2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Canim zor bir karar gercekten eksi arti hesabi yapip esinle en dogru karari vereceksindir . Soylecegim tek sey teksey tek cocuk demek hayat boyu yalnizlik demek gibi geliyor bana. Sonucta anne baba bir yere kadar allah uzun versin sirali olum versin.1.derece akraba kuzenler vs.De herkes kendi hayat mucadelesiyle mesgul oluyor. Kardes demek farkli gercekten birbirine simsiki sarilan varliklar. Ben olsam yine bebek dusunirdum ki s3ninki hazir zatem masallah. Bizler belkide o sureci tekrar yasayacagiz

Kesinlikle katılıyorum, ben tek çocuğum. Maddi olarak avantaj ama manevi olarak bence çok kötü tek çocuk olmak. Yaş 39 olacak haftaya, inşallah kızıma bir kardeş yapabilirim.

Canım ındırdım de ben 1.5 ay once oldum adet en son. Bana transfer 29. Günde yapıldı oncesınde ılac kullanmaya başladım. O tarıhle dogru olmuyor o yuzden ben yenı ogrendım cocuk 6 haftalık oluyor programlarda😳
o zaman transferin geç yapıldıysa transfer tarihinden 15 gün öncesini son adet tarihin olarak baz alacaksın canm.

Kesinlikle katılıyorum, ben tek çocuğum. Maddi olarak avantaj ama manevi olarak bence çok kötü tek çocuk olmak. Yaş 39 olacak haftaya, inşallah kızıma bir kardeş yapabilirim.
Sen daha iyi bilirsin canim yasayan biri olarak. Insallah yaparsin kardeside neden olmasin ki. Bende dusunuyorm kardes mutlaka allah naasip edrrse.

Olmuyor canim sirayla giriliyor
Bizden once ogun hulisi hocanin jastalarini almislardi o bitirmeden gogsen hoca gelememisti . 11 di transfer ama 15 de girmistim. Odakarda kizlarda transfee sonrasi yattiklari icin gecikme oluyor ister istemez. Insallah saglikla atlat tutunsun simsiki o gunum geldi aklima ne gunlerdi rabbim kucagima verdi insallah darisi basina
Benim pazardı şansıma bir Göğşen hocanın hastası birde ben vardım transfer çok sarkmadı ALLAH tan. İyiki transfer sonrası gördüm yazdığını yoksa ateş olurdum 🤣 amin inşAllah darısı başıma olur kuzum

Rabbim gönlüne göre versin inşallah canım.İnşallah tutunurlar ya çok istiyorum senın adına senin için dua edicem.Sakin olmaya çalış canım ben hep çizgi film izledim iyi geldi aklımı boşalttı çok.Sana ne iyi geliyorsa onu yap❤️
Saol canım ALLAH razı olsun 😘 bende Kore dizisi fanıyım ama romantik komedi de olsa ağlak bi kaç bölüm oluyor biraz ondan tırsıyorum. Tsubasa ya da dönebilirim her an 🤣

Kizlar 4 gun once sanciyla hastaneye gittim dogum sandim megerse apandisitmis apse intihap yapmis acil ameliyata alindim temizlediler allaha sukur bebegime bisey olmadi dua edin bana biran once iyilesim bebis ameliyata dayandi zarar gormedi

Çok geçmiş olsun kuvvetli bebiş maşAllah Doğumda da sıkıntı olabilirdi ALLAH korusun, çok geçmiş olsun ALLAH acil şifalar versin. Hayırlısıyla kucağında da göstersin inş dayanıklı yavruyu

Saol canım ALLAH razı olsun 😘 bende Kore dizisi fanıyım ama romantik komedi de olsa ağlak bi kaç bölüm oluyor biraz ondan tırsıyorum. Tsubasa ya da dönebilirim her an 🤣
😂😂 kardeşim tsubasa delisi aşırı fanı ama öyle böyle değil.Kafanı dağıt da canım ne izlersen izle.Sana iyi gelir inşallah❤️❤️

Son regl tarihinden hesaplanıyor canım. Bitirdiğin hafta artı yeni haftadan aldığın gün. Yani 4+3 olsan; 4 hafta 3. günün içindesin demektir :KK66:
Biz bayağı erken öğreniyoruz o zmn ya.19 mart transfer 4 ü oluyor son adet tarihi 4+1 oldum bügün anca.17 sine randevu aldım o zamana kdr bakalım kalp atısı falan duyulur heralde şiştim beklemekten.

Günaydın hanımlar
haftasonu eşimin memleketinde idik giremedim ama çok güzel haberler var Allah'ım devamını nasip etsin inşallah
IMG-20190402-WA0002.jpg

Kızlar hastaneden test yaptırmamı ıstedıler bugün 179 çıktı sonuc hamıleyım galiba soka gırdım oturdum kaldım hastanenın onunde

ve büyük beklenti mutlulukla sonuçlandı çok sevindim arkadaşım o kadar sabrettin uğraş verdiğin ki Rabb'im gönlüne göre nasip etti çok şükür

İnşallah sağlıkla ilerleyip 9 ayın sonrasında o meleği kucağına alacaksın hep güzellikler sizinle olsun gelişmeleri yaz oldu mu tekrar tekrar tebrik ederim çok mutlu oldum bu mübarek günde Rabb'im gönlüne göre versin

Yavruşlarımı aldım geldim 🙈

İnşallah senin de güzel haberlerini alacağız arkadaşım çok bekledin sen de

herkese güzel dileklerde bulundun bu mübarek günde Rabb'im gönlüne göre versin inşallah

test günü ne zaman

canlarım 7 nisanda dondurulmuş 5 adet embriyomun 1 yıllık ücretsiz dondurma süresi doluyor. Birkaç güne arayıp uzatmak isteyip istemediğimi sorarlar. Aslında başka çocuk düşünmüyoruz ama uzatıp uzatmama konusunda da çok kararsızım ne yapacağımı bilmiyorum. Düşününce 5 tane bebek var orada:KK43: nasıl kıyıp da uzatmayacağım diyebilirim ki:KK43: ama uzatırsam da daha ne kadar uzatacağım ve 5 embriyoyu uzun yıllar uzatmak çok masraflı olacak. Off çok kafam karışık siz ne önerirsiniz? Doğum yapanlardan bu durumda olan var mı siz ne yaptınız?

kararını vermişsin uzatmışsın çok şükür

Ama yine de yazmadan edemedim ben de ilk oğlumu doğduğum yıllarda çalışan bir anne olmam tek başına büyütüyor olmam eşimin görevi nedeniyle hep gurbette olmam nedeniyle tek çocukta kalma mantığında oldum uzun yıllar da bunu korudum

Oğlum 4- 5 yaşa geldiğinde ben müthiş bir bebek özlemi duymaya başladım ve 5 yaşında korunmayı bıraktım ancak Rabbim nasip etmedi uzun yıllar büyük bir savaş verdim 6 yılın sonunda kucağımda küçük oğlumu gördüm çok şükür Allah'ıma

Bunları anlatmamı nedeni ileriki yıllarda ne hissedeceğini zamanın ne getireceğini bilmiyoruz o yüzden de uzatma kararına çok sevindim İnşallah o 5 yavrudan bir sana sana yine evlat olarak döner

Kizlar 4 gun once sanciyla hastaneye gittim dogum sandim megerse apandisitmis apse intihap yapmis acil ameliyata alindim temizlediler allaha sukur bebegime bisey olmadi dua edin bana biran once iyilesim bebis ameliyata dayandi zarar gormedi

Çok geçmiş olsun Allah'tan sana ve bebeğe bir sıkıntı olmamış Rabbim sağlıkla kucağına da göstersin evladını

Iyiyiz canim sukur sen nasilsin pasa nasil seni etiketlemek icin girmistim nerelerdesin merak ettim diye baktim sen yazdin :KK66:)
biz de iyiyiz çok şükür canım cuma günü iş çıkışında memlekete gittik gün boyunca hazırlık yaptım memlekete gidilecek diye o yüzden de pek bakamadım cuma günü Allah razı olsun merak etmişsin

X