2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

biz bütün özel aşıları yaptırma kararı aldık doktorumuzla ama menenjiti bize 15.ayda yapacağını söyledi. ama sen öyle diyince korktum şuan :KK43:
Bizde öyle canım yaptırmaya karar verdik hepsini. Dr um dan da çok memnunum ve güveniyorum ona uyuyoruz bakalım.Her dr farklı zamanları uygun görebiliyor sanırım. Bende erken diye düşünmüştüm şaşırdım dün deyince. 6 saat arayla calpol veriyorum dr isteğiyle. Bizim dr biraz fazla disiplinli bu arada. Korkma yani her dr farklı kuzum. İçine sinmezse de yaptıralım mı erken diye sor olmazsa

Canım ben kırkından sonra hiç takmadım doktorların önerdiği zaten eldiven takılmaması çocukların kendini keşfetmesi dokunma ile oluyor bu nedenle sana tavsiyem sen de fazla eldiven takma en güzeli tırnaklarını düzenlik güzelce kes gerekirse torpule ben neredeyse her hafta hatta 4-5 günde bir tırnaklarımı kesiyorum çocuklar elleyerek dokunarak hayatı keşfediyorlar İlk zamanlar kinalikadin kinalikadin
Çıkardım bende eldivenleri canım:)

Bi defa öyle cizdiki burnunu üzerini kanatti bnm yaramaz kızım 🤷‍♀️o yüzden bikac saat açık bırakıp yanında duruyordum özellikle yatarken hava alsin elleri diye. Ama artık çıkardım cnm dün itibariyle. Bir iki zarar verir ama alisacak mecbur. Bizimde mayıs 5 inde 3. Aya giriyor ❤
Maşallah kuzulara canımm Rabbim sağlıklı huzurlu bir ömür nasip etsin hepsine🤲Bende çıkardım eldivenleri artık🥰

kızlar.merhaba hayırlı.aksamlar 7 ay önce doğum yapmıştım uzun suredir takip.edemiyorum güncellenmiş site çok.karisik geldi telefondan,,bugün bir şok yaşadım 2.kez hamile olduğumu öğrendim ilk bebeğime tedaviyle hamile.kalmistim,,2 aydır diyetisyene gidiyordum insulin direncimden dolayı bana genel cerrahla bi.ilac verdiler sanırım ben o ilacın etkisiyle hamile kaldım,,yani sevinsem mi.uzulsem mi bilemedim kimselere söyleyemedim ilk hamile kan testi sonucumu burada bekleyip öğrenmiştik arkadaşlarla geçen yıl.ocak ayında özellikle kinalikadin kinalikadin arkadaşım damla çok destek.olmusti hepimize,,çok.korkuluyum bebeğim henüz 7 aylik umarım herşey kolay olur,,allah herkesin yardımcısı olsun iyi.aksamlar
Bende şu an şoktayımm ve çok sevinçliyim senin adına semam🤗🤗 çok şükür kendiliğinden ikinci geliyor daha ne olsun. Zamanlama da harika bence. Düşünsene belki biraz zaman sonra ikinciyi isteyecektin tekrar tedavi olman gerekecekti k stres üzüntü.. öyle iyi oldu ki. Bence mutlu ol kuzum bak nasıl güzel olacak her şey tadını çıkar:) ben çok çok sevindim adına. Baştan itibaren beraber çıktık bu yola. Ne zaman istersen yanındayım kuzum Allaha emanet olun❤️

kinalikadin kinalikadin cnm menenjit sormuşsun 2 farklı dr da 7.ve 9.aylar olmak.uzere 2 doz yaptırmami söylemişlerdi,,6 ayda karma aşıları olduğundan 7 ay dediler öncelerden 1 yaş sonrası yapılıyormuş ama 1 yaş altı rahatsızlıklar görüldüğünden bu şekild e yapılıyormuş,,ben yaptırdım ozel asi takvimi de yazıyor bazı çocuk dr ları,,takip.etmek.kolay oluyor,,rotayida 3 doz olandan değil 2 doz olanından tavsiye ediyorlar
Saol canım cevabın için. Bizim dr erkenden yaptırdı bir bildiği var herhalde. Bir yandan da yapıldı kurtuldum diyorum en azından aklımda kalacağına. İkinci dozdan bahsetmedi henüz. Bir sonraki ay kontrolde söyler büyük ihtimal

kızlar.merhaba hayırlı.aksamlar 7 ay önce doğum yapmıştım uzun suredir takip.edemiyorum güncellenmiş site çok.karisik geldi telefondan,,bugün bir şok yaşadım 2.kez hamile olduğumu öğrendim ilk bebeğime tedaviyle hamile.kalmistim,,2 aydır diyetisyene gidiyordum insulin direncimden dolayı bana genel cerrahla bi.ilac verdiler sanırım ben o ilacın etkisiyle hamile kaldım,,yani sevinsem mi.uzulsem mi bilemedim kimselere söyleyemedim ilk hamile kan testi sonucumu burada bekleyip öğrenmiştik arkadaşlarla geçen yıl.ocak ayında özellikle kinalikadin kinalikadin arkadaşım damla çok destek.olmusti hepimize,,çok.korkuluyum bebeğim henüz 7 aylik umarım herşey kolay olur,,allah herkesin yardımcısı olsun iyi.aksamlar
Aaaaa cok guzel bir haber bu canim hayirli ugurlu olsun .sasirman gayet normal ilki icin okadar tedavi ilac ugras sonrasi kendiliginden merhaba desin 😁 vardir bir hayir zaten dogum olana kadar buyur digeri bayagi sana iki yoldas olurlar ne guzel❤

Sizlerin geç yapılmasına karar vermiş dr demek. Bende erken diye şaşırdım ama küçük olduğu için idare etmesi daha kolay olur diye yaptırmamı istedi belki de. 72 saat boyunca 6 saat ara ile calpol vermemi istedi. Biraz ağır aşı bu şekilde kolaylıkla atlatırız dedi. Bende bugün itibariyle çıkardım eldivenleri sen deyince:halay:eldivenle de pek bi hoş oluyorlar ama neyse😁💕
😘😘 Uyandiginda kendiliginden sakince ellerini opmeye oynamaya basladigini gorunce dahada keyif alacaksin annesi. Hepsine rabbim saglik mutluluk versin.

Hayırlı olsun yeni gebeliğiniz. Rabbim kolayligini versin İnşAllah. Tam da kendim için hayalini kurduğum şeyi yaşıyorsunuz. Benim de bugün aklimdan gecmistiniz. Tedaviye başlayacağım zaman sizi takip etmiştim. Yanlış hatırlamıyorsam aynı ildeydik.

Hayırlı olsun canım bu arada bende de insülün direnci var sanırım bahsettiğiniz ilaç şeker hastalığında da kullanılıyor rica etsem söyler misin bende de insülin direnci var fakat henüz emziriyorum bebeğimi bu yüzden diyetisyene gitmedim ilaç verecek diye bu ilaç emzirirken kullanılıyor mu?

Kızlar nasılsınız? Ben hala biyopsi sonuçlarımı bekliyorum çıkmadı henüz. Emzirirken en az zararlı cins antibiyotik kullanıyorum, Denizin de düzeni bozuluyor böyle olunca, gazdan ve ağzında pamukçuktan biraz huzursuz. Pamukçuğu mikostatin ile geçirdim. Kötü olursa diye similac mama aldım ama hiç mama yemedi, mama vermemek için direndim. Bugün 2 ay 10 günlük olduk 2630 dan 5600 e çıktık çok iyi değil mi? Yumruğunu emiyordu, birkaç gündür ısırmaya başladı, aşırı tükürük var sanırım dişler geliyor. Benim de 3 aylıkken çıkmış dişlerim. Bizden haberler bu kadar.

A anneveoglusu hayırlı olsun canım sünnet. İyileşti mi oğluşun?

Kızlar nasılsınız? Ben hala biyopsi sonuçlarımı bekliyorum çıkmadı henüz. Emzirirken en az zararlı cins antibiyotik kullanıyorum, Denizin de düzeni bozuluyor böyle olunca, gazdan ve ağzında pamukçuktan biraz huzursuz. Pamukçuğu mikostatin ile geçirdim. Kötü olursa diye similac mama aldım ama hiç mama yemedi, mama vermemek için direndim. Bugün 2 ay 10 günlük olduk 2630 dan 5600 e çıktık çok iyi değil mi? Yumruğunu emiyordu, birkaç gündür ısırmaya başladı, aşırı tükürük var sanırım dişler geliyor. Benim de 3 aylıkken çıkmış dişlerim. Bizden haberler bu kadar.

A anneveoglusu hayırlı olsun canım sünnet. İyileşti mi oğluşun?
maşallah canım çok çok iyi kilosu. serra 5,5 aylık oldu daha yeni 6 kiloya geldi. Buna bile çok iyi diyor doktor.
serra'nın da bayadır salyası ve ellerini ağzına sokma durumu var. Ben 4 aylıkken eşim 9 aylıkken çıkarmış dişini. Bakalım hangimize çekecek :)

Aaaaaaaa çok güüüüzeeel kardeş geliyor arkadaş geliyor ben güzel 💃🏻💃🏻 Gözün aydın canım sağlıkla gelsin inşAllah 😘😘😘

Hayırlı olsun canım bu arada bende de insülün direnci var sanırım bahsettiğiniz ilaç şeker hastalığında da kullanılıyor rica etsem söyler misin bende de insülin direnci var fakat henüz emziriyorum bebeğimi bu yüzden diyetisyene gitmedim ilaç verecek diye bu ilaç emzirirken kullanılıyor mu?
evt canım zayıflamak için diyetisyene gitmiştim tahlillerde yüksek çıktı,,genel cerraha gittim ilaçsız kilo veremeyeceğimi söyledi şeker hapı deniliyor,,emzirirken kullanilir mi bilemiyorum kuzum.ama emziriyorsan çok güzel kilo verebilirsin ben emzirememistim sütum kesilmişti,,doğumdan sonra sağ bacagimda damar tıkanmıştı tüp bebek tedavisindeki iğneler beni.mahvetmis ödem çok olunca kadın doğum.uzmaninin ufak bir şeyi gormemesinden hatasından diyelim ölümden döndüm,,kan sulandirici kullandırmadi için,,neyse yrn diyetisyen randevum var senin için sorarım,,öpüyorum sağlıcakla cnm

Bende şu an şoktayımm ve çok sevinçliyim senin adına semam🤗🤗 çok şükür kendiliğinden ikinci geliyor daha ne olsun. Zamanlama da harika bence. Düşünsene belki biraz zaman sonra ikinciyi isteyecektin tekrar tedavi olman gerekecekti k stres üzüntü.. öyle iyi oldu ki. Bence mutlu ol kuzum bak nasıl güzel olacak her şey tadını çıkar:) ben çok çok sevindim adına. Baştan itibaren beraber çıktık bu yola. Ne zaman istersen yanındayım kuzum Allaha emanet olun❤
ben hala soktayim korkularim var,,tedavi çok zordu ilaçlar çok kötü etkilemişti,,alllah im kimseyi ugrastirmasin herkese kolaylık nasip.etsin isteyen bekleyen herkesin yüzünü güldürsün,,ikiz gibi büyütecegim artık allah tamamını erdirirse,,biraz zorluklar olacak sağlık olsun,,bu kez iyi bi dr bulacağım inşallah kontroller için,,doğum yaptığım.dr basit hatalarla yanlış yönlendirmeleriyle mahvetti beni süt veremedim hep mama,,sabah da bebikimin sünneti var dua et kuzum inşalla h sıkıntısız ağrısız geçer,,öpüyorum seni çok,,

X