2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Allah yardımcınız olsun. ... dualarım sizinle

Cok zor Allah yardimcin olsun burdan ne yazsak senin ne yasadigini bilemeyiz. Iyi dusunmeye calis en azindan hala seninleler.

Canım Allahın izniyle çok tehlikeli haftaları geçmişsin. 800 gr doğan bebekleri bile artık yaşatıyorlar. Bir tanıdığımın ikizleri de o kilolara yakın doğdu ikisi de çok sağlıklı kocaman çocuklar şu an. İnşallah ikisi de sağlıkla yaşayacaklar ve biraz küvöz sürecinden sonra annelerinin kollarında olacaklar. Hep böyle düşün ki onlar da bunu hissetsinler. Hastaneni iyi seç yalnız, iyi bir yeni doğan bakım sağlasınlar.

Allah yardımcın olsun arkadaşım benim ki tek embriyo idi o yüzden yaşadıklarını çok anlayamam ama cevremden örneklerine şahit oldum. Arkadaşımın ikiz bebekleri oldu , ondan önce bir kere daha tedavi görüp ikiz bebek beklemişti ama 5 aya girdiklerinde birinin gelişiminin çoktan durmuş olduğunu öğrendi zor bir süreç geçirdi. O bebekleri kaybetti ama sakın kendinle kıyaslama çünkü çok küçüklerdi 400 Gr gibi birseydi yaşama şansları yoktu yani.

Ama senin bebeklerin maşallah riskli zamanı geçmişler bence , bak burada arkadaşımız 1 er kilo olarak dünyaya getirdi ikizlerini en son haber aldığımızda gayet iyilerdi. 1800 Gr olan çok az küvezde kalıp anne sütü ile toparlar çıkar , diğeri de premature olarak doğacak ama küvezde kalıp gayet sağlıklı bir bebek olarak çıkar hastaneden hiç uzulme

Sen hergun gir yaz doğurdum yada dogurmadim diye valla seni okumak için giriyorum canım suni sancı şartmiymis peki yani açılma var diye mi suni verecekler orayı anlamadım

Korkma canım İnşâAllah hiç bişey olmaz Allah'ın izniyle YouTubeda 400 gr doğan bebeğin hikayesi var gerçek mucize. Artık tıp çok gelişti ve Rabbimin izniyle tabiki hiç bi sıkıntı olmadan yaşıyorlar. İnşâAllah vakitlice gelirler.

Sen hergun gir yaz doğurdum yada dogurmadim diye valla seni okumak için giriyorum canım suni sancı şartmiymis peki yani açılma var diye mi suni verecekler orayı anlamadım
Yazıcam canım, her gün, bu akşam pek belirti yok gibi gene... :) Cuma günü 39+3 oluyorum zaten canım. Ben 41 i tamamlamak istemediğimi, risk almak istemediğimi söyledim. Dr da yok seni bekletmeyi düşünmüyorum o kadar, 39 bitiyor gelsin artık zaten, bebek pozisyonu-kilosu her şeyiyle doğuma çok elverişli ve sen de kolay doğurmaya elverişlisin şu an dedi. Bunu çatı muayenesinden sonra konuştuk. Aslında Dr doğasında doğum derneği başkanı, vitamin bile kullandırmayı sevmiyor, her şey doğal olsun isteyen bir Dr. Ama ağız birliğiyle bu şekilde deneyelim dedik....

Anladım canım haklısın zaten kendini hazırda hissediyorsun maşallah kolay geçecek büyük ihtimalle.. :) çok heyecanlı o güne kadar kendiliğinden gelmeye niyetlenir belki hiç gerek kalmaz

Hadi insallah canim bnm 1 parmak acilmamla suyum gelmesi arasinda 1 hafta vardi. Suni bnde aldim. Kasilmalar siddetli olmasi gerekki bebek asagi hareket etsin. Acilma tek basina dogumu baslatmiyor. Insallah kolay gecer dogumun. Hergun yaz begonyas in dedigi gibi cok meraktayim

Göbek kordonundaki kan akımı azalmış. Bebeğin beslenmesi için gerekli kan gitmiyormus. Bir sonraki aşama beyni besleyen damarlarda problem ortaya çıkarmış. Kalıcı bir durum olur beyin hasarı gelişir diye çok korkuyorum.

İnnnşallah canımmmm. Peki suni sancıyla başlamamız, sonrasında epidural almama engel değil di mi?

Sonra sira sendeee
ay evet canım
Hastane çantasını hazırladım bu akşam. Sırtımda yük gibiydi. Beyfendinin son parti kıyafetlerini attım makineye renkli diye sona bırakmıştım. Eksiklerin hemen hemen hepsini aldık. Bakalım sadece gelmesi kaldı :) Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah.

Canm mrb öncelikle umudunu hiç yitirme. Ben 34.haftada 1970 gram bebek doğurdum. Sonra 1800 geama düştü. Kızım 3 gece küvezde kaldı. O süreçte yenidoğan yoğunbakımıyla çok haşır neşir olduk. 26-27.haftalarda 700-800 gram doğan bebekler vardı. Bebeklerinin ikisini birlikte doğurtmak durumunda kalırlarsa sana umut olsun diye anlatıyorum bunları. Instagramdan prematurebebek hesabını takip etmeni öneririm. Minicik bebekler küvez sürecinin ardından sağlıkla ailelerine teslim ediliyorlar. Öte yandan dedikleri gibi bebeklerinden birini feda etmen gerekirse de çok zor olacaktır senin için eminim ama vardır bunda da bir hayır demelisin. Allah kalan bebeğini sağlıkla sana bağışlasın inşallah.

Amanınnn çok heyecanlı:) sağlıkla al canım bebeğini kucağına. Bizi haberdar et mutlaka

Allah'ın izniyle hicbirsey olmaz doktorlar en kotu senaryoyu söylüyorlar en başta. Herşeye hazırlıklı ol diye. Dediğim gibi kiloları gayet iyi canım o açıdan üzülme doktorun riske almayalım sezeryan ol derse biraz kuvez maceranız olur sonrasi geçer gider inşallah. Bol bol elini karnına koy dua oku seni de bebeklerini de rahatlatır ferahlatır

Allah korktuğunuza uğratmasın sağlıcakla alın yavrularınızı inşAllah ALLAH yardımcınız olsun

Hadi bakalım çok heyecanlı, sağlıkla kucağına alıcan. Sizleri okudukça heyecan basıyo üstüme, karnım da çok büyüdü, hala inanamıyorum içimde 2 bebe olduğuna

Madem mevzusu geçmiş sorayım ateş ölçer hangi markaninkini aldıniz kızlar ? Temassız olanlar mı daha iyidir ? Onlarda epey pahalı geldi bana
Temassız olanlar gerçekten pahalı. Biz bir kaç yıl önce almıştık media markt a medisana temassız. Ortamı da ölçüyor. 170 gibi bir şeydi sanırım fiyatı. Bir kere alalım iyisi olsun mantığı en iyisi aslında.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…