinmişken dr bugün menenjit aşısı yapılacak dedi pes dedim. Yaptırdık tabi. Devlet karşılamıyor bu aşıyı ama yapılması gerek diye konuştu dr. Sizlerde yaptırdınız mı kızlar. 3-12 aylık bebeklerde menenjit çok riskliymiş
biz bütün özel aşıları yaptırma kararı aldık doktorumuzla ama menenjiti bize 15.ayda yapacağını söyledi. ama sen öyle diyince korktum şuan :KK43:

biz bütün özel aşıları yaptırma kararı aldık doktorumuzla ama menenjiti bize 15.ayda yapacağını söyledi. ama sen öyle diyince korktum şuan :KK43:
Bana da rota aşısı var sen araştır istersen yapıyoruz dediler sağlık ocağında. Bende arkadaşıma sordum bebek hemşiresi, senin bebeğin erken doğdu bağırsakları hassas o yüzden yaptır dedi. Sen yaptırdın mi canım? Sanırım biz alıyoruz ne kadar tutar acaba

Arkadaşlar selamlar oglusum doğdu bugün spinal ile doğum yaptım. 3.600 gram 51 cm doğdu çok şükür.. Sıkıntımız emmedi henüz hemşire mama verip geliyor.. İnşallah emer diye dua ediyorum.. Darısı tüm beklyen cam arkadaşlara olsun

Canım Allah analı ve babalı büyütsün inşallah meleğini maşallah maşallah paşaya kilosu ve boyu çok güzel sütün geldikçe bol bol seni emecektir paşa sütün bol olsun inşallah

Kızlar bebeklerinizin eldivenlerini ne zmn tamamen çıkardınız? Ben çıkarttığım zaman gozlerini çok ovaliyor ve bi defada saçını çekti ağladı 🙈😂 artık tamamen çıkartayım diyorum ama korkuyorum da kendine zarar verecek diye ne yapacağım böyle 🙄🤷‍♀️

Canım ben kırkından sonra hiç takmadım doktorların önerdiği zaten eldiven takılmaması çocukların kendini keşfetmesi dokunma ile oluyor bu nedenle sana tavsiyem sen de fazla eldiven takma en güzeli tırnaklarını düzenlik güzelce kes gerekirse torpule ben neredeyse her hafta hatta 4-5 günde bir tırnaklarımı kesiyorum çocuklar elleyerek dokunarak hayatı keşfediyorlar İlk zamanlar kinalikadin kinalikadin

Canım bize Dr 9.ayda dedi menenjit dedi

Canim vazelin zeytinyagi falan surme kafasina cunku usutur bebek. Buz gibi
Olur basi.Mustela sampuanini kullan gecer. Ben basindan buyana butun urunleri mustela cok memnunum.yikayinca kayboluyor.ornegin 1 hafta banyo yaptirma sunnet sonrasi bizin oyle durrumumuz olmustu tekrar gelmisti.suandada diplerde var ama konak sagliksiz birsey degil varsin konakli olsun.hamillelikte senden aldigi hormon fazlaligi sadece😊😊 oynama cikarmayada calisma.
Tmm cnm Bnde mustela kullanayim ozmn çok tskler 🤗

serra'da da ilk zamanlar vardı mustelanın konak şampuanını kullandık tamamen geçti canm. Hala o şampuanı kullanıyoruz, bir daha da çıkmadı.
Tm cnm bende ondan alicam. Tşk ederim ❤fazla yok sadece alındaki sacinin diplerinde var ama onlarda gidiyor yavaştan inş mustela iyi gelir minnakima 🤗😂😂

Canım ben kırkından sonra hiç takmadım doktorların önerdiği zaten eldiven takılmaması çocukların kendini keşfetmesi dokunma ile oluyor bu nedenle sana tavsiyem sen de fazla eldiven takma en güzeli tırnaklarını düzenlik güzelce kes gerekirse torpule ben neredeyse her hafta hatta 4-5 günde bir tırnaklarımı kesiyorum çocuklar elleyerek dokunarak hayatı keşfediyorlar İlk zamanlar kinalikadin kinalikadin
Dün itibariyle hiç takmadim cnm aslında öncede çıkarıyordum bikac saat öyle kalıyordu kendine zarar verince kiyamayip tekrar takıyordum 🤦‍♀️ ama alıştı artık bugün hep elleriyle oynadı ağzına götürdü durdu 🤣🤣 2 ayımız bitiyor artık takmam.

Canım ben takıyorum eldivenlerini. Emzirirken çıkarıyorum arada kucağımdayken de çıkarıyorum. Dikkat etmeme rağmen çiziveriyor yüzünü arada:) tırnaklarını kesmeme rağmen yüzünü bastırıp çiziyor❤️
Bi defa öyle cizdiki burnunu üzerini kanatti bnm yaramaz kızım 🤷‍♀️o yüzden bikac saat açık bırakıp yanında duruyordum özellikle yatarken hava alsin elleri diye. Ama artık çıkardım cnm dün itibariyle. Bir iki zarar verir ama alisacak mecbur. Bizimde mayıs 5 inde 3. Aya giriyor ❤

Maşallah ne çabuk geçti zaman ❤️

Bana da rota aşısı var sen araştır istersen yapıyoruz dediler sağlık ocağında. Bende arkadaşıma sordum bebek hemşiresi, senin bebeğin erken doğdu bağırsakları hassas o yüzden yaptır dedi. Sen yaptırdın mi canım? Sanırım biz alıyoruz ne kadar tutar acaba
Biz 3 ve 5.ayda 2 doz şeklinde yaptırdık canm. 270 liraydı sanırım.

kızlar.merhaba hayırlı.aksamlar 7 ay önce doğum yapmıştım uzun suredir takip.edemiyorum güncellenmiş site çok.karisik geldi telefondan,,bugün bir şok yaşadım 2.kez hamile olduğumu öğrendim ilk bebeğime tedaviyle hamile.kalmistim,,2 aydır diyetisyene gidiyordum insulin direncimden dolayı bana genel cerrahla bi.ilac verdiler sanırım ben o ilacın etkisiyle hamile kaldım,,yani sevinsem mi.uzulsem mi bilemedim kimselere söyleyemedim ilk hamile kan testi sonucumu burada bekleyip öğrenmiştik arkadaşlarla geçen yıl.ocak ayında özellikle kinalikadin kinalikadin arkadaşım damla çok destek.olmusti hepimize,,çok.korkuluyum bebeğim henüz 7 aylik umarım herşey kolay olur,,allah herkesin yardımcısı olsun iyi.aksamlar

kinalikadin kinalikadin cnm menenjit sormuşsun 2 farklı dr da 7.ve 9.aylar olmak.uzere 2 doz yaptırmami söylemişlerdi,,6 ayda karma aşıları olduğundan 7 ay dediler öncelerden 1 yaş sonrası yapılıyormuş ama 1 yaş altı rahatsızlıklar görüldüğünden bu şekild e yapılıyormuş,,ben yaptırdım ozel asi takvimi de yazıyor bazı çocuk dr ları,,takip.etmek.kolay oluyor,,rotayida 3 doz olandan değil 2 doz olanından tavsiye ediyorlar

G3cmis olsun canim.9.ayda yapilacak bizimde bayagi huzursuzluk yaoabiliyirmus tabiki bebekten beegede degisir durum ama k3ndini biraz daha bilsin dedi.drumuz.oyuzden o zman yapilacak.
Bu arada bebeklerin tirnaklari cok ince oldugundan ne kadar derinden kessekte yuzunu ciziyorlar.b3nimkide ciziyordu artik cizmiyor 3ldiven gelisim icin onermiyorlar dokunma hissini bilsin diye hatta farkli turden kumas turlerine dokundurun derler 2-3ayda . Kesfetleri icin ciplak el cok onemli.
Sizlerin geç yapılmasına karar vermiş dr demek. Bende erken diye şaşırdım ama küçük olduğu için idare etmesi daha kolay olur diye yaptırmamı istedi belki de. 72 saat boyunca 6 saat ara ile calpol vermemi istedi. Biraz ağır aşı bu şekilde kolaylıkla atlatırız dedi. Bende bugün itibariyle çıkardım eldivenleri sen deyince:halay:eldivenle de pek bi hoş oluyorlar ama neyse😁💕

X